Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Kauno „Žalgiris“ Eurolygoje išgyveno dramą ir savo aikštėje per pratęsimą 105:97 parklupdė Milano „AX Armani Exchange“ klubą. Po šios pergalės žalgiriečius nuo 8-osios vietos skiria vos vienas laimėjimas.

Fotogalerija

Kauniečiams tai buvo pirmasis laimėtas pratęsimas šį sezoną – prieš tai mačai su Sankt Peterburgo „Zenit“, Belgrado „Crvena Zvezda“ ir Maskvos CSKA baigėsi nesėkmingai.

Šarūno Jasikevičiaus kariaunoje išsiskyrė Thomaso Walkupo, Zacho LeDay, Edgaro Ulanovo ir Nigelo Hayeso kvartetas, kartu surinkęs 74 taškus ir 92 naudingumo balus.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino individualų žalgiriečių pasirodymą pratęsimo pareikalavusiame mūšyje Kaune.

Edgaras Ulanovas – 10 balų
34 min., 16 tšk. (6/11 dvit., 4/5 baud.), 6 atk. kam., 6 rez. perd., 2 kld., 6 išpr. praž., 25 naud. balai.

Nuotr. BNS

Ulanovas rungtynių pradžioje centruodamas gavo bloką, bet vėliau buvo tikras mačo karalius. Edgaras varžovus terorizavo tiek floateriais, tiek puskabliais, tiek kamuolio nusimetimais komandos draugams. Puolėjo žaidimas nugara į krepšį ketvirtajame kėlinyje buvo sukamas nuolat ir lietuvis neabejotinai buvo vienas pagrindinių pergalės kalvių. Krepšininkas pagerino sezono naudingumo balų rekordą bei pakartojo atliktų rezultatyvių perdavimų geriausią sezono pasiekimą, o per septynių rungtynių seriją Ulė nė sykio nesurinko mažiau 12 naudingumo balų ir per šią atkarpą fiksavo 12 taškų bei 16,1 efektyvumo balo vidurkius.

Nigelas Hayesas – 10 balų
31 min., 21 tšk. (2/3 dvit., 3/3 trit., 8/9 baud.), 4 atk. kam., 5 išpr. praž., 25 naud. balai.

Nuotr. BNS

Dar vienas krepšininkas, sužaidęs geriausias sezono rungtynes. Pirmasis Hayeso prisilietimas prie kamuolio buvo greitoje atakoje, kur, atrodė, puolėjas pateko į krepšininkų taip vadinamą duobę, tačiau mačo arbitrai užfiksavo pražangą, kuri išgelbėjo nuo klaidos. Vėliau Nigelas aikštėje jautėsi itin drąsiai – žaidimas ir nugara, ir veidu į krepšį, situacijų skaitymas bei tolimi metimai. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje amerikietis Rodriguezą praleido į stipriąją ranką, tačiau šią savo klaidą kompensavo pratęsimo pabaigoje, kai šaltakraujiškai realizavo baudų metimus. Taip pat verta pagirti žalgirietį už pagerėjusį pataikymą iš toli, kuris dabar jau siekia 36 procentus.

Zachas LeDay – 9 balai
23 min., 19 tšk. (5/9 dvit., 1/1 trit., 6/7 baud.), 5 atk. kam., 2 rez. perd., 5 išpr. praž., 24 naud. balai.

8/9

Zacho žaidime karts nuo karto išlenda skuboti sprendimai puolime, kurių netrūko ir prieš Milano klubą. Vis dėlto amerikietis savo energija ir netradiciniais sprendimais truktelėdavo „Žalgirį“. LeDay žaidime taip pat atsirado daugiau nusimetimų, kurie jį padaro žymiai sunkiau nuspėjamą baudos aikštelėje. Aukštaūgis pratęsime pelnė 6 taškus ir stipriai prisidėjo prie to, jog papildomos atkarpos metu išvengėme dramos.

Thomasas Walkupas – 8,5 balo
33 min., 18 tšk. (5/7 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.), 5 rez. perd., 3 kld., 18 naud. balų.

