Nusivylęs Jasikevičius: „Labai sunku matyti tokią absoliučią impotenciją“

Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“ iš Sankt Peterburgo (Rusija)
2020-03-05 21:55
Nuotr.: Sputnik – Scanpix
Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr.: TASS – Scanpix
Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr.: Sputnik – Scanpix
Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr.: TASS – Scanpix
Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr.: zalgiris.lt

Kauno „Žalgiris“ šį vakarą apmaudžiai per pratęsimą 75:76 nusileido Sankt Peterburgo „Zenit“ klubui ir šį sezoną prieš Rusijos ekipą patyrė antrąjį pralaimėjimą.

Fotogalerija

Po nesėkmės vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius buvo itin atviras ir neslėpė savo nusivylimo.

„Jaučiasi didelis nusivylimas. Vėlgi turėjome 48 valandas pasiruošti. Nežinau, kur pramiegojau, kur ne iki galo pasakiau, kur nepadariau. Kažkur nepadariau, nes daugiau nei pusė komandos neatėjo. Čia yra Eurolyga, labai didelis pakilimas po pergalės po „Chimki“ ir kažkoks nesuprantamas krepšinis, kai tave apstumdo, dominuoja.

Teko mūsų svarbiausia žaidėją (Edgarą Ulanovą) išimti po 2-3 atakų, nes jis galbūt nesuprato kokio fiziškumo rungtynės laukia ir nelabai suprato per visą mačą. Pralaimėti galima. „Zenit“ yra normali komanda, autsaideriai ne autsaideriai ir puikiai treniruojami, bet seniai jau buvo, kad atsisuki į asistentus ir paklausi su kuo žaisti. Labai sunku matyti tokius veidus ir tokią absoliučią impotenciją. Tikrai net nėra ant ko užsikabinti ir dar kas blogiausia, kas atsitiko tai tas pranašumas, kuris apsuko mums galvus.

Labai nusivylęs atsidavimu... Pralaimėti galima, bet tavęs negali apstumdyti, negali susakyti, kad jeigu mus verčia, galbūt pabauduojame, tegul eina, sumeta tie žmonės, kurie meta 60 proc. Kad visi įžaidėjai eina į kairę ir jų dominuojanti ranka yra kairė, kad Ponitka vieną kartą jau mus padarė... Antrą sykį gal jau pasistengiame, kad jau pasimokyti kažką. Taip, kad sakau šiandien mūsų vaikiškumas išlindo ir nusivylimas yra tikrai didžiulis“, – apmaudo po skaudžios nesėkmės neslėpė Jasikevičius.

Rungtynių žaidėjas

Taškai
19
Naudingumas
24
Rezultatyvūs perdavimai
4
Tritaškiai
71%
5/7

– Ar galima sakyti, kad „Žalgiris“ dėl pastaruoju metu gero puolimo pametė galvas gynyboje?
– Šiandien mes labai blogai puolėme. Net nesupratome, kad jie šiandien lupsis, kad čia yra veteranų komanda, kuri tikrai lupasi. Jie savo fiziškumu mus jau kažkiek nustebino Kaune. Tai dabar jie mus nustebino antrą sykį. Tikrai neturiu problemų prisiimti atsakomybės, bet kai kuriais momentais negalima.

Galbūt jiems užtenka šito. Sugrįžome į turnyrą, aš nežinau. Iš kitos pusės nėra lengva taip žaisti visą laiką, bet negali taip visi išeiti. Reiškia kažkas kažkur nesudirbo. Jeigu visi blogai žaidžia, yra du faktoriai: arba kažkas nesudirbo rūbinėje ir rūbinėje buvo per didelis atsipalaidavimas, arba treneris nesugebėjo įdiegti. Aš, kaip treneris, stengiausi. Nepadariau savo darbo.

