Nuotr.: fiba.basketball
Nuotr. fiba.basketball

Pragarišką patirtį atrankoje į 2021-ųjų Europos čempionatą apturėjusi kaimyninės Latvijos rinktinė (0-2) ir toliau lieka be pergalių.

Dviejų pratęsimų dramoje latviai pirmadienio vakarą išvykoje 104:110 (21:22, 16:14, 26:22, 22:27, 11:11, 8:14) nusileido pirmąją pergalę iškovojusiai Bulgarijos (1-1) nacionalinei komandai.

Iki mačo pabaigos likus minutei ir 35 sekundėms Dee Bostas atšoko nuo varžovo bei pataikė dvitaškį griūdamas ir taip inicijavo bulgarų spurtą 9:3, nulėmusį rungtynių baigtį – 109:103.

Likus 6 sekundėms Aigars Skele dar pataikė vieną baudą, tačiau ji daug įtakos rungtynių baigčiai neturėjo, tad Bulgarijos rinktinė šventė pirmąją pergalę.

Paskutinės 20 rungtynių minučių latviams buvo pragariškai įtemptos.

Iki pagrindinio laiko pabaigos likus 16 sekundžių Stanimiras Marinovas išprovokavo varžovo pražangą, realizavo du baudų metimus ir priartino bulgarus prie latvių per 4 taškų atstumą – 80:84.

Latvijos rinktinė iškart po šio epizodo nesugebėjo išsimesti kamuolio iš už galinės linijos, o bulgarai taškams pelnyti sugaišo 3 sekundes – Chavdaras Kostovas pataikė metimą iš po krepšio ir sumažino Bulgarijos komandos deficitą iki 2 taškų (82:84).

Likus 15 sekundžių Martinsas Meiersas pataikė vieną iš dviejų baudų, o Marinovo tolimas metimas išlygino rezultatą ir nukėlė komandas žaisti pridėto laiko.

Kiek kitaip atrodė pirmojo pratęsimo pabaiga, kai rezultatą Yordanas Michevas išlygino dviem baudų metimais, po kurių nė viena komanda taškų nepelnė 46 sekundes ir patraukė žaisti jau šeštojo rungtynių ketvirčio.

Bulgarijos rinktinė: Dee Bostas 26 (4/13 trit., 8 rez. perd.), Chavdaras Kostovas 20 (4/5 trit.), Stanimiras Marinovas 16 (9 atk. kam.), Aleksandras Yanevas 14 (5 atk. kam.), Yordanas Minchevas (7 atk. kam.) ir Krisas Minkovas po 11.

Latvijos rinktinė: Martinas Meieris 27 (11/17 baud. met., 7 atk. kam.), Marekas Mejeris 20 (4/4 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd.), Aigaras Škelė 15 (6 atk .kam., 6 rez. perd.), Martinas Laksa 10 (7 atk. kam.).

Atrinkti (0) Visi (14)
Adams
patis kalti latviai atidave laimeta maca. likus 30 sec latviai turejo +6 ir sugebejo uzchokin taip