Nuotr. BNS

Walkupas ketvirtojo kėlinio pabaigoje pametė kamuolį ir pražudė žalgiriečių viltis išvengti pratęsimo, tačiau atakoje prieš tai prasiveržimu pelnė itin svarbius taškus. Rungtynėse italai nesugaudė gynėjo prasiveržimų bei rizikuodavo prie užtvarų, o tuo pasinaudojęs Thomasas du sykius juos nubaudė tritaškiais. Kaip ir Ulanovas, Walkupas žaidžia galingą septynerių rungtynių seriją – vid. 11,1 taško ir 15,9 naudingumo balo.

Paulius Jankūnas – 7,5 balo
14 min., 8 tšk. (2/4 dvit., 1/2 trit., 1/1 baud.), 1 atk. kam., 3 rez. perd., 9 naud. balai.

Nuotr. BNS

Buvo keista žiūrėti, kaip Jankūnas gynyboje turėjo prižiūrėti Micovą, kuris rungtynių pradžioje baudė tritaškiais, tačiau kapitonas neliko skolingas kitoje aikštelės pusėje. Dvikovos pradžioje puikiai veikė jo ir Landale'o duetas, o vyšnaite ant torto tapo Pauliaus tritaškis ketvirtajame kėlinyje.

Jockas Landale'as – 7 balai
22 min., 14 tšk. (4/4 dvit., 1/4 trit., 3/4 baud.), 2 atk. kam., 12 naud. balų.

Nuotr. BNS

Nors Landale'as mačo pradžioje puolime demonstravo puikų susižaidimą su Jankūnu, gynyboje krepšininkas turėjo problemų, kur porą kartų grubiai pramiegojo savo oponentus. Vis dėlto šiame susitikime australas neatrodė tas žaidėjas, kuris pabūgtų kontakto ir demonstravo užtikrintumą užbaigiant atakas baudos aikštelėje.

Lukas Lekavičius – 5,5 balo
20 min., 4 tšk. (0/2 dvit., 1/3 trit., 1/2 baud.), 1 rez. perd., 0 kld., 5 naud. balai.

Nuotr. BNS

Antrajame kėlinyje Lekavičius paskubėjo, kai dvi atakas paeiliui atakavo iš toli ir nors vėliau atrodė, jog viską daro teisingai, taškų per pagrindinį laiką nepelnė. Luko žvaigždė sužibo pratęsimo metu, kai iš pradžių žalgirietis šaltakraujiškai smeigė tritaškį, o vėliau ir išprovokavo varžovų pražangą. Matėsi, jog lietuviui buvo itin sunku, kai varžovai pikenrole taikė stepouto gynybą.

Artūras Milaknis – 4 balai
25 min., 3 tšk. (1/3 trit.), 4 atk. kam., 2 rez. perd., 2 per. kam., 7 naud. balai.

Nuotr. BNS

Milaknis sunkiai susikūrė sau progas, tačiau porą kartų puikiai perskaitė žaidimą atlikdamas perdavimus. Vis dėlto 3 metimai per 25 minutes snaiperiui yra per mažas skaičius, o komandinėje gynyboje krepšininkas taip pat neišvengė klaidelių, todėl negalime teigti, jog Artūrui dvikova nusisekė.

K.C. Riversas – 3 balai
20 min., 0 tšk. (0/1 trit.), 2 rez. perd., 1 per. kam., 3 naud. balai.

Nuotr. BNS

Pirmąjį ir vienintelį savo metimą amerikietis išmetė 34-ąją minutę bei antrąsias paeiliui rungtynes puolime buvo blankus. Gynyboje krepšininkas kelis kartus nespėjo prieš Rollą ir Sykesą, o įsimenamą jo epizodą galime prisiminti pirmoje mačo dalyje, kai ant ūselio sėkmingai apsigynė ir perėmė kamuolį.

Atrinkti (0) Visi (14)
Žaliai balti valdo.
2020-02-29
+6
Zalgiris
nu bet Hayes nevisada Taip isauna buna runktyniu ir laisvus prameta nu bet pas zalgiri pastovaus lyderio nera na dziugu kai dabar svarbiose runktynese suzaidzia tam tikras zaidejas na aisku dabar Ulanovas isiziebia kiekvienose runktynese