– Per pirmas 15 minučių pelnėte 40 taškų, kas yra solidus skaičius. Ar tuo metu jau matėsi kažkokių ženklų, kad kažkas negerai?
– Taip. Mes darėme aibę klaidų. Buvo pasakyta rizikuoti ties įžaidėjais, siųsti juos į kažkurias rankas. Bet kaip įžaidėjai ėjo, tiek metė perdavimus tiems, kaip sakoma iš po krepšio, tai tiek ir metė.

Ir nesupranta, kad kai eis tas įžaidėjas, tai jis visą laiką duos perdavimą Iversonui arba Ayonui. Taip, kad jeigu tu sakai 20 kartų angliškai ir lietuviškai, kad jie atliks perdavimą, tai suprask, kad jis perduos kamuolį. Iš savo pusės tikrai norėjosi nuimti Abromaitį, Hollinsą, kurie tikrai gerai žaidžia prie Pascualio. Tą nuėmėme. Jaučiu didžiulį nusivylimą, tokį maždaug komandos elgesį ir nusistatymą, kaip buvo prieš 3-4 mėnesių. Vienas iš sunkiausių pralaimėjimų tikrai, nes nepasiekiau žaidėjų kažkur.

– Ketvirtajame kėlinyje ir pratęsime „Žalgiris“ galėjo nulemti rungtynes paskutinėmis atakomis. Kokie buvo planai ir kas nepavyko?
– Nepavyko, kad mūsų įžaidėjų agresyvumas... Mes norėjome atakuoti varžovų centrus, kurie yra lėtoki, tai mes per 45 minutes sugebėjome gal du kartus apeiti Ayoną ar Iversoną iš greičio, kas neturėtų būti labai didžiulis įvykis.

Mūsų įžaidėjai prieš 48 valandas nežaidė daug minučių. Žaidė Ulanovas, Milaknis ir LeDay. Įžaidėjai nesurado galimybių. Lekavičių išmušė iš fiziškumo. Išmušė dabar, išmušė Kaune. Jaučiu didžiulį nusivylimą, kad tikrai nebijau naudoti pavardžių. Dabar jau yra antra sezono pusė, kiekvienas dalykas yra aukso vertės. Tu negali ateiti į rungtynes taip nusistatęs. Tu negali.

– Atrodė, kad ketvirtajame kėlinyje jūsų nusivylimo buvo daugiau nei įsitraukimo į rungtynes. Ar buvo minčių, kad kažko trūko?
– Tikėjau, kad kada nors pradėsime žaisti, rodyti savo agresyvumą, kūrybą, kamuolio judėjimą. Bet kaip sustodavome, taip sustodavome. Vėlgi buvo nepadaryta daug baudų. Rungtynėse su „Chimki“ mes išlipome vardan gero puolimo, nes labai daug tritaškių pataikėme, o šiandien baudos nulėmė mačą.

Pasakyta, jog Albicy negali prasileisti, tegul jis tau meta tolimą metimą, tai mes sustojame ir subauduojame. Jeigu Ayonas ir Iversonas prametinėja baudas, tai turi jį subauduoti anksčiau ir tada jis eina mesti baudų, o nepataikyti dvitaškio su bauda. Iš krepšinio, susitarimų pusės yra labai sunku ir jaučiu didžiulį nusivylimą.

– Kalbant apie paskutinę ataką ketvirtajame kėlinyje, planas buvo atakuoti iš po krepšio?
– Planas buvo atakuoti Willą Thomasą, o mes einame ant tritaškio. Vėlgi pabrėžiu: kiek kartų apėjome jų masyvius penktus? Gale Pascualis paleido ketvirtą ir buvo pasakyta atakuoti Thomasą, juolab, kad buvo bonusas. Sugalvojome mėtyti perdavimus. Blogiausia, kad 80 proc. komandos negali pasakyti, jog kažką davė šiandien.

– Kaip įvertintumėte Landale‘o pasirodymą?
– Visų pirma, tai vienintelis žmogus, kuris parodė kažkokią kantrybę. Jis praleido iš pat pradžių 2-3 metimus, kuriuos galėjo lupti. Bet jeigu žmogus kantrus, dirba ir toliau stengiasi, tai čia nieko bendro neturi su krepšiniu.

