Nuotr.: Sputnik – Scanpix
Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr.: TASS – Scanpix

Kauno  „Žalgiris“ antrą sykį šį sezoną per pratęsimą turėjo pripažinti Sankt Peterburgo „Zenit“ pranašumą – 75:76.

Fotogalerija

Kauniečiai pirmoje mačo dalyje turėjo 17 taškų persvarą, tačiau vėliau įstrigo varžovų gynybos gniaužtuose ir patyrė skaudžią nesėkmę.

Žalgiriečius nuo pirmųjų minučių į priekį vedė karjeros rungtynes sužaidęs Jockas Landale'as. Australas per 25 minutes pelnė 27 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 30 naudingumo balų.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino individualų žalgiriečių pasirodymą Sankt Peterburge.

Jockas Landale'as – 10 balų
25 min., 27 tšk. (8/9 dvit., 2/2 trit., 5/6 baud.), 6 atk. kam., 4 išpr. praž., 30 naud. balų.

Nuotr. zalgiris.lt

Landale'as nuo pirmųjų minučių buvo fantastiškas ir itin greitai sukdavosi pikenrolo situacijose. Australas per pirmą mačo dalį surinko 19 naudingumo balų, o puolime jo taikiniu tapo Ayonas, kurį su Walkupo pagalba puikiai sekėsi atakuoti. Pratęsime aukštaūgio pikenrolas toliau buvo pagrindinis „Žalgirio“ ginklas, didžiąją laiko dalį Lietuvos čempionus laikęs priekyje. Bendrai, žiūrint į viso sezono paveikslą, centro greitas sukimasis po krepšiu yra elitinis įgūdis, kuris gali būti efektyviai išnaudojamas nuolat, o didžiausia problema iki šiol buvo kontakto bijojimas. Jockas, nors gynyboje ir turėjo problemų su Iveronu, puikiai tvarkėsi su Ayonu bei savoje aikštės pusėje atrodė daug solidžiau nei LeDay.

K.C. Riversas – 7,5 balo
29 min., 14 tšk. (1/4 dvit., 4/7 trit.), 4 atk. kam., 9 naud. balai.

Riversas pirmajame kėlinyje surengė 11 taškų koncertą, po kurio svečiai įgijo dviženklį pranašumą. Vis dėlto vėliau kaip ir visa komanda K.C. įstrigo varžovų gynybos gniaužtuose ir dar vieną tritaškį pridėjo jau tik pratęsime. Amerikietis ketvirtojo kėlinio paskutinę sekundę žalgiriečiams galėjo išplėšti pergalę, tačiau, susikūręs laisvą metimą, prametė iš toli.

Thomasas Walkupas – 7 balai
34 min., 6 tšk. (2/6 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), 11 rez. perd., 4 kld., 4 išpr. praž., 11 naud. balų.

19
24
4
71%
5/7

Walkupo ir Landale'o pikenrolai buvo neįmenama mįsle „Zenit“ krepšininkams ir būtent iš šių situacijų amerikietis susirinko didžiąją dalį rezultatyvių perdavimų. Taip pat ketvirtojo kėlinio pabaigoje įžaidėjas išprovokavo pražangą be kamuolio ir šaltakraujiškai baudų metimais išlygino rezultatą. Tiesa, organizuoti žaidimą Thomasui prieš kibią varžovų gynybą nebuvo lengva ir gynėjas dažnai per anksti sustodavo su kamuoliu, todėl kauniečių puolimas atkarpomis stipriai sutrikdavo, kaip pavyzdys – pirmosios trečiojo ir ketvirtojo kėlinių dalys.

Paulius Jankūnas – 6,5 balo
24 min., 2 tšk. (1/2 dvit., 0/1 trit.), 9 atk. kam., 8 naud. balai.

Nuotr. Sputnik – Scanpix

Eurolygos atkovotų kamuolių karalius Sankt Peterburge dar sykį įrodė, kodėl užsitarnavo tokį titulą. Jankūnas rinkosi praktiškai visus kamuolius gynyboje, kur taip pat puikiai ėjo į pagalbas komandos draugams, stabdant varžovų atakas. Gaila, jog Pauliaus taikiklis perimetre yra nusimušęs ir tai jam neleidžia stabiliai bausti varžovų, praplėtus aikštę.

Edgaras Ulanovas – 6 balai
34 min., 4 tšk. (1/4 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), 7 atk. kam., 3 rez. perd., 2 kld., 10 naud. balų.

