Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr. AP – Scanpix

Luka Dončičius buvo tiesiog nesustabdomas, bet įspūdingas slovėno pasirodymas Dalaso „Mavericks“ (39-27) pergalės negarantavo.

14
23
7
2

Ricko Carlisle‘o auklėtiniai išvykoje 109:119 (29:27, 30:27, 26:29, 24:36) turėjo pripažinti San Antonijaus „Spurs“ (27-36) pranašumą.

Dončičius per 36 minutes pelnė 38 taškus (7/13 dvit., 6/13 trit., 6/7 baudos), atliko 8 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius bei 5 sykius suklydo.

Atkakliai vykusiose rungtynėse „Mavericks“ subyrėjo ketvirtajame kėlinyje. Dončičius bei Kristaps Porzingis realizavo po dvitaškį ir, likus 4 minutėms, Dalaso ekipa atsiliko 101:104.

Vis tik tuomet LaMarcusas Aldridge‘as atseikėjo du dvitaškius bei įkrovė iš viršaus, o „Spurs“ laimėjo atkarpą 11:2 ir, likus pusantros minutės iki mačo pabaigos, intrigos jau nebebuvo – šeimininkai pirmavo 115:103. Per šią atkarpą Aldridge‘as surinko 9 taškus.

Pirmą kartą nuo vasario 23-iosios žaidęs Aldridge‘as buvo rezultatyviausias nugalėtojų ekipoje ir pelnė 24 taškus (9/19 dvit., 1/4 trit., 3/4 baudos), perėmė 3 ir atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei sykį suklydo.

„Vis dar nesijaučiu 100 proc., tačiau pereisiu šią stadiją. Pataikiau kelis svarbius metimus, tačiau tikrai nesijaučiu visiškai atsistatęs“, – po pergalės teigė Aldridge‘as.

„Mums trūko kelių kertinių vyrukų ir LaMarcuso sugrįžimas parodė, ko esame verti. Jis puikiai atrodė abiejose aikštės pusėse“, – sakė DeRozanas.

Po šio pralaimėjimo „Mavericks“ nepagerino savo pozicijų turnyrinėje lentelėje ir Vakarų konferencijoje išlieka septinti. Nuo aštuntoje vietoje esančių „Grizzlies“ Dalaso ekipą skiria 6 pergalės, bet Dončičius teigė pernelyg to nesureikšminantis.

Daugiausia pelno: Luka Doncic

„Visiškai nesijaudinu. Sezono pradžioje niekas mums neprognozavo atkrintamųjų, bet mes parodėme, kad galime ten būti. Liko ilgas kelias, tačiau manau, kad būsime atkrintamosiose. Aš nesijaudinu“, – teigė slovėnas.

„Mavericks“ ekipai šiąnakt pritrūko sėkmingo Porzingio žaidimo. Latvis per 38 minutes pelnė 9 taškus (3/7 dvit., 1/8 trit.) ir atkovojo 12 kamuolių.

„Spurs“: LaMarcusas Aldridge‘as 24 (9/19 dvit., 4 blk.), Rudy Gay 17 (6/8 dvit.), Marco Belinelli 16 (4/6 trit.), Derrickas White‘as (9 rez. perd., 7 atk. kam.) ir Trey Lylesas (4/7 trit., 11 atk. kam.) po 14, DeMaras DeRozanas 13 (5/12 dvit., 12 rez. perd.), Patty Millsas 12.

„Mavericks“: Luka Dončičius 38 (7/13 dvit., 6/13 trit., 8 rez. perd., 7 atk. kam.), Timas Hardaway 20 (4/8 dvit., 4/9 trit.), Dorianas Finney-Smithas 15 (3/6 trit.), Maxi Kleberis 12.