Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Karaliaus Mindaugo taurė (KMT) finišavo Lietuvos grandų dvikova, po kurios pergalės šampaną šovė Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai Klaipėdoje vykusiame finale 80:60 parbloškė Vilniaus „Rytą“ ir atsirevanšavo už praėjusiame sezone patirtą nesėkmę.

Fotogalerija

Kauniečiai į priekį pabėgo antroje mačo dalyje, kai uždarė sostinės klubą savo gynybos gniaužtuose ir leido jiems per 20 minučių pelnyti vos 24 taškus.

Finalo MVP trofėjų atsiėmęs Edgaras Ulanovas nugalėtojams per 24 minutes pelnė 13 taškų, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 16 naudingumo balų.

Vilniečių gretose rezultatyviausias su 14 taškų buvo Pako Cruzas.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino tiek „Žalgirio“, tiek „Ryto“ žaidėjų pasirodymus KMT finale.

„Žalgiris“

Edgaras Ulanovas – 10 balų
24 min., 13 tšk. (4/5 dvit., 0/4 trit., 5/6 baud.), 2 atk. kam., 2 per. kam., 3 rez. perd., 5 išpr. praž., 16 naud. balų.

Nuotr. BNS

Absoliutus finalų žaidėjas. Puolėjas eilinį sykį įrodė, jog yra pagrindinis žmogus „Žalgiryje“, kuriuo Jasikevičius gali pasitikėti svarbiausiu momentu. Viso savaitgalio metu įspūdingai žaidęs žalgirietis finale nugara į krepšį baudė Butkevičių, gynyboje prisidėjo prie perimetro žaidėjų stabdymo ir nors savojo tritaškio nepataikė, dalis jų buvo mesti paskutinėmis sekundėmis, kai reikėjo gelbėti ataką. Pastaruoju metu Edgaras demonstruoja solidžią sportinę formą ir jei krepšininkas išlaikys tokį žaidimą iki sezono pabaigos, vasarą „Žalgiriui“ bus sunku išlaikyti ilgametį savo žaidėją.

Paulius Jankūnas – 9,5 balo
12 min., 8 tšk. (1/2 dvit., 2/2 trit.), 7 atk. kam., 17 naud. balų.

Nuotr. M.Baranauskas

Jankūnas taip pat lemiamose kovose demonstravo solidų žaidimą, o finalą pradėjo įspūdinga 4 minučių atkarpa, kai pataikė abu tritaškius ir surinko 11 naudingumo balų. Žalgiriečių kapitonas buvo neįmenama mįsle Bairstow tiek puolime, tiek gynyboje.

Zachas LeDay – 9 balai
18 min., 13 tšk. (4/7 dvit., 0/1 trit., 5/6 baud.), 4 atk. kam., 11 naud. balų.

Nuotr. BNS

Amerikiečio fizinė jėga yra sunkiai įkandama „Ryto“ priekinei linijai, kurią aukštaūgis baudė žaisdamas nugara į krepšį ir provokuodamas pražangas. Vilniečiai tiesiog neturi savo sudėtyje tokio krepšininko, kuris fizine jėga prilygtų Zachui. Žalgirietis taip pat puikiai jautėsi greitajame puolime, kur sukūrė gražiausią dvikovos epizodą, įgrūdęs kamuolį per Blaževičių. LeDay porą kartų nespėjo gynyboje su varžovų perimetro žaidėjais, tačiau baudos aikštelėje prieš tiesioginius oponentus darė tvarką.

Jockas Landale'as – 8,5 balo
18 min., 11 tšk. (4/5 dvit., 1/3 trit.), 1 atk. kam., 2 rez. perd., 11 naud. balų.

Nuotr. BNS

8
17
7
100%
2/2

Dvikovą australas pradėjo starto penkete ir finale reabilitavosi po nesėkmingo pusfinalio. Landale'as puikiai skaitė situacijas žaisdamas nugara į krepšį ir nors pralaimėjo porą mikrodvikovų Blaževičiui, sužaidė tikrai solidžias rungtynes.

Thomasas Walkupas – 8,5 balo
28 min., 5 tšk. (1/3 dvit., 1/2 trit.), 8 rez. perd., 2 per. kam., 1 kld., 12 naud. balų.