Ulanovas buvo pakeistas jau po pirmųjų dviejų minučių, kai padarė klaidą gynyboje, o vėliau žaisdamas nugarą į krepšį sužingsniavo. Iš viso rungtynėse Edgaras tris kartus pabandė oponentus įveikti žaisdamas ant ūselio – du kartus sužingsniavo, sykį – neužbaigė tiksliai metimo. Nors puolėjui ir stigo taiklumo, krepšininkas tai bandė kompensuoti kova dėl kamuolių bei darbu savoje aikštės pusėje.

Zachas LeDay – 5,5 balo
14 min., 11 tšk. (2/3 dvit., 1/2 trit., 4/4 baud.), 1 atk. kam., 2 kld., 10 naud. balų.

Nuotr. BNS

Po energijos pliūpsnio antradienio rungtynėse Kaune LeDay nebuvo panašus į save Sankt Peterburge. Aukštaūgis surinko dviženklį taškų skaičių, tačiau gynyboje buvo apstumdytas tiek Iversono, tiek Ayono. Belieka pasidžiaugti, jog Zachas penktose rungtynėse paeiliui pataiko bent vieną tritaškį ir per šią atkarpą amerikietis juos realizuoja fantastišku 72,7 proc. (8 iš 11).

Martinas Gebenas – 5,5 balo
6 min., 2 tšk. (1/1 dvit.), 1 atk. kam., 3 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/D. Lukšta

Gebenas tikrų minučių gavo trečiajame kėlinyje, kai išėjo į aikštę su užduotimi prižiūrėti Iversoną, kuris darė daug problemų baudos aikštelėje. Aukštaūgis nesutriko ir ne tik, kad patikimai gynė savąjį krepšį, bet ir realizavo metimą iš vidutinio nuotolio.

Rokas Jokubaitis – 5 balai
6 min., 2 tšk. (1/1 dvit., 0/1 trit.), 1 atk. kam., 1 rez. perd., 3 naud. balai.

Rokas į aikštę žengė pirmajame kėlinyje ir prasiveržimu į kairę pusę ryžtingai užbaigė „Žalgirio“ ataką. Vienoje atakoje gynėjas puikiai sužiūrėjo metimo ieškojusį Hollinsą, bet gaila, kad pirmojo kėlinio pabaigoje Jokubaitis nereikalingai prasižengė, o vėliau laisvas nepataikė tritaškio.

Nigelas Hayesas – 3 balai
14 min., 2 tšk. (1/1 dvit., 0/1 trit.), 2 rez. perd., 3 praž., 0 naud. balų.

Nuotr. BNS

Jei antradienio rungtynėse Kaune Hayesas buvo agresyvus, tai Sankt Peterburge amerikietis buvo panašus į tą puolėją, kuris per 9 pralaimėjimų atkarpą rinko po 3,6 taško. Nigelas išmetė du metimus – floaterį ir tritaškį su trečiojo kėlinio sirena ir daugiau niekuo puolime neišsiskyrė. Gynyboje amerikietis kartą gražiai ant ūselio sustovėjo su Thomasu, tačiau vėliau ir čia neblizgėjo – kvaila pražanga stepoute bei suvėlavimas komandinėje gynyboje, kuris baigėsi Iversono taškais su pražanga pratęsime, žalgiriečiams kainavo 5 lengvus priešininkų taškus.

Artūras Milaknis – 3 balai
16 min., 3 tšk. (1/4 trit.), 2 per. kam., 1 naud. balas.

Nuotr. Basketnews.lt/V.Mikaitis

Milaknis rungtynes atidarė super sudėtingu tritaškiu paskutinę atakos sekundę, tačiau vėliau šaudė tuščiais šoviniais, o dėl įžaidėjų strigimo kuriant atakas puolime buvo sunkiai pastebimas. Mačo pradžioje Artūras buvo nubaustas Ponitkos, kai pražiopsojo lenko prakirtimą, o būtent už tokius momentus Jasikevičius buvo labiausiai piktas po pirmųjų rungtynių su „Zenit“.

Lukas Lekavičius – 2 balai
24 min., 2 tšk. (1/5 dvit., 0/2 trit.), 3 rez. perd., 2 kld., -3 naud. balai.

