Nuotr.: M. Baranauskas
Nuotr. M. Baranauskas

Įtikinamą persvarą iššvaisčiusi ir lyderes praradusi Kauno „Aisčių-LSMU“ komanda smogė ketvirtajame kėlinyje bei apgynė Karalienės taurės nugalėtojų vardą.

22
21
78%
7/9
89%
8/9

Roko Kondratavičiaus auklėtinės „Švyturio“ arenoje vykusiose finalo rungtynėse 79:71 (23:16, 20:19, 15:21, 22:15) palaužė Vilniaus „Kibirkštį-MRU“ ir antrus metus paeiliui kėlė į viršų šį trofėjų.

Kristei Druskytei ketvirtojo kėlinio pradžioje pataikius iš toli, vilnietės po turėto 15 taškų deficito pirmą kartą išsiveržė į priekį, tačiau pasinaudoti šiuo momentu joms nepavyko (59:58).

Kitoje atakoje Druskytė sužingsniavo, Gabrielė Šulskė prametė iš toli, o po to suklydo, Karolina Kazočiūnaitė smeigė tritaškį ir svarstyklės vėl pakrypo į kauniečių pusę (61:59).

Šulskė dvitaškiu išlygino rezultatą (61:61), tačiau tuomet „Aistės-LSMU“ spurtavo 10:0 ir galutinai perėmė iniciatyvą į savo rankas (71:61).

Kaunietės rekordinį – 15 taškų pranašumą – turėjo dar neįpusėjus antrajam ketvirčiui (33:18), bet trečiajame kėlinyje „Kibirkštis-MRU“ pavijo savo varžoves.

Santa Baltkojienė, per pirmąją mačo dalį surinkusi 18 iš 22 savo taškų, dvikovos nebaigė dėl trečiojo kėlinio pabaigoje pasiekto pražangų limito. Įžaidėja užfiksavo 21 balo naudingumą ir tapo finalo MVP.

Kita kauniečių vedlė Ieva Bagdanavičienė penktąją pražangą užsidirbo ketvirtojo ketvirčio pradžioje. Jos sąskaitoje – 12 taškų (2/5 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.) ir 3 atkovoti kamuoliai.

„Kibirkštis-MRU“: Daugilė Šarauskaitė 21 (13 atk. kam.), Gabrielė Šulskė 16 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Justina Kraujūnaitė 10.

„Aistės-LSMU“: Santa Baltkojienė 22, Gabija Šegždaitė 16 (7 atk. kam.), Ieva Bagdanavičienė 12, Karolina Kazočiūnaitė 11 (4/11 metimai, 12 atk. kam.).