Nuotr.: AP-Scanpix
Nuotr. AP-Scanpix

Kas būtų, jei Michaelas Jordanas žaistų šiuolaikinėje NBA? Šiuo metu, kai visi prilipę prie televizorių ekranų stebi „Paskutinio šokio“ dokumentiką, tai yra populiarus hipotetinis klausimas.

Tačiau, kad ir kaip žiūrėtume į šį klausimą, praktiškai nėra abejonių, kad MJ šiais laikais dominuotų taip pat, kaip tai darė su devintojo dešimtmečio Čikagos „Bulls“.

Kirkas Goldsberry iš ESPN pateikia 5 priežastis, kodėl Jordanas būtų geriausias krepšininkas ir šiuolaikiniame krepšinyje.

1. Įspūdingas atletiškumas

Ar Jordanas sugebėtų atsilaikyti prieš šių laikų geriausius žaidėjus? Be abejo, taip. Jordanas išlieka vienu geriausių atletų, kokius tik yra matęs NBA pasaulis.

„Jis yra gerai sudėtas, 198 cm ūgio ir 86 kilogramų svorio žaidėjas, galintis žaisti gynėjo arba puolėjo pozicijose. Greičiu pasižymintis Jordanas 35 metrų atkarpą nubėgo per 4,3 sekundės“, – 1983-aisiais apie Jordaną rašė „New York Times“.

Visi žinome, kad sporto salė Jordanui nebuvo tamsus miškas, tačiau jis taip pat buvo greitas. Įsivaizduokite Klay Thompsono kūną sujungtą su Alleno Iversono judrumu ir Russello Westbrooko greičiu.

Galbūt Jordanas ir nebūtų toks tvirtas kaip LeBronas Jamesas, tačiau tai jis galėtų atpirkti savo elitiniu staigumu.

Kai kurie krepšininkai iš Jordano eros turėtų sunkumų įsitvirtinti šiuolaikinėje NBA, tačiau tikrai ne pats MJ.

2. Puikus pataikymas

Ar Jordano žaidimas puolime veiktų šiais laikais? Štai šioje vietoje kyla keblumų. Krepšinis smarkiai pasikeitė nuo 2003-iųjų, kuomet Jordanas pakabino sportbačius ant vinies.

Metimai iš vidutinio nuotolio, kuriais MJ terorizavo varžovų komandas, yra nustumti į šalį ir dauguma šiuolaikinių žvaigždžių atakuoja iš trijų taškų zonos. Ar Jordanas galėtų prie to prisitaikyti?

Tikrasis Michaelas Jordanas gimė 1963-aisiais, tačiau pasvarstykime hipotetiškai ir įsivaizduokime, kad modernusis Jordanas gimė 1993-aisiais. Daug kas pasikeitė jaunių krepšinyje nuo 1970-ųjų iki 2000-ųjų ir daug kas pasikeitė koledžo krepšinyje nuo 1980-ųjų iki 2010-ųjų.

Tikrasis Jordanas nuosekliai šlifavo savo žaidimą velniškai skirtingoje krepšinio versijoje. Debiutiniame Jordano 1984-1985 m. sezone komandos vidutiniškai atlikdavo po 3,1 tritaškio, kai šiame – po 33,9 tritaškio per rungtynes. Dabartinis atakuojantysis gynėjas, norintis laimėti kaip Mike‘as, savo arsenale turi turėti galingą tritaškių arsenalą.

Skeptikai galėtų teigti, kad Jordanas per savo karjerą iš toli atakavo 32,7 proc. tikslumu. Toks procentas nebuvo geras nei tuomet, nei būtų geras šiais laikais, tačiau šis skaičius yra apgaulingas.

Dauguma aikštelių, kuriose Jordanas mokėsi žaisti, neturėjo tritaškio linijos. Kai MJ pataikė legendinį metimą 1982-ųjų NCAA finale, tritaškio linijos taip pat nebuvo.