Nuotr. TASS – Scanpix

Dar vienas žalgirietis, liepsnojęs antradienį, bet sudegęs ketvirtadienį. Lekavičius buvo visiškai išmuštas iš ritmo varžovų agresyvios gynybos dėka ir arba perlaikydavo kamuolį bei atakas užbaigdavo sudėtingu metimu, arba suklysdavo. Vienintelius taškus Lekas pelnė 26-ąją minutę ir, jei puolime būna juodų dienų, tai Luko veiksmai gynyboje kartais buvo sunkiai paaiškinami. Įžaidėjas kibiai dirbo nuo galinės linijos su varžovų perimetro krepšininkais, bet ne kartą į stipriąją pusę praleido Renfroe, kurio keli sėkmingi pasirodymai prieš lietuvį padėjo šeimininkams sugrįžti į rungtynes. Pražangą pratęsimo pabaigoje prieš Albicy Lukas taip pat sunkiai galėtų logiškai paaiškinti.

Atrinkti (0) Visi (20)
Klajoklis
Sezonas turi pliusa - sudetis nesikeis. Niekam ju nereikes (gal Lekaviciu koks Zenitas pagundys). Ismes australa, atsigaus Grigonis, dapirks pora pusetinu zaideju ir kita sezona viskas bus... kaip visada.
2020-03-07
+2
Nu
tai ko lukošiūnui nerašot balų, gi suolą irgi gerai užšildo, vandens paduoda, rankšluosčius... nieko žmogelis bent pasaulio biški pamatys :)
2020-03-06
-3
pff
o tai uz ka jam balus duot? uz tai kad atsarginis yra ?
2020-03-06
-8
Rimaaas
Kai zaidzia vienam penkete Jankis, Milas ir Walkupas nieko gero nelauk, kai Riversas su Jocku buvo uzsivede juos pasodino, po keliu klaideliu...Jokubaitis gan nebloga atkarpa suzaide ir pasodino, geras trejetas buvo Jokubaitis, Riversas, Landle
2020-03-06
Butent po klaidos sodint tai vis suknisti Saro principai o kai zaidejai bijo suklyst jie zaidzia kaip sukaustyti,bijo padaryt klaidos,bijo mest,kodel efes gerai zaidzia,del to ,kad geri zaidejai,bet svarbiausia jie zaidzia laisvai,Atamanas duoda laisves
2020-03-06
+8
s
valencijai buvo ziauriai svarbios varzybos ir zaide be ziurovu..zalgirio kaimieciams nusispjaut yra ant ltu valstybes..geriau isnesios virusa po visa lt kaimieciai jobani
2020-03-06
-2
jau susirgai?
2020-03-06
+2
LT
Jankuna isvis perlaike jau matesi ant jo,kad visas net melynas,tuoj sirdis sustos nu ka senatve atejo ,neliko istvermes,bet ne bl laiko vistiek aikstej nors jis max 15 min gali atzaist per rungtynes.Pralaimeta per Sara ir nereikia zaideju vadint impotentais,graziai cia jis komanda pasveikino per savo gimtadieni...Prasiko pats rungtynes po antro kelinio kai tureta persvara isbarste kvailais zaideju keitimais
2020-03-06
Akivaizdu
Jankeliunas su Milakniu dviese komandos neistemps. Cia ne NBA, kad cempioniskai komandai uztektu dvieju zvaigzdziu. Turi pasitempti jaunimas ir uzsienieciai.
2020-03-06
+2
pff
nesuprantu kodel tiek laiko ta landale ir leday, kai gebenas buvo tai stabilizavosi zaidimas, o po to vel eme viena po kito kamluoli nuo landale ir leday galvos ypac lemiamu metu, kazin ar ju puolimas atstojo gynyba vakar...
2020-03-06
+7
kaip tik viskas sustojo kai iseme Landeila ir Riversa po antro kelinio ir zaidimas sustojo kai neliko kam pulti,zmones kurie pirmam kelini trauke zalgiri buvo pasodinti ilgam cia didziausia klaida del to ir atlose 17 tasku zenitas,buvo tarpas kai niekaip nepavykdavo imest tasku
2020-03-06
Harmon
walkupas kaip visada pervertintad
2020-03-06
+7
zalgerio sistema
Vietoj to,kad zaisti pagal zalgerio sistema,jie paeme ir nučiulpe ruskiams.
2020-03-06
-8
.
ta Lekavičiaus pražanga buvo protingiausias sprendimas, nes garantuotai būtų buvę 2 taškai iš po krepšio su sirena. O kad pralaimejom, tai nestebina, nes Žalgiris lemiamų pabaigų sužaisti niekada nemoka, čia jau turėtų būti dirbama treniruotėse šituo klausimu.