Nuotr. BNS

Thomasui nesukrito visi sudėtingi metimai, tačiau taškų rinkimas nebuvo jo pagrindinė užduotis. Gynėjas puikiai skirstė perdavimus komandos draugams, o didžiausi pagyrimai amerikiečiui yra už gynybą perimetre. Individualioje gynyboje žalgirietis neabejotinai yra geriausias Kauno klubo žaidėjas ir šioje dvikovoje iš pradžių solidžiai prižiūrėjo Holloway, o vėliau išvengė didesnių klaidų dengiant ir Cruzą.

Lukas Lekavičius – 8 balai
20 min., 10 tšk. (1/6 dvit., 1/1 trit., 5/6 baud.), 2 rez. perd., 5 išpr. praž., 14 naud. balų.

„Žalgirio“ mažylis dvikovą laisvai galėjo užbaigti savo sąskaitoje turėdamas 20 taškų, tačiau Lekavičiui nepavyko varžovų bausti savo firminiu floateriu. Vis dėlto Lukas savo agresyvumu draskė „Ryto“ gynybą ir buvo vienas tų, kuris padėjo perlaužti rungtynių eigą.

K.C. Riversas – 7,5 balo
22 min., 5 tšk. (1/2 dvit., 1/5 trit.), 2 rez. perd., 3 per. kam., 10 naud. balų.

Nuotr. BNS

Snaiperis tik ketvirtajame kėlinyje pataikė savo tolimą metimą ir puolime pernelyg neišsiskyrė, tačiau visų rungtynių metu atliko nuostabų darbą savoje aikštės pusėje. Riversas tiek perimetre, tiek likdavęs prieš varžovų aukštaūgius solidžiai sudirbdavo ginantis bei sugebėjo perimti 3 kamuolius.

Nigelas Hayesas – 6,5 balo
26 min., 6 tšk. (3/5 dvit., 0/2 trit.), 4 atk. kam., 2 per. kam., 4 praž., 5 naud. balai.

Nuotr. BNS

Hayesas gynyboje patikimai prižiūrėjo Bendžių, kuris didžiąją dalį savo taškų pelnė tuomet, kai rungtynių nugalėtojas abejonių nebekėlė. Taip pat amerikietis gerai ateidavo į pagalbas, o kartą „Žalgirį“ apsaugojo nuo garantuotų taškų, kai numušė ant lanko šokinėjantį kamuolį. Tiesa, puolime Nigelas kelissyk perskubėjo ir nepataikė tritaškių iš patogių padėčių.

Artūras Milaknis – 3 balai
22 min., 5 tšk. (1/2 dvit., 1/6 trit.), 3 atk. kam., -2 naud. balai.

Veteranas puikiai kūrėsi sau progas, tačiau krepšys buvo užrištas ir savo tritaškį krepšininkas pataikė tik paskutinėje mačo atkarpoje. Iš viso Milaknis mačą pradėjo silpnai ir po dviejų kėlinių turėjo -6 naudingumo balus, o dar pirmajame ketvirtyje buvo nubaustas technine pražanga.

„Rytas“

Evaldas Kairys – 8 balai
21 min., 8 tšk. (3/3 dvit., 2/2 baud.), 4 atk. kam., 3 rez. perd., 4 praž., 12 naud. balų.

Nuotr. BNS

Evaldas dvikovoje pasirodė turėdamas sveikatos problemų, tačiau neabejotinai buvo geriausias krepšininkas vilniečių gretose. Aukštaūgis puikiai sukdavosi po užtvarų ir užtikrintai užbaigdavo atakas. Kairio problema išlieka greitos ir dažnai nereikalingos pražangos.

Terrellas Holloway – 7 balai
27 min., 9 tšk. (2/5 dvit., 0/3 trit., 5/6 baud.), 4 rez. perd., 10 naud. balų.

Pastaruoju metu amerikietis stipriai pagerino savo žaidimą, o tokios sportinės Terrello formos vilniečiams reikės, siekiant patekti į LKL finalą. Šioje dvikovoje Holloway sulaukė didelio varžovų dėmesio ir nesurengė tokio solo pasirodymo kaip pastaruosiuose susitikimuose, tačiau vis tiek pridarė žalgiriečiams problemų aštriais savo reidais.