Hipotetinis Jordanas, gimęs 1993-aisiais, užaugtų kultūroje, kuri atranda tritaškio galią. Vidurinės mokyklos ir koledžo komandos treneriai verstų Jordaną šlifuoti tritaškius metimus kiekvieną dieną.

Modernių laikų skautai, vertindami jaunų žaidėjų pataikymo potencialą, labiau atsižvelgia į baudų metimų pataikymo procentą nei į tritaškių. Jordanas NBA karjeros metu baudas metė 84 proc. tikslumu, kas yra puiku.

Jordano gebėjimas pataikyti baudų metimus ir iš vidutinio nuotolio įtikina, kad MJ lengvai galėtų išvystyti patikimą tritaškių metimą, jei jis žaistų šiuolaikiniame krepšinyje. 

Hipotetinis 27-erių MJ, žaisdamas NBA 2020-aisiais, galėtų tritaškius mesti taip pat gerai, kaip Paulas George‘as (39,9 proc. vidutiniškai išmetant po 7,9 tritaškio) ar Kawhi Leonardas (36,6 proc. vidutiniškai išmetant po 5,7 tritaškio).

Šis „Clippers“ duetas į NBA žengė neturėdami patikimo metimo iš toli, tačiau šį elementą jie ištobulino dar prieš pasiekiant karjeros piką. Kaip? Sunkiu darbu, talentu ir trenerių dėka.

Ar yra netikinčių, kad labiausiai konkurencinga žvaigždė krepšinio istorijoje nesugebėtų išsiugdyti 35-40 proc. pataikymo iš trijų taškų zonos, jeigu augtų aplinkoje, pakvaišusiose dėl puolimo ties perimetru?

3. Taisyklės pavertė žaidimą puolime lengvesniu

Kiek Jordanas rinktų taškų šiuolaikinėje NBA? Įvertinus taisyklių pakeitimus, kuomet 2004-aisiais nebeliko galimybės varžovą prilaikyti ranka, metimų pasiskirstymą ir žaidimo greitį, logiška manyti, kad Jordano išnaudojimas ir efektyvumas generuotų dar daugiau taškų nei praeityje.

Įsivaizduokite Jordaną ir „Bulls“ medžiojant susikeitimus gynyboje. Įsivaizduokite tokius aukštaūgius, kaip Keviną Love‘ą ar Kristapą Porzingį bandant sustabdyti Jordaną po susikeitimo ginamaisiais. Įsivaizduokite, tokius perimetro gynėjus kaip Jamesą Hardeną ar Stepheną Curry, stengiantis prilygti Jordano žingsniams veržiantis krepšio link.

Nuotr. AP – Scanpix

Nors šiuolaikinėje NBA yra tokių žaidėjų kaip Leonardas, George‘as ar Thompsonas, kurie tikrai yra geresni gynėjai nei Jordano oponentai devintajame dešimtmetyje, draudimas prilaikyti varžovą rankomis daro perimetro gynybą kur kas sunkesne. Šiandien Jordanas išsimestų kur kas lengvesnius metimus ir prie baudų metimų linijos stotų taip pat dažnai, kaip Hardenas.

Per 13 metų Čikagoje praleistų metų Jordanas vidutiniškai rinkdavo po 31,5 taško, atliekant po 23,3 metimo. Tai vidutiniškai sudaro po 1,35 taško per metimą. Vis tik tritaškio revoliucijos dėka ir minėtųjų taisyklių pakeitimo taškų rinkimas ties perimetru yra lengvesnis ir efektyvesnis.

Jeigu Jordano efektyvumas būtų bent jau toks pat, kaip šio sezono pirmojo dešimtuko vidurkis (1,41 taško per metimą), tuomet tie 23,3 metimo sudarytų bendrą 32,9 taško per rungtynes sumą.

