Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Antrojo kėlinio metu Šarūnas Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės, bet joje dominavo ne žodžiai, o veiksmai.

Fotogalerija

Iš pradžių Kauno „Žalgirio“ strategas ant žemės tėškė deriniams braižyti skirtą lentelę ir visos pertraukėlės metu nė karto neprisėdęs ant kėdės energingai gestikuliavo aplink jį susėdusiems žaidėjams.

„Nežinau, praradau savo lentą, kuri labai man patiko. Dabar braižau su Maskoliūno vardu“, – apie minėtąjį epizodą spaudos konferencijoje juokavo Jasikevičius.

Žalgiriečiai penktadienį po atkaklios kovos per pratęsimą 105:97 palaužė Milano „AX Armani Exchange“ ir pasiekė jau trečiąją pergalę paeiliui. Vis tik Jasikevičius po laimėjimo labiau džiaugėsi pergale, o ne komandos demonstruotu žaidimu.

„Sveikinimai žaidėjams ir fanams su pergale. Tikrai smagu, kad tiek susirinko žmonių, nepaisant tos, net nežinau, kaip tai (koronavirusą) pavadinti... Nenoriu būti antraštėse, bet viskas (reakcija) suprantama. Tikrai ačiū žmonėms, kurie atėjo į areną ir mus palaikė bei kūrė fantastišką atmosferą.

Rungtynės buvo panašios, kaip ir mūsų treniruotės paskutines dvi dienas – su labai daug energijos ir visai be galvos. Kažkiek iš mano pusės buvo tikėjimas, kad tos galvos prisišliubuos, bet to neįvyko. Puolime buvome užsivedę, labai stengėmės, bet gynyboje – labai blogos rungtynės. Net ir kai kuriose situacijose puolime perskubėjome, neturėjome kantrybės.

Blogiausia, kad nesugebėjome sureaguoti į pastabas per minutės pertraukėles ir ilgąją pertrauką. Antra pusė buvo labai bloga, nes praleidome 47 taškus. Šiam sezono periodui svarbiausia yra vienas taškas, visi jie yra aukso vertės. Tikiuosi, kad kažkiek nurimę, galėsime vėl pradėti kreipti dėmesį į detales ir gerinti žaidimą“, – teigė Jasikevičius.

21
25
89%
8/9
100%
3/3

– Atrodė, kas turėjote planą žaisti per priekinę liniją. Kiek jis pasiteisino?
– Nebuvo plano žaisti per priekį. Net nežinau, prieš ką iš jų būtų buvę galima žaisti per priekį. Jei Micovas ketvirtoje pozicijoje, tai gal kažkiek, bet šiaip planas buvo atvirkščiai. Turime komandą, kuri šiek tiek veteraniška, juos reikia varginti, judinti, tad planas buvo atvirkščias.

– O tai, kad puolėjai rinko taškus?
– Už tai, kad gynėjai judino kamuolį, stengėmės judinti, kad jie vargtų, jog būtų veiksmo. Turėjome pranašumą su jaunatviškumu, ištverme. Bet reikia pripažinti, kad ir Milanas geras rungtynes puolime sužaidė.

Tie 15 tritaškių, nors aišku mes jau kalbėjome prieš mačą, kad tiek Micovas tiek Rodriguezas turi labai didelį puolimo potencialą. Laukėme šiek tiek kitokių rungtynių, šiai dienai imame tašką, bet žaidimą reikia gerinti nuo „Baskonia“ ir šitų Milano rungtynių.

– „Žalgiris“ pirmą kartą šį sezoną Eurolygoje laimėjo pratęsimą. Ar tai susiję su fizinėmis jėgomis, ar labiau psichologinėmis?
– Galbūt. Mes tvirtėjame psichologiškai, bet pratęsime lemia viską metimai. Pratęsimas yra daugiau mažiau niekieno rungtynės. Gale, deja, su savo gynybinėmis klaidomis pasidarėme tokias rungtynes, kad jos galėjo pakrypti į bet kurią pusę, nors atrodo, kad kiekviename kėlinyje turėjome kontrolę.

