Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr.: AFP – Scanpix

Domanto Sabonio įrašas Indianos „Pacers“ istorijoje, Andre Iguodalos mačas su buvusia komanda, D'Angelo Russello debiutas, Nikola Jokičiaus unikalumas – visa tai ir daugiau – vasario 11-osios NBA pulse.

Vasario 11-osios NBA pulsas

PERGALIŲ SERIJA. Toronto „Raptors“ laimėjo penkioliktąjį kartą iš eilės ir pratęsė rekordinę klubo seriją. Iki „Visų žvaigždžių“ savaitgalio pertraukos Kanados ekipai liko sužaisti svečiuose su Bruklino „Nets“. NBA istorijoje pasitinkant „Visų žvaigždžių“ savaitgalį didžiausią pergalių seriją 1990-1991 metų sezone fiksavo Los Andželo „Lakers“, triumfavusi šešiolika kartų iš eilės. „Raptors“ gali susilyginti su „Lakers“.

REKORDAI. OG Anunoby sužaidė geriausias karjeros rungtynes. „Raptors“ puolėjas pelnė 25 taškus (7/9 dvit., 3/4 trit., 2/2 baudos) ir pasiekė karjeros rekordą, o su 12 atkovotų kamuolių pakartojo geriausią savo rezultatą. Jis taip pat atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius, blokavo 1 metimą ir praėjusios nakties NBA rungtynėse su 40 naudingumo balų buvo pats efektyviausias.

„Raptors“ starto penketo krepšininkai įmetė 123 taškus ir pasiekė klubo rekordą. 22-ejų 203 cm ūgio Anunoby šį sezoną pelno po 10,4 taško.

DEBIUTAS. D’Angelo Russellas debiutinėse rungtynėse Minesotos „Timberwolves“ gretose per 32 minutes pelnė 22 taškus (3/7 dvit., 4/5 trit., 4/4 baudos), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė vieną kamuolį ir suklydo 6 kartus. Su 23 klaidomis „Timberwolves“ užfiksavo sezono antirekordą bei svečiuose 126:137 krito prieš Toronto „Raptors“.

NUTRAUKĖ. Šarlotės „Hornets“ svečiuose 87:76 įveikė Detroito „Pistons“ ir nutraukė savo penkių pralaimėjimų seriją. „Hornets“ prieš „Pistons“ laimėjo jau dešimtąjį kartą iš eilės, o šį sezoną varžovus palaužė visus keturis sykius. „Hornets“ Rytų konferencijoje turi 17 pergalių, o Detroito ekipa laimėjo 19 kartų.

„Tai sunku paaiškinti. Atrodo, kad „Pistons“ prieš visus žaidžia gerai, bet kai turi žaisti su mūsų komanda, tuomet viskas yra kitaip. Visada žaidžiame atkakliai. Noriu, kad ši serija ir toliau tęstųsi“, – pergale džiaugėsi Milesas Bridgesas.

163 rungtynėse pelnyti taškai – trečias blogiausias rezultatas šį sezoną. Žemiausias rezultatyvumas buvo fiksuotas „Hornets“ ir Čikagos „Bulls“ rungtynėse (156 taškai), o Majamio „Heat“ ir Toronto „Raptors“ susitikime buvo įmesta 160 taškų.

SUSILYGINO. Domantas Sabonis surinko ketvirtą trigubą dublį per pastarąsias 3 savaites. Per 38 minutes lietuvis pelnė 23 taškus (11/13 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 1/1 baudos), atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 10 kamuolių.

Sabonis įsirašė trečiąjį dvigubą dublį šį sezoną pelnius bent 20 taškų. Pagal šį rodiklį klubo istorijoje jis susilygino su pirmoje vietoje buvusiu Detlefu Schrempfu.

Visgi „Pacers“ po pergalingo Spencerio Dinwiddie šūvio namuose krito 105:106. Tai buvo šeštoji iš eilės Indianos ekipos nesėkmė. Per šią seriją „Pacers“ nė karto nepralaimėjo dviženkliu taškų skirtumu ir dukart nusileido varžovams vienu tašku.

„Pacers“ namuose pralaimėjo penktąjį kartą iš eilės. Tai prasčiausia Indianos ekipos serija savo aikštėje nuo 2007-2008 metų sezono.

STARTO PENKETAS. Indianos „Pacers“ pirmą kartą šį sezoną į aikštę išleido tokį starto penketą, apie kurį planavo prieš sezoną: Malcolmą Brogdoną, Victorą Oladipo, T.J. Warreną, Domantą Sabonį ir Mylesą Turnerį.

