Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr. AP – Scanpix

Artėjantį savaitgalį vasario 15-17 dienomis Čikagoje įvyks vienas laukiamiausių krepšinio renginių metuose. 69-ąjį kartą istorijoje už Atlanto įvyks Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) „Visų žvaigždžių“ savaitgalis, kuriame savo talentą demonstruos ir Domantas Sabonis.

Gimimo vieta: Portlandas, JAV

Tinklalapis „BasketNews.lt“ supažindina skiatytojus su NBA „Visų žvaigždžių“ savaitgalio datomis ir laiku, komandų sudėtimis, konkurso dalyviais ir taisyklių pasikeitimais.

„Kylančių žvaigždžių“ rungtynės

Lietuvos laikas: naktį iš penktadienio į šeštadienį (vasario 15-ąją) 4 val.

Rungtynių formatas: Renginį atidarys rungtynės, kuriose dalyvaus lygos pirmamečiai bei antramečiai.

Komandos buvo suskirstytos į JAV bei „Pasaulio“ komandas. Pastarajai atstovaus ne JAV gimę krepšininkai.

Nuotr. AFP - Scanpix

Tarp rungtynių dalyvių yra ir pagrindinėse „Visų žvaigždžių“ rungtynėse dalyvausiantys antramečiai Luka Dončičius ir Trae Youngas.

JAV komanda:

• Milesas Bridgesas (Šarlotės „Hornets“)
  • Devonte Grahamas (Šarlotės „Hornets“)
  • P.J. Washingtonas (Šarlotės „Hornets“)
  • Ja Morantas (Memfio „Grizzlies“)
  • Jarenas Jacksonas (Memfio „Grizzlies“)
  • Wendellas Carteris (Čikagos „Bulls“)
  • Tyleris Herro (Majamio „Heat“)
  • Kendrickas Nunnas (Majamio „Heat“)
  • Zionas Williamsonas (Naujojo Orleano „Pelicans“)
  • Ericas Paschallas („Golden State Warriors“)
  • Trae Youngas (Atlantos „Hawks“)
  • Collinas Sextonas (Klivlando „Cavaliers“)

„Pasaulio“ komanda:

• Moritzas Wagneris (Vašingtono „Wizards“)
  • Rui Hachimura (Vašingtono „Wizards“)
  • Nigeilas Alexanderis-Walkeris (Naujojo Orleano „Pelicans“)
  • DeAndre Aytonas (Finikso „Suns“)
  • R.J. Barrettas (Niujorko „Knicks“)
  • Brandonas Clarke'as (Memfio „Grizzlies“)
  • Luka Dončičius (Dalaso „Mavericks“)
  • Shai Gilgeousas-Alexanderis (Oklahomos „Thunder“)
  • Joshas Okogie (Minesotos „Timberwolves“)
  • Svi Mykhailiukas (Detroito „Pistons“)

„Įgūdžių iššūkio“ konkursas

Lietuvos laikas: šis konkursas naktį iš šeštadienio į sekmadienį (vasario 16-ąją) prasidės pirmasis – 3 val. Po „Įgūdžių iššūkio“ eilės tvarka seks tritaškių ir dėjimų konkursai.

Konkurso formatas: Konkursas, kuriame prieš „Visų žvaigždžių“ rungtynes apšils ir Sabonis, vyks trijų ratų sistema, po kurių paaiškės laimėtojas.

Nuotr. AFP – Scanpix

Aštuoni dalyviai bus suskirstyti į keturias poras (Sabonis poroje su Bamu Adebayo), o kiekvieno dvejeto laimėtojas žengs į kitą etapą.

Dalyviai driblinguodami turės įveikti kliūtį, perdavimu kamuolį pasiųsti į tinklą, tuomet perbėgti per visą aikštę ir įmesti iš po krepšio bei grįžti atgal į kitą pusę ir pataikyti tritaškį. Pirmasis atlikęs visas užduotis bus poros nugalėtojas.

• Spenceris Dinwiddie (Bruklino „Nets“)
  • Patrickas Beverley (Los Andželo „Clippers“)
  • Khrisas Middletonas (Milvokio „Bucks“)

Tritaškių konkursas

Konkurso formatas: Tradicinis konkursas šiemet bus vykdomas pasikeitusiomis taisyklėmis.

Kaip ir įprasta, tritaškių konkurso dalyviai aplankys penkias stoteles aplink krepšį, tačiau skirtingai nei būdavo anksčiau, vienoje iš stotelių krepšininkai pasirinks, kur visi 5 metimai bus 2 taškų vertės. Likusiose stotelėse bus anksčiau galiojusi tvarka – keturi metimai – 1 taško vertės, paskutinis – 2 taškų.

