Greggas Popovichius po rungtynių spaudos konferencijoje Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr.: Reuters – Scanpix
Timas Duncanas įveikia Chriso Anderseno gynybą Nuotr.: Reuters – Scanpix

Koronavirusui sustabdžius krepšinio sezonus visame pasaulyje, tinklalapis „BasketNews.lt“ siūlo prisiminti klasikines įvairių lygų rungtynes. Kas dieną pateiksime jums po vieną atrinktą susitikimą, kurį aprašysime ir pakviesime peržiūrėti laisvu laiku.

Daugiausia pelno: Jimmy Butler

Aštuntoji dvikova – šeštosios 2013-ųjų NBA finalo serijos rungtynės, kurios herojumi tapo Majamio „Heat“ snaiperis Ray Allenas, pavogęs iš San Antonijaus „Spurs“ klubo jau kišenėje turėtą čempionų titulą.

2012-2013 metų sezone NBA čempionų titulą gynęs „Heat“ didysis trejetas su LeBronu Jamesu priešakyje laimėjo reguliarųjį sezoną (66-16), o atkrintamosiose, nors ir turėjo vargo su Indianos „Pacers“ (4-3), nukeliavo iki finalo, kur sulaukė Timo Duncano, Manu Ginobili, Tony Parkerio ir Kawhi Leonardo vedamos „Spurs“ pasipriešinimo.

Greggo Popovichiaus auklėtiniai tą sezoną reguliariajame sezone Vakarų konferencijoje finišavo antroje vietoje (58-24), tačiau atkrintamosiose be didesnio pasipriešinimo nušlavė Los Andželo „Lakers“ (4-0), tuomet sekė „Golden State Warriors“ eilė (4-2), o konferencijos finale parodė jėgą prieš Memfio „Grizzlies“ – 4-0.

Tai, kad neketina nuolaidžiauti favoritais laikomiems varžovams, Teksaso klubo krepšininkai įrodė jau pirmosiose finalo serijos rungtynėse, iškart atėmę namų aikštelės pranašumą – 92:88.

Antrosiose rungtynėse „Heat“ krepšininkams pavyko atstatyti status quo (103:84), tačiau tuomet serija persikėlė į San Antonijų, kur per tris tarpusavio susitikimus Popovichiaus kariauna pasiekė dvi pergales ir atsidūrė per žingsnį nuo NBA čempionų titulo – 3-2.

Vis dėlto, norint iškovoti NBA žiedus, „Spurs“ reikėjo bent sykį per du susitikimus iškovoti pergalę Floridoje, o būtent šeštosiose serijos rungtynėse jie buvo arčiausiai to.

Nuotr. Reuters – Scanpix

30 taškų per tris kėlinius pelniusio Duncano vedami daugkartiniai NBA čempionai dominavo ant parketo ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo dviženklę persvarą – 75:65.

Kaip paaiškėjo vėliau, tai dar nebuvo vakaras – iki ketvirtojo kėlinio pradžios 14 taškų pelnęs ir vos 3 metimus iš 12 pataikęs LeBronas ėmėsi iniciatyvos ir inicijavęs spurtą 20:7, išvedė šeimininkus į priekį 85:82.

Likus žaisti 100 sekundžių iki mačo pabaigos, „Heat“ vis dar turėjo trijų taškų pranašumą (89:86), tačiau tuomet Parkeris 5 taškais paeiliui išvedė svečius į priekį, o Ginobili trys taiklūs baudų metimai priartino „Spurs“ prie NBA čempionų žiedų – 94:89.

Tai, kas įvyko per paskutines 28,2 ketvirtojo kėlinio sekundes, neabejotinai įeina į įspūdingiausių NBA išsigelbėjimų istoriją – iš pradžių LeBronas prametė tritaškį, tačiau „Heat“ atkovojo kamuolį puolime ir „Karalius“ antruoju bandymu reabilitavosi (92:94), o Leonardas pataikė vieną baudą, palikęs 19,2 sekundės varžovų išsigelbėjimui – 95:92.

Lemiama ataka buvo patikėta LeBronui, tačiau jo mestas tritaškis net nelietė lanko. Vis dėlto Chrisas Boshas pasirūpino atkovotu kamuoliu puolime ir jį perdavė į aikštelės kampą, kur jau pasiruošęs laukė Allenas, šaltakraujiškai tritaškiu išplėšęs pratęsimą, kuriame triumfavę „Heat“ išlygino serijos rezultatą, o septintosiose rungtynėse laimėjo 95:88 ir taip apgynė NBA čempionų titulą.

Nuotr. AP – Scanpix

„Buvo sunku. Tikite tuo ar ne, – paklaustas apie lemiamą metimą atsakė Allenas. – Ganėtinai daug dirbu ties šiuo aspektu. Per treniruotes bandau save įvairiose situacijose.

Šį metimą prisiminsiu ilgai. Per savo karjerą pataikiau daug įsimintinų metimų, tačiau šis, priklausomai nuo situacijos – vienas svarbiausių.“

Mačo herojumi tapęs Allenas šeštosiose serijos rungtynėse pelnė 9 taškus, o ketvirtajame kėlinyje šou aikštėje užkūręs LeBronas užfiksavo trigubą dublį – 32 taškai, 10 atkovotų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų. „Spurs“ rezultatyviausiai žaidė 30 taškų įmetęs Duncanas, tačiau aukštaūgis visus juos surinko dar iki ketvirtojo ketvirčio pradžios.

Siūlome prisiminti vienas įspūdingiausių rungtynių NBA finalų istorijoje.

Atrinkti (0) Visi (5)
really?
O tai patys straipsnio autoriai matė šitą mačą? Cituoju: „Lemiama ataka buvo patikėta LeBronui, tačiau jo mestas tritaškis net nelietė lanko.“ kažin į ką atsitrenkė? Į nematomą sieną, po to į lentą ir tik tada sugavo Bosh?