Nuotr.: AFP-Scanpix
Nuotr. AFP-Scanpix

NBA komandoms perėjus nuo dviejų iki trijų žvaigždžių branduolio, Bruklino „Nets“ įvardijama kaip ekipa, galinti ieškoti papildymo Kyrie Irvingo ir Kevino Duranto duetui.

Pasirašius sutartis su minėtaisiais krepšininkais, „Nets“ nori dėl titulo kovoti kaip įmanoma greičiau. Ypač dėl to, jog Durantui jau rugsėji sukaks 32-eji.

„Tikiu, kad „Nets“ leido suprasti (kitų klubų vadovams), kad jie pasirengę panaudoti savo jaunimo talentą, kad galėtų gauti trečiąją žvaigždę“, – „Hoop Collective“ tinklalaidėje teigė ESPN žurnalistas Brianas Windhorstas.

Žinant, jog šių metų vasarą laisvųjų agentų pasirinkimas bus itin skurdus, Bruklino ekipai veikiausiai teks atlikti mainus. „Bleacher Report“ apžvalgininkas Gregas Swartzas sukonstravo penkis potencialius mainus, kurie galėtų Bruklino klubui persivilioti dar vieną žvaigždę.

LaMarcusas Aldridge‘as

Nuotr. USA Today Sports-Scanpix

„Nets“ gauna: LaMarcusą Aldridge‘ą, Derricką White‘ą.

„Spurs“ gauna: Spencerį Dinwiddie, Jarrettą Alleną, Taureaną Prince‘ą.

Šiuo metu „Spurs“ nuo atkrintamųjų skiria keturios pergalės ir atrodo, kad komandos rekonstrukcija San Antonijuje yra neišvengiama. DeMaras DeRozanas šią vasarą gali tapti laisvuoju agentu, o tokie veteranai kaip Aldridge‘as, Rudy Gay ir Patty Millsas savo kontraktuose turi tik po vieną likusį sezoną.

„Spurs“ turėtų būti aktyvūs ir pasistengti gauti kažką, kol Aldridge‘as dar žaidžia aukštu lygmeniu.

Aldridge‘as „Nets“ klubui suteiktų patirties ir galėtų užimti tiek sunkiojo krašto, tiek vidurio puolėjo pozicijas. Šį sezoną jis fiksuoja 18,9 taško, 7,4 atkovoto kamuolio, 2,4 rezultatyvaus perdavimo ir 1,6 bloko statistiką bei, panašu, tapo patikimu snaiperiu. Puolėjas šį sezoną vidutiniškai išmeta po tris tritaškius ir juos realizuoja 39 proc. tikslumu.

„Nets“ galėtų žaisti su Irvingo, White‘o, LeVerto, Duranto ir Aldridge‘o penketu arba naudoti White‘ą kaip šeštąjį žaidėją ir į startinį penketą leisti DeAndre Jordaną. Alleno, Dinwiddie ir Prince‘o praradimai būtų skaudūs, bet „Nets“ išlaikytų LeVertą ir visus savo naujokų biržos šaukimus.

„Spurs“ retai naudoja Dejounte Murray ir White‘o duetą, o faktas, kad pastarasis jau kitąmet bus apribotas laisvasis agentas, gali pastūmėti Teksaso ekipą atlikti mainus. Patys „Spurs“ gautų laiko patikrintus, tačiau jaunesnius nei 26-erių krepšininkus, kurie galėtų sudaryti branduolį kartu su Murray, Lonnie Walkeriu, Jakobu Poeltlu ir Keldonu Johnsonu.

Buddy Hieldas

Nuotr. AP – Scanpix

„Nets“ gauna: Buddy Hieldą.

„Kings“ gauna: Jarrettą Alleną, Taureaną Prince‘ą, Theo Pinsoną ir 2020-ųjų pirmojo rato šaukimą, kuris priklausė „76ers“.

Hieldas dar nėra superžvaigždė, tačiau jis – vienas geriausių lygos metikų, kuris vidutiniškai renka po 20,3 taško per pastaruosius du sezonus.

Durantas būtų pagrindinis komandos vedlys, o Irvingas jau yra įrodęs, kad gali būti antruoju numeriu čempioniškoje komandoje. Hieldas taptų puikiu trečiuoju pasirinkimu, kuris galėtų rinkti taškus bet kurį vakarą.

Hieldas per karjerą tritaškius meta 41 proc. tikslumu ir turi ganėtinai palankų ketverių metų kontraktą, pagal kurį kasmet gauna 23,5 mln. JAV dolerių.