PERGALIŲ RECEPTAS. Orlando „Magic“ šį sezoną laimėjo visas septynerias rungtynes, kuomet pelnė bent 120 taškų. Praėjusią naktį Aaronas Gordonas ir Nikola Vučevičius kartu įmetė 50 taškų, o „Magic“ namie 135:126 palaužė Atlantos „Hawks“.

Antroje mačo pusėje „Magic“ surinko 79 taškus, o ketvirtajame kėlinyje pelnė 42 taškus ir pasiekė savo sezono rekordą. Tai taip pat buvo rezultatyviausios „Magic“ sezono rungtynės, be to, ekipa pataikė 18 tritaškių ir taip pasiekė savo sezono rekordą.

BE GIANNIO. Milvokio „Bucks“ ir be savo lyderio Giannio Antetokounmpo namuose 123:111 įveikė Sakramento „Kings“. Graikas nerungtyniavo dėl savo vaiko gimimo. Nugalėtojus į priekį vedė po 28 taškus pelnę Khrisas Middletonas ir Ericas Bledsoe.

PASIKARTOJO. Sausio 26-ąją Jutos „Jazz“ bokštas Rudy Gobertas dvikovoje su Dalaso „Mavericks“ pataikė visus 8 savo dvitaškius. Praėjusią naktį istorija pasikartojo – prancūzas pataikė visus 7 dvitaškius, surinko 17 taškų, atkovojo 16 kamuolių, o „Jazz“ vėl įveikė be Luka Dončičiaus žaidžiančią „Mavericks“.

PANAIKINO. Denverio „Nuggets“ trečiajame kėlinyje atsiliko 23 taškais (63:86), tačiau likusią mačo dalį laimėjo 64:34 ir namuose 127:120 įveikė San Antonijaus „Spurs“. Nikola Jokičius prie pergalės pridėjo 19 taškų, 13 rezultatyvių perdavimų ir 8 atkovotus kamuolius.

213 cm ūgio Jokičius jau 56-ąjį kartą atlieka bent po 10 rezultatyvių perdavimų. Palyginimui, visi kiti bent tokio ūgio žaidėjai per pastaruosius 25 metų tokių rungtynių sužaidė 47.

SUGRĮŽIMAS. Andre Iguodala sužaidė pirmąsias rungtynes prieš savo buvusią komandą „Golden State Warriors. Majamio „Heat“ marškinėlius apsivilkęs puolėjas per 17 minučių pelnė 2 taškus (1/1 dvit.), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. „Heat“ svečiuose laimėjo 113:101. Iguodala „Warriors“ komandoje žaidė nuo 2013 iki 2019 metų.

„Aš išvykau, bet vis dar čia tebesijaučiu kaip namie“, – prieš prasidedant rungtynėms aikštės centre sakė Iguodala. Jį šiltai pasitiko bičiuliai Klay Thompsonas ir Stephas Curry bei visa „Warriors“ publika, plojusi atsistojus.

„Nekantrauju pamatyti tavo marškinėlius arenos palubėse“, – duoklę savo bendražygiui atidavė Thompsonas. Iguodala su „Warriors“ tris sykius laimėjo NBA.

PRADĖJO. Traumą besigydantis Stephenas Curry prieš šias rungtynes jau atliko metimų serijas:

RETENYBĖ. Rajonas Rondo NBA žaidžia 13-ąjį sezoną, tačiau tik penktąjį kartą savo karjeroje per vieną kėlinį pelnė bent 15 taškų. Praėjusią naktį tai įvyko Los Andželo „Lakers“ pergalingoje dvikovoje su Finikso „Suns“, kai įžaidėjas antrajame kėlinyje pelnė 15 taškų. Iš viso Rondo įmetė 23 taškus (5/8 dvit., 4/5 trit., 1/2 baudos) ir pasiekė savo sezono rekordą, taip pridėjo 4 atkovotus kamuolius ir 6 rezultatyvius perdavimus.

BAUDOS METIMAI. LeBronas Jamesas dvikovoje su „Suns“ pataikė du baudų metimus iš keturių ir NBA istorijoje pagal įmestų baudų skaičių aplenkė Michaelą Jordaną, kuris per savo karjerą pataikė 7,327 baudas. Dabar LeBronas pakilo į penktąją vietą. Pirmoje vietoje yra Karlas Malone’as, per karjerą įmetęs 9,787 baudos metimus.