Tačiau Jordanas nebuvo vidutiniokas ir jeigu savo hipotetiniam Jordanui suteiktume tokį efektyvumą, kokį šį sezoną demonstravo Hardenas (vid. 1,52 taško per metimą), tuomet MJ rezultatyvumas šokteltų iki 35,4 taško per rungtynes.

4. Ideali gynyba šių laikų NBA

Per pastaruosius dešimtmečius puolimas tapo kur kas atviresnis. Dabar viskas atsiremia į pikenrolo žaidimą ir kamuolio atmetimą ties tritaškiu. Taigi, ar Jordanas galėtų būti geru perimetro gynėju naujojoje NBA? Tikrai taip.

Jordano atkaklumas ir įtaka gynyboje būtų dar labiau vertinga nei praeityje. Nepamirškite, kad Jordanas pagal perimtus kamuolius visoje lygoje pirmavo tris sezonus. 1988-aisiais jis buvo pripažintas geriausiai besiginančiu žaidėju, o į pirmąjį gynybinį simbolinį penketą MJ buvo išrinktas 9 kartus.

Be abejo, rankomis jis galėtų naudotis mažiau nei tai darė praėjusiame amžiuje, bet jo greitis leistų tvarkytis su šių dienų geriausiais kamuolio virtuozais. Jordanui taip pat padėtų jo ūgis bei rankų ilgis.

Smagu pagalvoti, kaip Jordanas tvarkytųsi su šių dienų geriausiais gynėjais. Ar Hardenas galėtų jam sulaužyti čiurnas? Ar iš už užtvaros išbėgęs Klay Thompsonas galėtų smeigti tritaškį jam į veidą? Ar LeBronas galėtų jį pranokti savo jėga? Ar Kevinas Durantas galėtų tiesiog atakuoti per MJ rankas?

MJ galėtų vaikytis Curry taip, kaip tai darė prieš Reggie Millerį. Jis galėtų prilygti Kawhi Leonardui, kaip prilygo Clyde‘ui Drexleriui. Durantas galėtų sukelti problemų, tačiau kam jis nesukėlė problemų?

Pirmuose dviejuose 1991-ųjų NBA finalo mačuose Jordaną kamavo problemos su pražangomis, kai jis bandė dengti aukštesnį ir fiziškai stipresnį Magicą Johnsoną. Ši serija galėjo pakrypti visai kita linkme, jei ne Scottie Pippenas bei jo sugebėjimai gynyboje.

Jordanas nebuvo puikus gynėjas, nes galėdavo pranokti kiekvieną žvaigždę. Jis buvo puikus, nes jis gyvenimą apsunkindavo geriausiems pasaulio gynėjam bei puolėjams. Nėra tokio trenerio, kuris nenorėtų savo komandoje turėti krepšininko, kuris būtų toks greitas, su deramu požiūriu ir pasižymėtų aikštelėje priimamais sprendimais kaip Jordanas.

5. Kovingumas

Kalbant apie požiūrį. Tai neatsispindi statistikoje, tačiau faktorius, parodantis, kad Jordanas spindėtų kiekvienoje eroje, yra jo noras varžytis. Žiūrėdami „Paskutinį šokį“, matome, kad Jordano užsivedimas aikštėje liepsnoja balta ugnimi.

Nuo rungtynių prieš Džordžtauną 1982-aisiais iki laikų 1998-aisias, kai jis nugalėjo Jutos „Jazz“, Jordanas buvo geriausias žaidėjas pasibaigus sezonui, serijai ir rungtynėms.

Jordanas devintajame dešimtmetyje ne tik dominavo profesionaliame krepšinyje, jis laužė visus stereotipus. Neklauskite MJ, ar jis galėtų atsilaikyti prieš šių laikų elitinius gynėjus. Jis buvo jų protėvis.

Jordanas pakeitė krepšinio supratimą dėl beprecedenčio fizinių dovanų, kovingumo ir kūrybiškumo mišinio.