Čia yra gyvenimo taisyklės. Turi kantriai siekti savo tikslo ir paskui jam pasisekė. Fantastiškai žaidė žmogus. Ir išnaudojo pranašumus, ir buvo kantrus, ir pataikė, ir užbaigė. Ir dar pagarbos negavo, nes kai buvo 50 ant 50 švilpukai, visi jie ėjo į „Zenit“ pusę.

– Pratęsimo pabaigoje irgi buvo kitoks sumanymas?
– Tas 2,8 sekundės labai sunku nustebinti. Tai buvo derinys, norėčiau jį dar sykį peržiūrėti. Man atrodo, kad truputį anksčiau pradėjome bėgti, bet niekada nekaltinsiu žaidėjų, kad per 2 sekundes turi įmesti kažką, čia yra žiauriai sunku. Jeigu nori laimėti, tam yra 45 minutės, bet jeigu tave apstumdo, apdaužo ir jau antrą sykį šį sezoną... Negali treneris prisiimti atsakomybės.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (38)
Gedka
....cia kaskas nesvaraus, visai ne is krepsinio..!
2020-03-06
Atsakyti
lol
ka jus cia stumiat ant zaideju. visada nelaimesi, ypac kai nesi efes realas ar barca.
2020-03-06
-3
Atsakyti
Almo
Visų pirma Jasikevičių su Gimtadieniu... o jau kokią dovanėlę gavo tai pagal nuopelnus šiose rungtynėse... pirmą kartą mačiau Šarą nenusiteikusiu ar pasimetusiu rungtynėms... gal paveikė draugystė su Pascualiu?.. Jie tikrai panašūs savo krepšinio mąstymu... tačiau, reikia pripažinti baskono pranašumą šiose rugtynėse... ypač po to kai Šaras po pusės rungtynių pareiškė kreipsiantis daugiau dėmesio gynybai... gynybą pagerino Zenitas, o Žalgiriukui reikėjo gerinti puolimą... kur deriniai tritaškiams antroje pusėje?.. Riversas laukė perdavimų kampe... negavo... kad žaidėjai buvo ne taip nusiteikę rungtynėms tai tiesa... čia Šaras teisus... vaikučiai kartais svajoja grįžti į darželį... tik Eurolyga ne darželis...
2020-03-06
+7
Atsakyti
tiesiog Šarikui
​,,Иван Васильевич, такое ощущение, что вы бредите"
2020-03-06
+15
Atsakyti
Buo
Linkiu Šarikui daugiau tokių gimtadienių. Tegul verkia, p. Adla
2020-03-06
-7
Atsakyti
palinkejimai Šarūnui
Linkiu tau Šarūnai pagaliau pasveikti!
2020-03-06
-3
Atsakyti
,,,
Baisu žiūrėti į Ulanovą čia įdėtoje nuotraukoje. Šaras teisus, krepšininko žvilgsnis viską pasako.
2020-03-06
+11
Atsakyti
Šarūnai,
Nenusimink, atvyks į klubą mankštintis bedarbė verslininkė Ginelevičienė ir visiems atstatys
2020-03-06
+7
Atsakyti
arvis kaunas
Šaruno kalteės mažai arba nėra....Komanda-nenori žaisti....žmones darbuose dirba už kapeikas 22 darbo dienas....Kaip juos bausti ??? tritaškių nera....gynyba ir puolimas vel klaustukai....Nera lyderiu nuo pat sezono pradžios,Kas pirko žaidėjus ,kaina ir t.t.t ??? pabandykit vietoi šaro ta avių bandą pavaikyti...vot pabandykit.....prašikai rungtynes ir negauni štukių ir baikgtusi bajeriai,,,,,viską per pinigus reikia daryti,kitaip komanda nesupras....fizinis pasiruošimas??? silpnas visad budavo,,,,,,,pačiam miegas nejima,nervas ima.....Čia turi kalbet su komanda ne šaras o aukštesni pareigunai kitaip nieko nebus.....Šaras jau pražilęs nuo nervų,gaila man jo.....Esu Sabonio vienmetis....
