Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Brandonas Daviesas Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis

Koronavirusui sustabdžius krepšinio sezonus visame pasaulyje, tinklalapis „BasketNews.lt“ siūlo prisiminti klasikines įvairių lygų rungtynes. Kas dieną pateiksime jums po vieną atrinktą susitikimą, kurį aprašysime ir pakviesime peržiūrėti laisvu laiku.

Fotogalerija

Trisdešimtoji dvikova – lygiai prieš dvejus metus, balandžio 18-ąją, Kauno „Žalgirio“ iškovota pirmoji pergalė Eurolygos ketvirtfinalio serijoje su Pirėjo „Olympiakos“.

2017-2018 metų Eurolygos reguliarųjį sezoną pergale per pratęsimą Pirėjuje užbaigusi Šarūno Jasikevičiaus kariauna finišavo 6-oje vietoje, o tai lėmė, jog ketvirtfinalyje laukė tas pats varžovas – „Olympiakos“.

Tuomet trečiąją vietą reguliariajame sezone užėmęs Vassilio Spanoulio ir Georgioso Printezio vedamas Pirėjo klubas buvo laikomas aiškiu ketvirtfinalio serijos favoritu.

Vis dėlto Maskvos CSKA ir „Oly“ klubus reguliariojo sezono pabaigoje įveikęs „Žalgiris“ turėjo savų argumentų – Pirėjo ekipa Lietuvos čempionams buvo nusileidusi abu sykius.

Ioannio Sfairopoulo auklėtiniai ketvirtfinalį „Taikos ir draugystės“ sporto rūmuose pradėjo žaibišku tempu ir greitai įgijo dviženklę persvarą (22:8), tačiau žalgiriečiai dar iki pertraukos aplygino žaidimą ir 19-ąją minutę komandas jau skyrė tik du taškai – 29:31.

Po pertraukos šeimininkams vėl buvo pavykę šiek tiek atitrūkti (54:47), tačiau 36-ąją minutę, po Artūro Milaknio ir Vasilije Micičiaus baudos metimų, „Žalgiris“ jau buvo priekyje – 66:65.

Prasidėjus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei tas pats Milaknis tritaškiu iš kampo vėl išvedė žalgiriečius į prekį (72:69), tačiau kitoje aikštės pusėje Spanoulis, sudėtingu tolimu metimu, išlygino rezultatą. Per likusį pagrindinį laiką komandoms sėkmingai užpulti nepavyko ir kova persikėlė į pratęsimą – 72:72.

21
26
8
3

Papildomą atkarpą dvitaškiu pradėjo Ioannis Papapetrou (74:72), tačiau tuomet sekė „Žalgirio“ spurtas 10:2 (82:74), po kurio „Olympiakos“ nebeatsigavo – 78:87.

Jasikevičiaus kariauna Pirėjuje surengė blokų vakarėlį, kur pakartojo geriausią atkrintamųjų rezultatą, išrašydami 8 „stogus“ varžovams. Rezultatyviausiai žaidęs Brandonas Daviesas nugalėtojams pelnė 21 tašką, atkovojo 8 kamuolius, blokavo 3 metimus ir surinko 26 naudingumo balus.

Vidurio puolėjui geriausiai talkino Kevinas Pangosas, įmetęs 20 taškų, atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 23 naudingumo balus. Svarbius tritaškius ketvirtojo kėlinio pabaigoje ir pratęsimo pradžioje pataikęs Milaknis pelnė 14 taškų.

„Olympiakos“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo rezultatyviausias Spanoulio pasirodymas atkrintamųjų istorijoje – 25 taškai.

Nors antrąsias rungtynes namuose Pirėjo klubas laimėjo ir išlygino seriją, Kaune žalgiriečiai nepaliko varžovams šansų abiejose rungtynėse ir užtikrintai žengė į finalo ketvertą, kur užėmė 3-iąją vietą.