Arnas Butkevičius – 6,5 balo
23 min., 8 tšk. (2/2 dvit., 1/2 trit., 1/2 baud.), 2 atk. kam., 2 per. kam., 5 praž., 9 naud. balai.

Nuotr. BNS

„Žalgiris“ iškart parodė, jog rizikuos su Arnu ties perimetru, tačiau Butkevičius nė nedvejojęs smeigė savo pirmąjį metimą. Lietuviui netrūko kovingumo, tačiau jį ribojo susirinktos pražangos, o gynyboje Butkevičius nieko negalėjo padaryti prieš Ulanovo žaidimą nugara į krepšį.

Pako Cruzas – 6 balai
24 min., 14 tšk. (4/10 dvit., 1/5 trit., 3/3 baud.), 6 atk. kam., 2 rez. perd., 3 kld., 4 naud. balai.

Meksikietis buvo „Ryto“ šviesulys pirmoje mačo dalyje, per kurią surinko 10 taškų, puikiai išnaudodamas pikenrolo situacijas. Vis dėlto po pertraukos gynėjas sulaukė agresyvesnės varžovų gynybos, o ir pats prieš ją atrodė sutrikęs, kai rinkosi vieną po kito neteisingus sprendimus. Gynyboje krepšininkas taip pat neblizgėjo ir sunkiai spėdavo su žalgiriečiais.

Eimantas Bendžius – 5,5 balo
30 min., 13 tšk. (2/4 dvit., 1/3 trit., 6/9 baud.), 6 atk. kam., 3 kld., 6 išpr. praž., 13 naud. balų.

Nuotr. BNS

Bendžius pagal efektyvumo balus buvo naudingiausias sostinės klubo žaidėjas, tačiau didžiąją dalį savo taškų krepšininkas susirinko paskutinėmis mačo minutėmis. „Ryto“ lyderis sulaukė agresyvios gynybos, prieš kurią atrodė pasimetęs ir net prametė tris baudų metimus. Gynyboje Eimantas dėl savo fizinių galimybių negali atsakyti varžovų aukštaūgiams tokiu kontaktu, kokį jam pasiūlo žalgiriečiai.

Marekas Blaževičius – 4,5 balo
16 min., 0 tšk. (0/1 dvit.), 4 atk. kam., 2 kld., 1 blk., 3 naud. balai.

Nuotr. BNS

Dvikovą 18-metis pradėjo starto penkete ir nors puldamas turėjo problemų nusimetant kamuolį, savo energija prisidėjo prie vilniečių laimėtos kovos dėl kamuolių. Marekas papuolė į nemalonų epizodą, kai buvo šalia LeDay dedant kamuolį iš viršaus, tačiau ir pats sukūrė gražią situaciją, kai efektingai blokavo Landale'o metimą.

Deividas Sirvydis – 3 balai
18 min., 4 tšk. (0/1 dvit., 1/4 trit., 1/2 baud.), 2 atk. kam., 2 kld., 1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Sirvydis finale prametė daug patogių metimų, kurie galėjo neleisti vilniečių varžovams atitrūkti. Atletas dažnai rinkosi nelogiškus sprendimus tiek atakuojant krepšį, tiek veržiantis. Jaunuolis turi puikų kūną, su kuriuo reikia dar daug dirbti, bet viename epizode dvimetrinis gynėjas įrodė, jog turi potencialo ir ginantis, kai ant ūselio solidžiai sustovėjo su LeDay.

Dovis Bičkauskis – 2 balai
13 min., 0 tšk. (0/2 dvit.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 0 naud. balų.

Nuotr. BNS

Gynėjas puolime niekuo neišsiskyrė, o varžovams yra patogu prieš Bičkauskį gintis, kai jo metimas iš distancijos nėra stabilus. Gynyboje Dovis taip pat nespėdavo su Lekavičiumi ir sužaidė labai blankias rungtynes.

Mindaugas Girdžiūnas – 1 balas
13 min., 0 tšk. (0/1 dvit., 0/2 trit.), -4 naud. balai.

Nuotr. BNS

Girdžiūnas finale priėmė daug neteisingų sprendimų, kartais perlaikydavo kamuolį ir sugriaudavo atakas. Gynėjas rungtynėse buvo absoliučiai tuščias ir niekuo negalėjo padėti Dainiaus Adomaičio treniruojamai komandai.