NBA yra lyga, kurioje netrūksta kopijų, tačiau Michaelas Jordanas neplagijavo. Jis parašė knygą.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (68)
nn
Prisipažinsiu, 90s laikus nesu matęs, bet karantinas ir ši diskusija sudomino. Teko peržiūrėt kelias finalo serijos rungtynes, kelis klipus, pasidomėt. Man užkliuvo tas atletiškumo aspektas. Kažkaip nori parodyt, kokie 90s neatletiški, fiziškai neypatingi buvo, o dabar kokie monstrai užaugo. Taip, sutinku - Durantas su Gianniu išsiskiriantys būtų ir labai tais laikais, bet kiti nematau kuo, net tas pats Lebronas. Jūs pasižiūrėkite į tų laikų atletų fizines galimybes. Dabar žiūriu iš komentarų požiūris toks, kad 90s visi pagaliukai buvo ir maži be šuolio. Jūs į Pippeną pasižiūrėkite. 203 cm, kokios rankos, koks šuolis. Devyniasdešimtųjų Kawhi versija, kuri geresnė gal net manau. Barkley - 198 m. 113 kg. Centro svorį turėjo, o judėjo kaip toks puikiai. Onealas jaunas - atletiškas, greitesnis, bet su ta pačia bulio jėga. Shawn Kemp. Tiesiog šis video atsakys į viską: Didžioji dalis jo dėjimų po kontakto. Magic Johnson - aukščiausias visų laikų NBA įžaidėjas. Šio titulo niekas neperėmė ir po 30 metų. Tad tie, kurie rašo kad tai viduramžiai krepšinio, tai kodėl dabar, kai lyga eina į ūgį, neatsiranda aukštesnio įžaidėjo? Ką jau kalbėti apie Magico skillsetą ir pasus. Aukštų gvardija su puikiais metimais iš vidutinio ir geru žaidimu nugara - Hakeem, Malone, Ewing, Robinson. Nenoriu labai veltis į diskusiją kurių laikų žaidėjai geresni. Tai sudėtinga, bet tiems, kas mano, jog to meto gynyba nėra ypatinga ir to meto žaidėjai niekuo neišsiskyrė nei dabartiniai, tai parodykit man kuris dabar 200 sustabdytų Šaką, kaip tai padarė savo laiku Rodmanas playoffuose:
2020-05-15
-1
Atsakyti
Zinovas
in da face Broniaus pakalikams :)
2020-05-14
+2
Atsakyti
realus
jei dabar leistu taip gintis, kaip detroitui pries MJ, Pipena, tai lebronius po pirmu rungtyniu apsiverkes namie sedetu uzsirakines.
2020-05-12
+1
Atsakyti
Mantas
dar siandien zejau kaip tas detroitas zaide pries bulius 90 metais. eiline siu dienu gynyba... tai jo... nepazaistu...
2020-05-12
+1
Atsakyti
Piktc
Man tas mėnesį trunkantis viduriavimas dėl MJ tai jau pačiam tuoj vidurius paleis. Nu savo laiku buvo geras. Koks būtų dabar - neaišku. Mano nuomone - stiprus vidutiniokas. Dabar krepšinis paremtas 3pt, MJ tame niekad neblizgėjo. Kodėl niekas nekalba apie Chamberleiną? Rinko po 50 pst, dabar gal rinktų po 90? MJ yra reklamos triukas, išpūstas burbulas. Amerikai reikia didvyrių, jie jų pasidaro. MJ iš Nike uždirbo du milijardus, tai įsivaizduokit kiek jis uždirbo MILIJARDŲ pačiai įmonei. O jeigu tai bus eilinis komandos lyderis, tai jis tiek neuždirbs. Bet jeigu jį sudievini, visai kitas reikalas. Tas pats su KB. Buvo geras, labai geras, bet ne geriausias. O po mirties irgi su metais vis labiau bus sudievinamas. Tai tiek. Ate. Galit pyzdavotis :)))
2020-05-12
+1
Atsakyti
K
Tai kas geriausias tavo nuomone?