2020-03-06
-8
Atsakyti
djgaffer
Aš jau nežinau,kiek kartų dar galima kartoti,kad Šaras visada prisiima atsakomybę.Paskaitykit pirmo klausimo pabaigą,tada suprasit.Galiu net pacituoti jo žodžius,jei čia kai kuriems sunku interviu perskaityt:"Arba kažkas nesudirbo rūbinėje ir rūbinėje buvo per didelis atsipalaidavimas,arba treneris nesugebėjo įdiegti.Aš,kaip treneris,stengiausi.Nepadariau savo darbo." Čia Šaro žodžiai,tai pagaliau baikit kalbėt nesąmones,kad jis neprisiima atsakomybės ir visada kaltę prisiima!Skaitykit,kas straipsnyje parašyta,tada nereikės stūmt ant jo.Klaidų buvo iš jo pusės,bet jis jas ir prisiima jmj.
2020-03-06
+20
Atsakyti
Aha
Jooo... Uzuojauta Sarui. Tikrai net skauda sirdi matant, kaip Sarui skauda. Vos ne iki asaru skauda. Ir tada kyla noras isspardyt subines zaidejams. Bl*t juk jau zinoma, kas per komanda yra Zenitas, kad jie zaidzia kietai, fiziskai, tuo labiau pralaimeta jiems namie. Tai turi iseit pasiruoses jiems gerkles perkast, atsirevansuot ir pasiimt ta auksini taska, o ne suzaist pirma kelini ir kitus tris suda malt. Aisku, kazkur buvo ir paties Saro klaidu, Pascualis puikus treneris ir taktiskai komanda puikiai buvo paruosta ir kas svarbiausia, jo zaidejams pavyko tuos sumanymus ispildyt. O Zalgirio chebra ne laiku ir ne vietoj pamete galvas. Kaip kokie mokyklinukai. Bet turbut butent tokios rungtynes, tokios situacijos ir atskiria vidutiniokus nuo grandu, atskiria tuos, kurie verti patekti i Top8, nuo tu, kuriems dar siek tiek iki jo truksta... P.S. Kaip cia bevartytum, tokiose rungtynese dar karta isryskeja, kad Zalgiriui truksta tikro, kuriancio, naturalius tos pozicijos zaidejo instinktus turincio pg. Su visa pagarba Walkupui ir Lekaviciui, jie daro, ka gali, bet to negana.
2020-03-06
+18
Atsakyti
Anonimas
Jankūnas viską gadino , bet kurgi pripažinsi savo klaidą ...
2020-03-05
+5
Atsakyti
Anonimas
Nebuvo top8 ir nebus niekada
2020-03-05
-13
Atsakyti
Lietuva
Kaip nebuvo jei paskutinius du sezonus ten buvo? Tu gal tik vakar krepsiniu dometis pradejai?
2020-03-06
+4
Atsakyti
Uostamiestis
Visu laiku eurolygos patranku mesa gryzo i realybe. sekanciuose turuose Barca ir Valencija Ispanijoje
2020-03-05
-14
Atsakyti
ainis
Ziurke, kazkaip paskutiniu metu buvai dinges. Tiek laiko kentejai?
2020-03-05
+9
Atsakyti
Anonimas
KAI LAIMIM 17 PIRMYN SU JOKAICIU IR JANKUNU ! URA !
2020-03-05
-1
Atsakyti
kasioguru
cia kas varo ant Walkupo, tai eikit vaikai kasio abc mokytis. zaidejas ryskiai ne izaidejas, ne metikas, ne koks soklus greitas fiziskas, bet pagal galimybes savo darba atidirba neblogai ir kas svarbiausia - stabiliai. cia jum ne Ule, Lukas ar Leday kur viena diena varo, o kita diena apsisike laksto.
2020-03-05