„Kings“ šį sezoną Hieldui suteikė šeštojo žaidėjo vaidmenį ir veikiausiai duos solidų kontraktą Bogdanui Bogdanovičiui, jog išlaikytų jį savo gretose, kuomet jis taps laisvuoju agentu. Sakramento klubas galėtų pasinaudoti galimybe atlaisvinti algų kepurę ir tuo pačiu sustiprinti jėgą po krepšiu atvykus Allenui. Prince‘as turi potencialo tapti solidžiu starto penketo žaidėju, o pirmojo rato šaukimas yra papildomas priedas prie sandorio.

Galbūt Hieldas ir nėra didžiausia žvaigždė, kurią galėtų medžioti „Nets“, tačiau jis puikiai tiktų šalia Duranto ir Irvingo bei leistų sudėtyje išlaikyti didžiąją dalį turimo talento.

C.J. McCollumas

Nuotr. AFP-Scanpix

„Nets“ gauna: C.J. McCollumą

„Trail Blazers“ gauna: Carisą LeVertą, Taureaną Prince‘ą ir 2020-ųjų naujokų biržos šaukimą, kuris priklauso „76ers“.

Praėjusį sezoną pasiekus Vakarų konferencijos finalą, šiemet „Trail Blazers“ yra iškovoję 27 pergales, patyrę 37 pralaimėjimus bei kaunasi dėl vietos atkrintamosiose. Tai gali kelti klausimų dėl tolimesnio Damiano Lillardo ir McCollumo dueto potencialo ilgalaikėje perspektyvoje.

Žinoma, šio „Blazers“ dueto išardymas atsieitų su nemaža kaina, mat McCollumas yra svarbi Portlando ekipos dalis ir turi kontraktą iki 2023-2024 m. sezono pabaigos.

Norėdami McCollumą išvysti savo sudėtyje, beveik nėra jokių abejonių, kad „Nets“ turėtų įtraukti LeVertą, kuris puikiai tiktų šalia Lillardo. „Blazers“ taip pat trūksta gerai besiginančio ir perimetrą galinčio išplėsti žaidėjo. Šį vaidmenį užpildytų Prince‘as, o pirmojo rato šaukimas taip pat leistų padidinti talento kiekį sudėtyje.

McCollumas Brukline galėtų užimti taškų rinkėjo poziciją. Šį sezoną jis vidutiniškai renka po 22,5 taško, 4,3 rezultatyvaus perdavimo ir 4,1 atkovoto kamuolio, tritaškius mesdamas 38 proc. tikslumu.

Jis taip pat demonstruoja solidžią formą atkrintamosiose. Per pastaruosius trejus metus atkrintamosiose McCollumas fiksuoja 24,4 taško (41 proc. tritaškių), 4,7 atkovoto kamuolio ir 3,2 rezultatyvaus perdavimo statistiką.

McCollumas galėtų tapti žmogumi, galinčiu dar labiau prailginti „Nets“ kelią atkrintamosiose ir padidinti Bruklino ekipos galimybes triumfuoti.

Bradley Bealas

Nuotr. AP – Scanpix

„Nets“ gauna: Bradley Bealą.

„Wizards“ gauna: Carisą LeVertą, Spencerį Dinwiddie, Jarrettą Alleną, 2020-ųjų naujokų biržos šaukimą, kuris priklauso „76ers“ ir 2022-ųjų apsaugotą pirmojo rato šaukimą.

26-erių Bealas žaidžia karjeros sezoną ir vidutiniškai renka po 30,5 taško, atlieka po 6,1 rezultatyvaus perdavimo, atkovojo po 4,2 bei perima po 1,2 kamuolio. Šiemet jis netapo „Visų žvaigždžių“ rungtynių dalyviu turbūt tik todėl, jog žaidžia silpnoje „Wizards“ ekipoje.

Gynėjas yra grėsmė visose aikštelės vietose ir gali kelti pavojų tiek su kamuoliu, tiek be jo. Bealo buvimas itin padėtų Durantui bei Irvingui sudaryti erdvės, kuri yra itin svarbi jų žaidimui.

„Wizards“ vedlys taip pat pasižymi gera fizine kondicija. Jis žaidė visose 82-ejose rungtynėse tiek 2017-2018 m., tiek 2018-2019 m. sezone. Durantui ir Irvingui grįžtant po nelengvų traumų, Bealo vaidmuo būtų kertinis.

Žinoma, žinant Bealo amžių, talentą ir kontraktą, „Nets“ turėtų mesti visas turimas pajėgas. Bealas netaps laisvuoju agentu iki pat 2022-ųjų, o gal net ir 2023-iųjų, jeigu jis pasirinks 37,3 mln. dolerių už 2022-2023 m. sezoną.

