Koronavirusui sustabdžius krepšinio sezonus visame pasaulyje, tinklalapis „BasketNews.lt“ siūlo prisiminti klasikines įvairių lygų rungtynes. Kas dieną pateiksime jums po vieną atrinktą susitikimą, kurį aprašysime ir pakviesime peržiūrėti laisvu laiku.

Dvidešimt septintoji dvikova – Šarūno Marčiulionio rezultatyviausios karjeros NBA rungtynės.

Nuo 1989 iki 1997 metų NBA rungtyniavęs lietuvis Šarūnas Marčiulionis rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidė 1992 metų kovo 28-ąją.

Tuomet 193 cm ūgio krepšininkas vilkėjo „Golden State Warriors“ marškinėlius, o priešininkų aikštės pusėje buvo išrikiuota Naujojo Džersio „Nets“ ekipa.

„Warriors“ susitikime triumfavo per pratęsimą 153:148, o 45 minutes rungtyniavęs lietuvis pelnė 35 taškus (11/21 dvit., 13/14 baudos), atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 3 kamuolius.

Marčiulionis tuomet išgyveno įspūdingą atkarpą, kai per penkerias rungtynes triskart pasiekė 30 taškų ribą ir per šiuos susitikimus vidutiniškai pelnė po 28,2 taško.

35 taškai – antras geriausias rezultatas NBA tarp Lietuvos krepšininkų. Tiek pat buvo įmetęs ir Žydrūnas Ilgauskas, o rekordas priklauso 41 tašką pelniusiam Linui Kleizai.

Tai buvo įspūdingas „Warriors“ išsigelbėjimas, kadangi prasidėjus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei „Nets“ buvo priekyje 139:130.

„Warriors“ ekipai Timas Hardaway pataikė abi baudas, o perdavimą per visą aikštę atlikusi „Nets“ suklydo. Likus pusei minutės „Nets“ dar buvo priekyje 5 taškais, bet Marčiulionio metimą pataisė komandos draugas, o netrukus lietuvis perėmė kamuolį ir išprovokavęs pražangą įmetė vieną baudą iš dviejų. Tai buvo vienintelė jo pramesta bauda iš 14 metimų.

„Warriors“ nusprendė neprasižengti, bet visgi Marčiulionis aikštės kampe pažeidė taisykles ir už tai sulaukė trenerio Dono Nelsono priekaištų.

Galiausiai „Nets“ pataikė tik vieną baudą, o Timas Hardaway likus 4 sekundėms tritaškiu išlygino rezultatą bei komandas pasiuntė į pratęsimą.

Per papildomą laiką Marčiulionis pasižymėjo dvitaškiu, o „Warriors“ šventė pergalę.

Būtent 1991-1992 metų sezonas, kai pelnė 35 taškus, Marčiulioniui asmeniškai buvo geriausias. Jis tuomet pelnydavo po 18,9 taško, atkovodavo po 2,9 ir perimdavo po 1,6 kamuolio bei atlikdavo po 3,4 rezultatyvaus perdavimo.

1992-1993 metų sezone Marčiulionis dvikovoje su Filadelfijos „76ers“ surinko 34 taškus ir užfiksavo antrą geriausią savo rezultatą.

„BasketNews.lt“ siūlo prisiminti:

Atrinkti (0) Visi (2)
xxx
taip, nerealus zaidejas, tikrai vienoje eileje su saboniu, divacu , petrovic ir pan. eurostep pradininkas NBA
2020-04-15
-1
Sakykite ką norite bet Marčiulionis pagal mane yra gerokai aukščiau nei Sabonis nors jų abiejų lyginti neįmanoma. Tai unikalus lietuvis kuris greitas veržlus asketiškas įspūdingų fizinių savybių. Esu matęs tik kelias rungtynes jo NBA tai protu nesuvokiama kaip žmogus taip stiptiai dominavimo tik atėjus į NBA ir nereikėjo ilgo adaptacijos laikotarpio. Manau Marchela kiek nepelnytai neįvertintas vien del to kad nežaidė nugalėtojų komandoje kaip Sabas žalgiryje