Koronavirusui sustabdžius krepšinio sezonus visame pasaulyje, tinklalapis „BasketNews.lt“ siūlo prisiminti klasikines įvairių lygų rungtynes. Kas dieną pateiksime jums po vieną atrinktą susitikimą, kurį aprašysime ir pakviesime peržiūrėti laisvu laiku.

Aštuonioliktoji dvikova – Lino Kleizos sprogimas puolime Eurolygos mače Prancūzijoje: 19 taškų per 6 minutes.

2010 metais po keturių sezonų Denverio „Nuggets“ komandoje į Europą grįžęs Linas Kleiza sukirto rankomis su Pirėjo „Olympiakos“ ekipa, kuri lietuviui tapo vienų metų tramplinu atgal į NBA.

Dviejų sezonų ir 8,6 mln. eurų sutartį pasirašęs tuomet 25-erių puolėjas driokstelėjo iš peties, o vieną įspūdingiausių pasirodymų surengė Eurolygos reguliariojo sezono rungtynėse Prancūzijoje.

Orleane prieš vietos „Entente“ kartu su „Olympiakos“ stojęs lietuvis be taškų išbuvo iki pat ketvirtojo kėlinio pradžios, kai graikų atsilikimas siekė 12 taškų (58:70).

Trenerio Panagiočio Giannakio nuo suolo pakeltas Kleiza pakeitė Patricką Beverley ir inicijavo fantastišką atkarpą. Kaunietis tris atakas iš eilės užbaigė tritaškiais, per kiek daugiau nei šešias minutes surinko 19 taškų ir nukreipė „Olympiakos“ pergalingu keliu.

Buvęs Lietuvos rinktinės puolėjas per 29 minutes iš žaidimo realizavo 2 iš 7 dvitaškių, 5 iš 8 tritaškių, sugriebė 5 kamuolius, 3 sykius suklydo ir užfiksavo 13 balų naudingumą, o Graikijos grandas namo išvyko laimėjęs 88:84.

„Olympiakos“ tą sezoną su piką išgyvenančiu Kleiza nužygiavo iki pat Eurolygos finalo, kuriame 68:86 krito prieš „Barceloną“.

Tautietis stipriausiame Senojo žemyno turnyre vidutiniškai rinko po 17,1 taško ir tapo pirmuoju bei vieninteliu lietuviu, laimėjusiu rezultatyviausio lygos žaidėjo – Alphonso Fordo vardu pavadintą apdovanojimą. Jis taip pat buvo išrinktas į pirmąjį Eurolygos sezono penketuką.

Po tokių metų Graikijoje Kleiza vėl pakėlė sparnus į NBA, kur su Toronto „Raptors“ pasirašė keturių sezonų ir 20 mln. JAV dolerių kontraktą.