Koronavirusui sustabdžius krepšinio sezonus visame pasaulyje, tinklalapis „BasketNews.lt“ siūlo prisiminti klasikines įvairių lygų rungtynes. Kas dieną pateiksime jums po vieną atrinktą susitikimą, kurį aprašysime ir pakviesime peržiūrėti laisvu laiku.

Devintoji dvikova – Lietuvos bei Bosnijos ir Hercegovinos rinktinių dvikova 2013-ųjų Europos čempionate.

Į šią dvikovą Lietuvos rinktinė žengė gan užtikrintai. Prieš paskutines B grupės rungtynes lietuviai mače su bosniais turėjo prabangą patirti pralaimėjimą iki 9 taškų, tačiau dauguma gerbėjų galvojo tik apie pergalę ir galimybę užimti pirmąją vietą pogrupyje.

Vis tik rungtynių eigoje pralaimėjimas mažesniu nei 9 taškų skirtumu atrodė geriausias įmanomas scenarijus.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei 5 minutėms, Mirza Teletovičius smeigė fantastišką tritaškį ir padidino bosnių persvarą iki 14 taškų – 72:58. Po šio epizodo vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas nieko nelaukdamas paprašė minutės pertraukėlės.

„Žiūrėkite, vyrukai, liko paskutinės penkios svarbiausios minutės arba mes važiuojame namo. Susiimkite“, – į auklėtinius tąkart kreipėsi strategas.

Vis tik lietuviai užsikūrė ne iš karto. Į duobę puolime įkritusi Lietuvos rinktinė taškų nepelnė kiek daugiau nei tris minutes, o bosniai pridėjo dar vieną dvitaškį ir, likus kiek daugiau nei 3 minutėms, Bosnija ir Hercegovina pirmavo 74:58.

Tuomet lietuviai ir atkuto, o pagrindiniu herojumi tapo Linas Kleiza. Iš pradžių Jonas Mačiulis užbaigė ataką greitajame puolime, po to Darjušas Lavrinovičius realizavo keturias baudas paeiliui ir lietuvių deficitas sumenko iki 10 taškų (64:74).

Likus 1 min. 20 sek. iki susitikimo pabaigos, Kleiza smeigė tritaškį ir po itin ilgos pertraukos lietuviai atsidūrė saugioje zonoje – 67:74.

Kitoje aikštelės Nihadas Djedovičius realizavo abi baudas, bet prasidėjus paskutinei mačo minutei Kleiza smeigė dar vieną tolimą bombą ir lietuvių deficitą sumažino iki 6 taškų – 70:76.

Likus 11,8 sekundės, Teletovičius sumetė abi baudas ir bosniai pirmavo 78:70. Martynas Pocius realizavo vieną baudą, tuomet Teletovičius prametė sudėtingą tritaškį, o likus 0,6 sekundės Kleiza pridėjo dar vieną baudos metimą ir taip įtvirtino Lietuvos rinktinės patekimą į kitą etapą.

Kleiza per paskutines 80 mačo sekundžių pelnė 7 iš 8 Lietuvos rinktinės taškų bei tuo metu sužaidė geriausias savo rungtynes Europos pirmenybėse. Puolėjas per 31 minutę pelnė 20 taškų (3/6 dvit., 3/6 trit., 5/8 baudos), atkovojo 10 kamuolių bei surinko 17 naudingumo balų.

Bosnijos ir Hercegovinos rinktinėje nesulaikomai žaidęs Teletovičius įmetė 31 tašką (4/15 dvit., 6/15 trit., 5/8 baudos), sugriebė 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą ir surinko 23 naudingumo balus.

„Nors ir patekome į kitą etapą, nesame džiugios nuotaikos. Praktiškai jau buvo laikas, kai galėjome susikrauti lagaminus. Gerai, kad atradome savyje jėgų ir kovojome iki mačo pabaigos, bet tikrai atėjo laikas padaryti daug daug išvadų. Vien atsiprašinėti ir toliau taip žaisti negalima“, – po rungtynių kalbėjo Kazlauskas.

„Turėjome šešiolikos taškų deficitą ir niekas nesiklijavo. Vis dėlto kažkaip sugebėjome išlipti iš duobės ir važiuojame toliau. Komandai tai buvo geras patikrinimas. Nelaimėjome rungtynių, nežaidėme gerai, todėl turime pasimokyti iš negatyvių dalykų ir pasisemti pasitikėjimo iš jau išgyventų sunkių situacijų“, – po mačo sakė rungtynių herojumi tapęs Kleiza.

Kaip parodė laikas, Lietuvos rinktinė tikrai pasimokė ir pasisėmė pasitikėjimo. Jono Kazlausko auklėtiniai Slovėnijoje vykusiose pirmenybėse po šio pralaimėjimo nužygiavo iki pat finalo, kur 66:80 nepasipriešino Prancūzijos rinktinei.

„BasketNews.lt“ siūlo prisiminti:

Atrinkti (0) Visi (4)
Viskas cia yra desninga. Buvo nemazai cempionatu kai ant popieriaus musu rinktine privalejo laimeti medalius, bet prapiso. Su 2013 ir 2015 cempais praktiskai fuksu mes ir dasigavom iki medaliu, nes abiejuose finaluose atrodeme kaip turistai. Kazlauskui iki visiskai pilnos trenerio karjeros truko aukso medalio su rinktine. Kaip sakant buvo labai skambiu pergaliu, buvo ir visisku nugrybavimu.
2020-03-28
+12
Čia buvo rungtynės,po kurių pas daugumą turbūt žilų plaukų ant galvos atsirado.Turėdami 3 pergales tada vos iš grupės išėjom.Teletovičius atrodė iš rūbinės gali įmesti,tokių metimų primėtė,kad atrodė jau viskas.Bet Kleiza pačiu laiku sužibėjo,tikras lyderio savybes parodė.Gerai,kad viskas gerai baigėsi ir sidabrą galiausiai laimėjo.
2020-03-28
-6
Kokia čia klasika..
cia gėdingos rungtynės ir tiek, parodziusios Kazlausko kaip trenerio issisemima. akivaizdu, kad siose rungtynėse nebuvo paruostas tinkamas planas, o žaidėjai prastai sumotyvuoti. su visa pagarba Bosnijai, jie neturėjo sukelti tiek problemų, kiek sukėlė. ir tik ta taškų pagalvė išgelbėjo. dar parodykit kaip belgams gavo... jei norit legendinių pralaimėjimų, tai turėtų buti prieš Italiją Atėnuose. ten tikrai buvo viena geriausiu visu laikų Lietuvos rinktinių ir tikrai zaide gerai ta dieną, bet, deja, italai tiesiog fantastiškai sužaidė