2020-05-12
-1
Atsakyti
Stereo
Sutinku su viskuo išskyrus tritaškius. Nu visai nebūtinai jis būtų geras metikas. Derozan ir D Wade irgi žudikai yra/buvo iš vidutinio ir baudas pataiko panašiai, kaip MJ. Bet toks metimas nelabai tinka mėtyt tritaškius. Reikia kitokios metimo technikos. Net tas pats MJ trajakus mėtė visai kitaip nei būdamas pora metrų arčiau.. Tai man atrodo, kad jis ir šiaip laikais būtų labai vidutiniokas nuo trajako. Na ale D Wade buvo. Anyway net ir be žudančio trajako būtų geriausias.
2020-05-12
+1
Atsakyti
kk
lygina akmens amziu su dabartiniu, jus galvojat krepsinis ne patobulejo per tuos 20-30metu... nejuokinkit, keitesi visas zaidimo stilius,taktikos, netgi aiskteles plotis, ka cia jie lygina, mano akimis Jordonas net nebutu kazkoks zvaigzde nba, siais laikais tiek video analyziu padaryta zaidejams, kad nesunku butu ji sustabdyti, eurolygoje zvaigdze - nba tuscia vieta, Nba zvaigzde - eurolygoje pasimetes, o tokius skilus kaip jordonas siuometu turi nemaza dalis nba zaideju..
2020-05-12
-7
Atsakyti
kasioguru
Jordonas dabar gal ir nebutu zvaigzde, nes nepamenu, kad kada nors toks isvis buvo. :) kur jis zaide? :)
2020-05-12
-1
Atsakyti
cia raso, kad M. Grigonis - „Anadolu Efes“ akiratyje -> https://bit.ly/2xXnvVA
2020-05-12
+2
Atsakyti
eflow
Geras straipsnis, kur klausimų daugiau ir neturėtų niekam kilti. Ypač patiko paskutinės straipsnio pastraipos. Deja, bet ne visiems suprasti ant kiek Jordon buvo geras ir ant kiek buvo sunku tais laikais žaisti krepšinį. Jordon dabar mažiausiai 20pts rinktų vien baudų metimais su tokiom baudom, kokios yra fiksuojamos dabar, bet juokingiausia, kad vistiek atsiranda krepšininkų verksnių, kuriems matai palietė šortus ar kepštelėjo per rankas ir jau griūva kaip pašauti. Anais laikais imtynių veiksmais žaidėjai būdavo tiesiog guldomi ant žemės ir ką? Žaidėjas atsikeldavo, niekam jokių priekaištų neturėdamas ir toliau žaidimą tęsdavo lyg nieko nebūtų įvykę. Nesakau, kad tokia gynyba buvo gerai, bet kokia yra dabar, tai yra tikrų tikriausia parodija.
2020-05-12
+1
Atsakyti
kasioguru
jo jo, atsikeldavo ir niekam priekaistu neturedavo. :D taip tu ir matei "tuos" laikus. :D
2020-05-12
+1
Atsakyti
The Truth
Jus viena kart baikit lygintu du nesulyginamus dalykus ir nebestatykite greta MJ ir levafliaus. Net ir menkiausios abejones nekyla kas yra geriausias krepsininkas pasaulyje ir dar ilgai reiks zemei suktis kol kazka panasaus i MJ isvysime.
2020-05-12
Atsakyti
Spectre
paul pierce isvis buvo tik stiprus vidutiniokas, kuris sugebejo prisisikt i sortus per rungtynes
2020-05-12
-1
Atsakyti
Senis
Keistas klausimas. 40 m ir traumu nustekentas MJ mete po 22 tsk pries jaunus tmac, vinca ir kobe. Kokie dar klausimai kyla?
2020-05-12
-1
Atsakyti
Spectre
gal dar wizardai iki finalo nuejo. tie 22 tsk tas pats kas westbriko 3 dublio vidurkis sezone
2020-05-12
+2
Atsakyti
pff
Verta paminėt, kad James tritaskiu taiklumas toks pats kaip jordano procentaliai