Taip pat konkurse bus dar du žali kamuoliai, kurie bus įdėti stotelėse, nutolusiose daugiau nei 9 metrus nuo krepšio, o tikslaus metimo vertė sieks 3 taškus.

Nuotr. USA Today Sports – Scanpix

Dėl didesnio metimų skaičiaus žaidėjai turės nebe 60, o 70 sekundžių laiko užbaigti tolimų metimų seriją.

Konkursas bus vykdomas dviejų ratų sistema – 8 dalyviai kovos dėl trijų vietų finale.

Prieš pat turnyrą kirkšnį pasitempė Portlando „Trail Blazers“ vedlys Damianas Lillardas. Kas užims jo vietą konkurse, dar nėra aišku.

• Duncanas Robinsonas (Majamio „Heat“)
  • Devinas Bookeris (pakeitė traumuotą Damianą Lillardą)

Dėjimų konkursas

Konkurso formatas: antrąją „Visų žvaigždžių“ savaitgalio dieną vainikuos dėjimų konkursas.

Konkurse varžysis keturi krepšininkai dviejų etapų tvarka.

Pirmajame etape kiekvienas dalyvis turės po du bandymus, o dėjimus nuo 6 iki 10 balų vertins penki teisėjai. Du daugiausiai balų iš viso surinkę krepšininkai susikaus finale.

Finale rezultatai anuliuosis ir dalyviai turės dar po du dėjimus. Daugiausiai taškų surinkęs krepšininkas taps dėjimų konkurso nugalėtoju 2020-aisiais.

Nuotr. USA Today – Scanpix

Į dėjimų konkursą šiemet po 11 metų pertraukos sugrįžta Dwightas Howardas. Los Andželo „Lakers“ centras šį konkursą laimėjo 2008-aisiais.

Dalyviai:

• Dwightas Howardas (Los Andželo „Lakers“)
  • Patas Connaughtonas (Milvokio „Bucks“)
  • Derrickas Jonesas (Majamio „Heat“)
  • Aaronas Gordonas (Orlando „Magic“)

„Visų žvaigždžių“ rungtynės

Lietuvos laikas: laukiamiausia „Visų žvaigždžių“ savaitgalio dalis prasidės naktį iš sekmadienio į pirmadienį (vasario 17-ąją) 4 val.

Rungtynių formatas: rungtynės, kuriose Lietuva po 15 metų pertraukos turės savo atstovą.

18,3 taško, 12,5 atkovoto kamuolio ir 4,8 rezultatyvių perdavimų vidurkius fiksuojantis Sabonis buvo pakviestas į LeBrono Jameso komandą, kuri kovos prieš Giannio Antetokounmpo ekipą.

Šiemet, siekiant pagerbti Kobe ir Gianną Bryantus, buvo pakeistas rungtynių formatas.

Giannio ir LeBrono komandos tris kėlinius po 12 minučių varžysis pradėdamos nuo rezultato 0:0 bei taip stengsis laimėti bent du ketvirčius.

Prieš prasidedant lemiamam kėliniui susitikimo laikmatis bus išjungtas, o laimėtojais taps tie krepšininkai, kurie pirmieji surinks nustatytą galutinį taškų skaičių.

Šis skaitmuo bus sudarytas sudedant visus per pirmus tris ketvirčius triumfavusios komandos taškus ir pridedant dar 24, taip pagerbiant neseniai Anapilin iškeliavusį Kobe Bryantą.

Kai šis taškų skaičius bus nustatytas, komandos ketvirtąjį kėlinį žais be laiko ir laimės ta ekipa, kuri pirmoji pasieks nustatytą ribą.

Pavyzdžiui, jei po trijų kėlinių laiminti komanda pirmautų 100:95, tai ribinis taškų skaičius būtų 124 – pirmaujančiai ekipai reiktų įmesti 24, o atsiliekantiems tektų surinkti 29 taškus.

Komandos per pirmuosius tris kėlinius atstovaus vietinėms Čikagos labdaros organizacijoms, taip per kėlinį joms rinkdami po 100 tūkst. JAV dolerių. „Visų žvaigždžių“ rungtynes laimėjusi komanda turės galimybę bet kuriai organizacijai skirti 200 tūkst. JAV dolerių.

Kaip ir tritaškių konkursą, taip ir rungtynes dėl traumos praleis Lillardas. Jį pakeitė Devinas Bookeris iš Finikso „Suns“.