+15
Atsakyti
uz zalgiri
tai ka jis veikia toj pozicijoj jei "zaidejas ryskiai ne izaidejas, ne metikas"?ir reikia nepamirst kad su siuo zaideju jau pratese kontrakta todel jis bus ir kitamet,uzimdamas legionieriaus vieta komandoj.
2020-03-06
+4
Atsakyti
Georgy Cekovsky
Kai 2 kelinio antroj pusej pamatem, kad 178cm bezdzion..... ardo ir stabdo puikiai tiek Luka, tiek rankininka Walkup reikejo Sarui bandyt zaist planu "C". Gal su Jokubaiciu? gal kiek su KC daugiau?net nezinau, bet Albicy suarde ir sustabde tiek Luka, tiek ryzabstzdi:( Dar smulkmenos kur uzkliuvo, mano nuomone dar antroj maco pusej buvo perlaikytas Milas, jei jis nesumete savo dvieju trajaku, o gynyboj ir taip yra skyle-sodink, sodink ji kol nevelu, kol grajus ant pliuso, kad ir minimalaus. Ziauru ir apmaudu! Dar ryte ziurejau tu diletantu is 15min reportazus kur jie jau buvo isirase pergale ir nurase Zenit ir galvojau, kad mes ne Barca, o is kur toks pasitikejimas, todel jie ir diletantai. Dabar situacija beveik kritine del 8:(
2020-03-05
+4
Atsakyti
kasioguru
koks tas Ule svarbiausias? cia kad pora varzybu pries tai sulose, tai nieko nesako. brangiausias zaidejas, bet nera jis joks lyderis. jau ne pirma ir ne antra ir turbut ne paskutini karta jo aikstej kaip nera. zaidejas be metimo, isskyrus ta 1x1 pries grybus nieko daugiau kaip ir nemoka. apskritai Zalgiry ner tikro lyderio. kiekviena maca vis kiti suzaidzia. formaliai sudetis nera top8, klausimas tik, ar Saras vel sugebes is ju isspaust maximuma, ar sikart nelabai.
2020-03-05
Atsakyti
uz zalgiri
gaila,nemoka pripazint savo klaidu.jankunas deja jau visai netinkamas eurolygai,o tiek ji laike.lekaviciui siandien buvo sunki diena,kodel puikiai pradejusi rungtynes jokubaiti leido tik 5min kai numyletinis walkup aiskiai kartais grybavo?jau kaune gavo nuo zenit,ir vistiek nepasimoke kad klampus gynybinis zaidimas pries juos neturi jokiu perspektyvu?o gal su jankunu agresyviai bande suzaist?
2020-03-05
+3
Atsakyti
A
man ir nepatiko kad tiek laiko su jankunu zaide😡
2020-03-05
Atsakyti
RDS
KAI BUVO PLIUS 17 ĮĖJO SUPER JOKUBAITIS...IR PATVARKĖ ŽALGIRĮ
2020-03-05
-13
Atsakyti
Košmaras, pyktis veržiasi per kraštus
2020-03-05
+5
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 38

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Sankt Peterburgo Zenit
Kauno Žalgiris
45%
28/62
Metimai iš žaidimo
46%
27/59
35
Atkovoti kamuoliai
35
15
Rezultatyvūs perdavimai
21
6
Perimti kamuoliai
4
49%
21/43
Dvitaškiai
53%
19/36
20
Pražangos
25

Rungtynių žaidėjai

Andrew  Albicy
19 PTS
6/12 FG
2/4 FT
Jock  Landale
27 PTS
10/11 FG
5/6 FT
Sankt Peterburgo Zenit
Keli žaidėjai
5 REB
Paulius  Jankūnas
9 REB
8 DREB
1 OREB
Andrew  Albicy
4 AS
1 TO
31 MIN
Thomas  Walkup
11 AS
4 TO
34 MIN
Andrew  Albicy
24 EFF
20% 2P%
71% 3P%
Jock  Landale
30 EFF
89% 2P%
100% 3P%