Koronavirusui sustabdžius krepšinio sezonus visame pasaulyje, tinklalapis „BasketNews.lt“ siūlo prisiminti klasikines įvairių lygų rungtynes. Kas dieną pateiksime jums po vieną atrinktą susitikimą, kurį aprašysime ir pakviesime peržiūrėti laisvu laiku.

Gimimo vieta: Kaunas, Lietuva

Penkiasdešimtoji dvikova – Sovietų Sąjungos ir Jugoslavijos susitikimas 1986 metų pasaulio čempionato pusfinalyje, kuriame žibėjo Arvydas Sabonis ir Draženas Petrovičius.

1986 metais Ispanijoje vykusio pasaulio čempionato pusfinalyje Sovietų Sąjunga su 21-erių metų Arvydu Saboniu priešakyje įspūdingai išsigelbėjo mače su jugoslavais.

Madride surengtose rungtynėse prasidėjus paskutinei antrojo kėlinio minutei Jugoslavija pirmavo 9 taškais (85:76), bet Sabonis smeigė tritaškį nuo lentos, o netrukus perėmus kamuolį komandos draugas pridėjo dar vieną tolimą šūvį.

Sovietų Sąjunga kelis kartus prasižengė, o galiausiai Jugoslavijos centras Vlade Divacas suklydo varantis kamuolį.

Lemiamai atakai sovietai turėjo 12 sekundžių, o likus 7 sek. Valdis Valters pasižymėjo iš toli ir išplėšė pratęsimą.

Per pirmąsias tris pratęsimo minutes Sabonis įmetė 2 baudos metimus iš 5, o įpusėjus pratęsimui po Divaco dvitaškio Jugoslavija persvėrė rezultatą 90:89.

Likus pusantros minutės šįkart Sabonis jau įmetė abi baudas ir Sovietų Sąjungai suteikė 1 taško persvarą (91:90).

Per likusį laiką nė viena komanda taškų nebepelnė.

Sabonis atkovojo ir perėmė po vieną kamuolį. Tiksint paskutinėms sekundėms Sovietų Sąjunga atkovojo kamuolį puolime ir tol vienas kitam perdavė kamuolį, kol baigėsi rungtynių laikas.

Nugalėtojams Sabonis pelnė 25 taškus, 20 pridėjo Valerijus Tichonenka, 14 – Aleksandras Belostenas, 10 taškų įmetė Rimas Kurtinaitis.

Tuomet 21-erių metų Sabonis pasaulio čempionate vidutiniškai pelnė po 15,3 taško ir pateko į pirmenybių geriausių krepšininkų simbolinį penketuką.

Jugoslavams Draženas Petrovičius surinko 29 taškus, 15 pelnė Aleksandras Petrovičius.

Draženas Petrovičius buvo paskelbtas šio čempionato MVP. Jis vidutiniškai pelnė po 25,2 taško.

Finale Sovietų Sąjunga 85:87 nusileido JAV rinktinei. Valdemaras Chomičius surinko 17 taškų, Sabonis pelnė 16 taškų.

„BasketNews.lt“ siūlo prisiminti:

Atrinkti (0) Visi (10)
nikodemuška neplač
Tarybų Sąjungos rinktinė. jei neverčiame valstybės pavadinimo, tai visų, Lenkija - Polskija, JAV - unitiniai amerikos steitai
2020-05-10
-1
Kamasolis
Kas cia per zodis sovietai? Tarybu sajungos pilieciai? Tai taip ir rasykit.
2020-05-09
+3
A
Kac.apai save vadino sovietckyi sojuz, vatnike tu koloborantas, gyvulių tu silosas.
2020-05-12
Jonas
vienas geriausiu come backu ever
2020-05-09
+3
Baisu. Kiek reikia būti dužisiam kad apsivilkti okupantų aprangą ? Gint okupanto spalvas nėra didelis pripažinimas ar juolabiau garbė. Kurtinaitis yra sakęs kuomet žaisdavo CSKA ne kart yra švelniai tariant duchintas o prieš rungtynes su žalgiriu visuomet verkdavo. Okupantai yra okupantai ir dabar žavėtis kad ta aprangą dėvėjo? Jūs rimtai?