Keletą kartų turėjome virš 10 (taškų persvarą), bet sugebėdavome prisidaryti įvairių dalykų.

– Hayesas pataikė tris tritaškius iš trijų. Kiek jam svarbu pataikyti pirmąjį metimą?
– Sunku pasakyti. Jis yra tvirtas žmogus psichologiškai, su savo nuomone. Taip atrodo, kad neturėtų būti, bet iš kitos pusės jis yra jaunas, o jauniems visada svarbiau pataikyti pirmą metimą. Nors iš tikrųjų ir senam visą laiką.

Vis tiek ateini į rungtynes ir visada smagiau, kai pataikai pirmą metimą. Jaunimui, manau, tai yra dar labiau. Visą laiką jo žaidime trūko to pataikymo ir dabar jis pradeda pataikyti. Šiandien jis buvo labai svarbus tiek pradžioje, tiek pabaigoje, kai Milanas nusprendė jį dengti su Crawfordu.

– Antrajame kėlinyje buvo emocinga minutės pertraukėlė. Kiek padėjo užkurti?
– Nežinau, praradau savo lentą, kuri labai man patiko. Labai gerai ant jos braižėsi. Dabar braižau su lenta, ant kurios parašyta Maskoliūno pavardė. Stengiuosi juos užkurti, bet dar ir jie turi užsikurti. Priėmėme rizikingą žingsnį ir davėme daug laisvų dienų.

Norisi, kad ir jie (žaidėjai) išsivalytų galvas, bet gal ir jiems bus pamoka, kad Eurolygoje sugrįžęs iš tiek laisvų dienų turi iš karto eiti, iš karto duoti. Gerai, kad išsikovojome pergalę, nors žaidimas vis dėlto susideda iš tų visų detalių, kurios buvo prastai vykdomos.

– Kiek koronavirusas trikdė komandą?
– Nežinau, kaip tai veikė žaidėjus. Aš to neakcentavau, nemanau, kad tai krepšinio komandoje yra svarbu. Net negaliu atsakyti, ką jie skaito. Pats darbas treniruotėse buvo tikrai geras ir galvojau, kad su kiekviena diena geriau pradės veikti galvos, bet neveikė.

Tikrai patiko Messinos žodžiai, aš mąstau panašiai, kaip ir jis. Ta masinė psichozė... Norisi rasti aukso vidurį, kad tikrai neatrodytų, jog esi visiškai (nejautrus tam). Žinote, tai vis tiek yra problema, miršta žmonės, bet yra dar didesnių problemų. Aš ramiai į tą reaguoju, bet kiekvienas žmogus gali nemaloniai nuteikti, jei būtent yra problemų jo šeimoje. Tad norėtųsi rasti aukso vidurį.

Norėtųsi, kad nebūtų tokios masinės psichozės. Manau, kad ji yra kažkiek perdėta, bet pasiruoši reikia, padaryti visas prevencijas ir manau, kad „Žalgiris“ buvo aukštumoje šiuo klausimu. Iš karto pasakė, kad rungtynės bus ir jos bus su fanais, nes jie yra mums patys svarbiausi ir paskui patys darome visokias prevencijas. Bandome, kad kuo mažiau būtų žmonių iš to židinio. Galbūt reiktų surasti aukso vidurį.

Atrinkti (0) Visi (23)
Antanas
Tas kretantis chronius nuo alkoholio uzsilenks o ne nuo viruso
2020-02-29
-9
Fantastiskai
bet Svarbu Tai kad zalgiris Atlosineja 1 rato pralaimejimo skirtumus ir pergales 2 rate
2020-02-29
-2
Gaila
Gaila, kad neatlošė to skirtumo prieš Milaną... Prieš Chimki 9 taškus reikėtų atlošti idealiu atveju (dėl šito bus labai sunku)... Reikia tikėtis, kad Žalgiris tiesiog toliau laimės :D
2020-02-29
-3
gal kiek buvo be galvu po tos ilgesnes pertraukos kai ir zaidejai lankesi po kitus miestus