Nuotr.: USA TODAY Sports-Scanpix
Nuotr. USA TODAY Sports-Scanpix

Vienerias rungtynes dėl nykščio traumos praleidęs Luka Dončičius grįžo į rikiuotę, tačiau tai Dalaso „Mavericks“ (37-25) ekipai pergalės negarantavo.

18
16
60%
3/5
3

Teksaso klubas svečiuose 107:109 (29:19, 29:29, 17:33, 32:28) nusileido Čikagos „Bulls“ (21-40) krepšininkams, kurie iki šiol buvo pralaimėję 10 iš pastarųjų 11 rungtynių.

Dončičius aikštelėje praleido 38 minutes, per kurias pelnė 23 taškus (7/12 dvit., 1/8 trit., 6/9 baudos), atliko 9 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį bei 4 sykius suklydo.

Timas Hardaway ketvirtojo kėlinio pradžioje surinko 5 taškus paeiliui ir sumažino „Mavericks“ deficitą iki 3 taškų (90:93), tačiau Tomašas Satoransky smeigė tritaškį, Coby White‘as pridėjo dvitaškį ir „Bulls“ atstatė saugią persvarą – 98:90.

Stipriausias pajėgas į aikštę metę „Mavericks“ bandė vytis varžovus, tačiau šeimininkai sugebėdavo į rezultatyvias atakas atsakyti savais išpuoliais ir persvara nemažėjo. Likus 25,6 sekundės, White‘as atliko sėkmingą reidą krepšio link ir „Bulls“ susigrąžino 8 taškų persvarą – 107:99.

Kai jau atrodė, kad mačo baigtis aiški, „Mavericks“ sugebėjo grąžinti intrigą. Maxi Kleberis įkrovė iš viršaus, „Bulls“ kaip mat prarado kamuolį, o Dorianas Finney Smithas smeigė tritaškį ir, likus 15,3 sek., svečių deficitas sumenko iki 3 taškų – 104:107.

Thaddeusas Youngas realizavo tik vieną baudą, o likus 4,9 sekundės, Finney-Smithas atseikėjo dar vieną tolimą metimą – 107:108. Likus 2,6 sekundės, Wendellas Carteris taip pat pataikė tik vieną baudos metimą ir svečiams sužibo viltis.

Daugiausia pelno: Zach LaVine

Tiesa, „Mavericks“ nebeturėjo minutės pertraukėlių ir skubota Dalaso ekipos ataka pasibaigė netaikliu Dončičiaus metimu iš vidurio aikštės, tad finalinė sirena paskelbė „Bulls“ pergalę.

Dalaso ekipai šiąnakt nepadėjo Kristaps Porzingis, tuo metu „Bulls“ vertėsi be savo lyderio Zacho LaVine‘o.

„Bulls“: Coby White‘as 19 (5/11 dvit., 3/9 trit.), Otto Porteris 18 (3/5 trit.), Denzelis Valentine‘as 17 (3/10 trit.), Thaddeusas Youngas 12 (5/9 dvit., 9 atk. kam.), Tomašas Satoransky 11, Ryanas Arcidiacono 10.

„Mavericks“: Timas Hardaway 26 (6/9 dvit., 4/12 trit.), Luka Dončičius 23 (7/12 dvit., 1/8 trit., 9 rez. perd.), Dorianas Finney-Smithas 18 (4/4 dvit., 3/6 trit.), Bobanas Marjanovičius 14 (7/10 dvit., 12 atk. kam.), Maxi Kleberis 13 (10 atk. kam.).