Koronavirusui sustabdžius krepšinio sezonus visame pasaulyje, tinklalapis „BasketNews.lt“ siūlo prisiminti klasikines įvairių lygų rungtynes. Kas dieną pateiksime jums po vieną atrinktą susitikimą, kurį aprašysime ir pakviesime peržiūrėti laisvu laiku.

Devynioliktoji dvikova – dramatiškas 2003-iųjų Europos čempionato pusfinalis Stokholme tarp Lietuvos ir Prancūzijos rinktinių.

Tiek Lietuvos rinktinė, tiek Prancūzijos komanda Europos čempionato pusfinalį pasiekė be trikdžių, iškovodamos po 4 pergales paeiliui.

Ketvirtfinalio etape Antano Sireikos auklėtiniai užtikrintai 98:82 parklupdė Serbiją ir Juodkalniją, o Alaino Weiszo kariauna palaužė Rusijos pasipriešinimą su Andrejumi Kirilenka priešakyje – 76:69.

Pusfinalį sėkmingiau pradėjo lietuviai, kurie įpusėjus antrajam ketvirčiui po Šarūno Jasikevičiaus tritaškio įgijo 9 taškų pranašumą (34:25), o po dviejų kėlinių užtikrintai pirmavo – 45:37.

Antrąją mačo dalį Jasikevičius pradėjo dar vienu tritaškiu ir Lietuva įgijo rekordinę 11 taškų persvarą (48:37), tačiau tuomet Tony Parkerio tempiami prancūzai kilo į lemiamą šturmą.

Lietuviai pradėjo strigti ieškant kelių link atletiškųjų varžovų krepšio, o tuo pasinaudoję prancūzai kėlinį užbaigė atkarpa 23:10 ir po Parkerio paskutinio metimo trečiajame kėlinyje išsiveržė į priekį – 60:58.

Po Jasikevičiaus tritaškio ir keturių paeiliui Sauliaus Štombergo taškų Lietuva trumpam susigrąžino trapų pranašumą (65:62), tačiau tuomet prancūzai dar kartą spurtavo, šį kartą 8:0, ir likus pusketvirtos minutės susikrovė apčiuopiamą persvarą – 70:65.

Vis dėlto lemiamas žodis priklausė lietuviams – Eurelijus Žukauskas realizavo baudas, Arvydas Macijauskas smeigė tritaškį, o Štombergas, likus rungtyniauti dviem minutėms, išvedė Sireikos kariauną į priekį – 72:70.

Paskutinėmis minutėmis tiek viena, tiek kita komanda nerado būdų, kaip pelnyti taškus, o lemiama Prancūzijos rinktinės ataka pasibaigė klaida, po kurios Ramūnas Šiškauskas baudų metimais įtvirtino lietuvių pergalę – 74:70.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė 22 taškus pelnęs ir 5 kamuolius atkovojęs Štombergas, 14 taškų, 10 sugriebtų kamuolių ir 7 rezultatyvius perdavimus pridėjo Jasikevičius. Prancūzijos rinktinę į priekį vedė 21-erių Parkeris, surinkęs 24 taškus, 16 pelnė Tariqas Abdul Wahadas.

Europos čempionato finale Lietuvos rinktinė 93:84 palaužė Ispanijos pasipriešinimą ir pirmą kartą po Nepriklausomybės atkūrimo tapo stipriausia Senojo žemyno komanda.

Naudingiausiu čempionato žaidėju buvo pripažintas po 14 taškų rinkęs bei po 8,2 rezultatyvaus perdavimo atlikęs Jasikevičius. Taip pat į turnyro simbolinį penketą pateko ir Štombergas.