2020-05-12
+4
Atsakyti
kasioguru
del atletiskumo tai nematau jokio esminio skirtumo. buvo tada superatletu, yra ir dabar. cia ne Bird-Magic ir ankstesni laikai, kur dar nebuvo taip prisipumpave.
2020-05-12
+1
Atsakyti
Smashed cheesy batata
Atletiskumas nera viskas, esme, kaip zaidejas geba galvoti ir to net nepaminejot.. Situaciju skaitymu, momentiniu aplinkos suvokimu yra nesuvokiamai protingas Jordanas. Pavydziui daug zaideju judedami aplinkoje net nemato kur jie randasi ir kas aplink, realiai vos ne iki keliu objektu suvokimo ribojas kiek nesa ju matymas ir mastymas, o Jordan ore gebedavo suvokti aplinka, padaryti reikiamus judesius, kad susikurti progas metimui. Ir dar, darbo kultura jo?? kazkaip pas mus taip megsta piesti situacija, jie atletiskesni, tai ir geriau zaidzia, o realiai jie yra ir protingesni ir daug daugiau dirba.
2020-05-12
-1
Atsakyti
djgaffer
Straipsnio gale pats jo autorius parašo,kad "neklauskite MJ,ar jis atsilaikytų prieš šių laikų elitinius gynėjus",bet pats prirašė tiek priežasčių apie MJ dominavimą šiais laikais.🙂 Užtenka paminėt Jordano charakterį,jo temperamentą,jo motyvaciją ir nieks jo net ir šiais laikais nesustabdytų.Jam tai kaip iššūkis būtų,o jis juos mėgdavo ir visada išeidavo,kaip nugalėtojas.Patinka amerikiečiams tos istorijos kas būtų,jei būtų.🙂
2020-05-12
Atsakyti
jv
vel strategijos kas butu jeigu butu :D :D bet nera ir nebus, uzmirskit ir neberasykit demesio nevertu straipsniu..
2020-05-12
+1
Atsakyti
Spectre
sutinku kad mj turetu geresne statistika, bet 6 ziedu tikrai neturetu. is kur jos gautu pipena, horace granta, veliau rodmana..
2020-05-12
-2
Atsakyti
hmz
..bet Rockets jį statytų į atsarginio PF vietą
2020-05-12
+3
Atsakyti
lol
su tritaškiais jau pritempinėja chebra. Geriau paanalizuotų, kokią įtaką turėtų salary cap\'as. Neįsivaizduoju, kaip dabar surinktų tokias dominuojančias Bull\'ių komandas.
2020-05-12
+3
Atsakyti
Bee
kiek galima? nu blem butu tobula jei atsirastu koks portalas kuris nerasytu "kas butu jeigu butu", necituotu kasdien vis kito buvusio krepsininko ar trenerio, teigiancio kad "Jordanas visu laiku geriausias", "LeBronas geresnis uz Jordana" ir panasiu sudu, kuriu nieks pamatuot niekaip negali ir belieka tik burti is kavos tirsciu ir keliant diskusijas generuoti clickus. Apie tai tik prie alaus bokalo su draugeliu diskutuot (arba jei esi Durantas, gali diskutuot su nepazistamais zmonemis internete, nepamirsdamas susikurti fake paskyru, kad save apgintum jei ka)
2020-05-12
+2
Atsakyti
Kaimieti
Tu ryškiai apsižliumbusio Leplytos fanas. MJ buvo geresnis uz Kobe su Lebronu sudejus kartu.
2020-05-12
Atsakyti
Anonimas
jordanas nera geriausias, nes jis buvo nba maziau sezonu ir jam buvo lengviau islaikyti savo statistika, o tuo atveju lebronas zaide zymiai daugiau
2020-05-12
-7
Atsakyti
As
Gelezine logika
2020-05-12
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 68

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.