Dinwiddie atvykimas leistų „Wizards“ ekipai neskubinti Johno Wallo sugrįžimo po Achilo sausgyslės traumos, o su laiku jiedu galėtų tapti puikiu duetu gynėjų grandyje. 

Allenas kartu su Thomasu Bryantu sudarytų duetą puolėjų grandyje, o pora pirmojo rato šaukimų, kartu su Wallu, Dinwiddie, LeVertu, Rui Hachimura ir Allenu, leistų Vašingtono klubui kaipmat pradėti greitą ir kokybišką komandos rekonstrukciją.

Joelis Embiidas

Nuotr. AP – Scanpix

„Nets“ gauna: Joelį Embiidą.

„76ers“ gauna: Jarrettą Alleną, Carisą LeVertą, Spencerį Dinwiddie, 2020-ųjų naujokų biržos šaukimą, kuris priklausė „76ers“ ir 2022-ųjų apsaugotą pirmojo rato šaukimą.

Jeigu „76ers“ vėl iškristų pirmajame arba antrajame atkrintamųjų rate, kalbos apie Beno Simmonso ir Embiido dueto išardymą tik dar labiau pagarsėtų. Jei būtent taip ir nutiktų, Filadelfijos klubo vadovai turėtų priimti nelengvą sprendimą.

Embiidas veikiausiai yra geriausias NBA vidurio puolėjas, kuris gali daryti praktiškai viską. Tuo metu Simmonsas yra labiau unikalus 208 cm įžaidėjas, pasižymintis elitine gynyba ir puikiu kamuolio perdavimu.

Australas yra trejais metais jaunesnis ir šiek tiek toliau nuo viso savo potencialo, tad „Nets“ turėtų taikytis į Embiidą, kuris yra geresnis šiuo metu.

Turint Alleną ir Jordaną, Bruklino klubui vidurio puolėjas nėra būtinybė, bet Embiidas neabejotinai yra geresnis variantas. Šį sezoną kamerūnietis fiksuoja 23,4 taško, 11,8 atkovoto kamuolio, 3,1 rezultatyvaus perdavimo ir 1,3 bloko statistiką. Visa tai – per 30 minučių, kurias jis praleidžia ant parketo.

Išsivadavimas iš pergrūstos priekinės linijos Filadelfijoje, kur yra Alas Horfordas, Tobias Harrisas ir Mike‘as Scottas, leistų Embiidui dar labiau sužydėti. Erdvės sukūrimas Durantui ir Irvingui taip pat neturėtų būti didele problema, mat Embiidas tritaškius meta gerbtinu bei dėmesio reikalaujančio 35 proc. tikslumu.

Irvingo, Duranto ir Embiido trio būtų vienas geriausių visoje NBA ir veikiausiai leistų „Nets“ vadinti Rytų konferencijos favoritais.

„76ers“ toks manevras leistų apstatyti Simmonsą metikais ir suteikti jam visišką kontrolę puolime. Filadelfijos ekipa į startinį penketą galėtų leisti Simmonsą, Joshą Richardsoną, LeVertą, Harrisą bei Alleną. Tai paliktų itin stiprų atsarginių žaidėjų suolą, ant kurio būtų Dinwiddie, Horfordas, Matisse‘as Thybulle‘as, Scottas bei Furkanas Korkmazas.

Komentarai:
As
Aldrigdzas kam nets pencininkas ir jau kaip stiprei statistika krenta...
2020-04-03
-3
Atsakyti
kunigas
Aktoriu trio 😁
2020-04-03
-3
Atsakyti
djgaffer
Embiidas būtų geriausias variantas Netsams.Su tokiu centru ir dviem puikiais snaiperiais komanda taptų viena iš rimčiausių variantų.Kitas variantas neblogas būtų Bealas,bet tada Alleną tektų atiduoti.Tokiu atveju skylė po krepsiu padidėtų.Man Allenas apskritai yra vienas iš geresnių jaunų centrų.Tritaškių nemeta,bet gynyboje puikiai žaidžia,atsiskleidė kaip puikus krepšio saugotojas.Tai būtų praradimas Nets,tačiau norint žvaigždės,tenka kažką aukoti.
2020-04-03
+1
Atsakyti
abcdef
Bet ka tik ne Beala :(
2020-04-03
Atsakyti
Broken 3
Va va, Embiido tetruksta iki suluzeliu trejeto. Butu didziausias laimejimas, jei bent du is triju atkrintamosiose zaistu be traumu.
2020-04-03
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.