Cameronas Bairstow – 1 balas
11 min., 1 tšk. (0/5 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud.), 1 atk. kam., 1 kld., -7 naud. balai.

Košmariškos Bairstow rungtynės abejose aikštės pusėse. Australas neužbaigė metimų ir prametė visus 6 mestus iš žaidimo, o jau po pirmųjų 3 min. savo sąskaitoje turėjo -4 naudingumo balus. Vienintelius taškus Cameronas pelnė 29-ąją minutę, kai įmetė baudą. Žiūrint į tolimesnę sezono dalį, „Ryto“ vadovai turėtų gerai pagalvoti, ar nebūtų verta atsisveikinti su Bairstow ir jo minutes išdalinti Bendžiui ar savojo šanso laukiančiam Tubeliui.

Atrinkti (0) Visi (11)
lol
ryte vietoj australo turetu tubelis losti. blogiau tikrai nebutu
2020-02-17
+1
M.Bronius
Ka daryti su Bairstw Ryto treneris ir vadovybė tur but analizuoja jo žaidimą ir nuspres ką daryti,Bairstow ugis 206 m.svoris 114 kg,Sajus 208-112,Galdikas 203-110, Jucikas 205,107,Gaben 208-112 ,Ąžuolas Tubelis 206- 105 kg, Baistow reikalingas kovai tiek po savu ir priešininko krepšiu prieš minėtus krepšininkus.Trenerio darbas kaip panaudoti jo privalumus Komandos naudai,Bairstovai buk geras nemesk į krepši duok kitam mesti Ąuolui.
2020-02-17
+7
Karma is a bitch
Labas rytas, raudoni urodai! Kaip ten laikosi dilmah, kuris klyke kad "IMAM TAURE!"? Kaip ten antanas viena vakara states 2000e uz Lietkabeli, o vakar uz savo raudona s..li.ucha net 5000e? Kur tie visi pareiskimai apie tai kad ar jau Zalgiris pasiruoses kad ryto erzilai isniekins ir taip toliau? Antanas kiek prisimenu dar sestadieni jau ruosesi sekmadienio titulo sventimui tai kur dabar sita aborto auka? Dabar galite EILINI syki sedeti mesle nes tai yra jusu tikroji vieta!
2020-02-17
+7
Tr
visi ryto zaidejai pries stipresnius varzovus kaip mokyklinukai, kodel butent tas australas kisamas?? ne vienae nenusipelne teigiamo ivertnimo...jau koks sirvydas zviozda, jam nusimato estijos lyga, ne daugiau..Klaida padare Detroitas, nu nieko is klaidu pasimokins.
2020-02-17
+18
panrucksy
https://badoo.red - nuostabi pažinčių svetainė skirta tik suaugusiems, norintiems susirasti partnerį, norintiems pasimylėti
2020-02-17
-14
panrucksy
2020-02-17
-3
Bairstow kaip ir tiketasi, medziu medis, kaip jis dar sugebejo i nba patekt nu jau cia grybu grybai ji eme
2020-02-16
+20
2 na
aisku suvarte i vienus vartus, ir taip buna visada kai zalgiris su rytu zaidzia, cia tik aklas to nematytu
2020-02-16
+17
qww
jau zinoma, kad Bairstow ieskoma kam isnomuoti, bet turbut neina ko rasti. O atleidineti ir po to ismokineti ~2men kompensacijas jau nebeapsimoka, tada jau geriau likusi laika lieka komandoje, menesio alga nieko cia lb nepakeis Rytui finansu, o zaidejas papildomas dar vis tiek gali praversti LKL\'ui varzantis su Lietkabeliu ir Neptunu.
2020-02-16
+7
Su pergale, Lietuva!
2020-02-16
+2
Na
kad Ulanovas nusipelnė mvp tai visiškai sutinku, bet keista skaityt žurnalisto mintis jog Edgaras suvarė į vienus vartus Butkevičių. Nieko panašaus nemačiau, Ulanovas lb daug bandè žaist 1×1 prieš Butke, bet Arnas beveik visada puikiai atstovėdavo, tik 1 ar 2 kartus Ulei pavyko įmest sunkų puskablį