Koronavirusui sustabdžius krepšinio sezonus visame pasaulyje, tinklalapis „BasketNews.lt“ siūlo prisiminti klasikines įvairių lygų rungtynes. Kas dieną pateiksime jums po vieną atrinktą susitikimą, kurį aprašysime ir pakviesime peržiūrėti laisvu laiku.

Trisdešimt antroji dvikova – Vilniaus „Lietuvos ryto“ triumfas Eurolygos 2005-2006 m. sezono rungtynėse Tel Avive prieš tuometinius čempionus „Maccabi“.

Lietuvos sostinės klubas 2005-aisiais laimėjo Europos taurė ir kitame sezone debiutavo stipriausiame Senojo žemyno krepšinio turnyre, kur buvo sunkiai įkandamas riešutas net ir Eurolygos grandams.

Neveno Spahijos treniruojami vilniečiai turnyrą pradėjo dviem nesėkmėmis, tačiau vėliau iškovojo tris pergales paeiliui ir prieš 6-ojo Eurolygos turo susitikimą Tel Avive, su dar trim ekipomis, dalinosi 2-ąją vietą B grupėje.

Laukiantis varžovas „Maccabi“ tuomet buvo stipriausias Europos klubas, iškovojęs Eurolygos titulą tiek 2004-aisiais, tiek 2005-aisiais, ir nors Izraelio ekipa vasarą neteko į NBA išvykusio Šarūno Jasikevičiaus, išlaikė pergalių architektus Maceo Bastoną, Derricką Sharpą, Nikolą Vujčičių ir Anthony Parkerį, o tai turnyro debiutantams nieko gero nežadėjo.

Vis dėlto „Nokia“ arenoje vilniečiai jautėsi patogiai ir per pirmąsias 10 minučių įgijo 5 taškų persvarą (26:21), o likus pusketvirtos minutės iki trečiojo kėlinio pabaigos, po Matthew Nielseno baudos metimų, komandas skyrė jau dviženklis taškų skaičius – 60:50.

Eurolygos čempionai, vedami Vujčičiaus ir Parkerio, dar iki ketvirtojo kėlinio starto pasivijo vilniečius ir prieš lemiamą rungtynių atkarpą švieslentė rodė lygybę – 61:61.

Likus pusaštuntos minutės šeimininkai išsiveržė į priekį (69:68), tačiau tuomet Haris Mujezinovičius pelnė 5 taškus paeiliui, Roberts Štelmahers pataikė dvitaškį, o Robertas Javtokas realizavo abu baudų metimus ir „Lietuvos rytas“ vėl pabėgo – 77:70.

Po šio smūgio „Maccabi“ atsitiesti nebesugebėjo ir nors rungtynių pabaigoje dar bandė gelbėtis naudodami pražangų taktiką, galutinis rezultatas skelbė Lietuvos sostinės klubo pergalę – 92:86.

Karjeros mačą Eurolygoje sužaidęs Mujezinovičius nugalėtojams pelnė 24 taškus ir surinko 36 naudingumo balus, Fredas House'as įmetė 17 taškų, Javtokas – 13.

Tel Avivo klubo neišgelbėjo fantastiškas Parkerio pasirodymas – 18 taškų, 11 atkovotų kamuolių, 6 rezultatyvūs perdavimai ir 36 naudingumo balai. Rezultatyviau už amerikietį rungtyniavęs Vujčičius surinko 21 tašką.

Vėliau vilniečiai Eurolygoje savo pergalių seriją pratęsė iki aštuonių, o jų žygis Europoje nutrūko „Top 16“ etape, kur buvo iškovoti 3 laimėjimai ir patirta tiek pat nesėkmių.

„Maccabi“ 2005-2006 metų sezone trečią sykį paeiliui pasiekė Eurolygos finalą, tačiau jame nusileido Maskvos CSKA krepšininkams.

„BasketNews.lt“ siūlo prisiminti:

Atrinkti (0) Visi (13)
Basketnews, kodel taip skriaudziat rytfanius? :D metat situs straipsnius ir rodot, kokia komanda gera buvo, o dabar toli, TOLI iki tokios :D
2020-04-22
+2
win
žaliems apie tokia isimintina pergale tik pasvajoti belieka :) house i chuckas buvo žaliu žudikai ir išliks visam gyvenimui :p
2020-04-21
-4
Cola
Jo Zalgiris nera aploses Maccabio.. Tiesiog svajone cia... Kam taip nusisneket nesuprantu.
2020-04-21
+5
TDaY
nu jo, va cia tai laikai. Grazu ziureti i zaidima. Javtokas su kokia sprogstama jega kamuoli deda. House pirmas zingsnis tai fantastiskas.
2020-04-20
+1
Ryto fanas
Ot buvo laikai, o dabar is komandos liko tik koju skuduras i kuri metai is metu valosi kojas Zalgiris.