Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr. AP – Scanpix

Tinklalapis „Bleacher Report“ sudarė NBA naujokų biržos kiekvienos pozicijos didžiausių vagysčių sąrašą nuo 2000-ųjų metų.

Tarp labiausiai pasiteisinusių pasirinkimų nebuvo įtraukti visų metų penki aukščiausi NBA naujokų biržos šaukimai. 

Renkant geriausius šaukimus kiekvienoje pozicijoje krepšininkai buvo suskirstyti į dvi grupes. Pirmoje grupėje – vadinamieji loterijos šaukimai, kai žaidėjai buvo pašaukti nuo 6 iki 14 pozicijos. Antroje grupėje atsidūrė visi likę šaukimai (nuo 15 iki 60).

Įžaidėjai

Geriausias loterijos pasirinkimas – Stephenas Curry (2009 metų 7 šaukimas)

Curry jau spėjo tris kartus laimėti NBA, dukart tapti NBA MVP ir šešis kartus patekti į simbolinį geriausių žaidėjų penketuką.

2009 metais prieš šį atakų organizatorių aukščiau buvo pasirinkti net trys įžaidėjai, tačiau tuomet niekas nė nenumanė, kad netolimoje ateityje NBA ims dominuoti tritaškius metantys gynėjai.

Veikiausiai tai numatyti buvo itin sunku dėl to, jog pats Curry ir pradėjo tritaškių revoliuciją.

Vertas paminėjimoDamianas Lillardas (2012 metų 6 šaukimas)

Anthony Davisas nusipelnė 2012 metais būti pašauktu pirmuoju šaukimu, bet Damiano Lillardo pasirinkimas 6 numeriu turėjo daugiausiai vertės.

Jis tapo metų naujoku, o dabar jau penkis kartus yra žaidęs „Visų žvaigždžių“ rungtynėse ir keturis kartus buvo išrinktas į simbolinius NBA geriausių žaidėjų penketukus.

2019 metais jis Portlando „Trail Blazers“ atvedė į NBA konferencijos finalą, o šiemet žaidė geriausią savo sezoną.

NBA istorijoje yra tik du krepšininkai, kurie savo karjeroje pelnė bent po 24 taškus, atliko bent po 6 rezultatyvius perdavimus ir iš tritaškio zonos atakavo bent 37 proc. taiklumu. Tai – Lillardas ir Larry Birdas.

Geriausias ne loterijos pasirinkimas – Tony Parkeris (2001 metų 28 šaukimas)

Tony Parkeris septynis kartus NBA MVP balsavime pateko tarp 15 geriausių sezono krepšininkų, o 2011-2012 metų sezone pasiekė penktąją poziciją.

Jis keturis kartus pateko į NBA simbolines geriausių žaidėjų sudėtis, taip pat keturis sykius laimėjo NBA, o 2007 metais buvo pripažintas finalo MVP.

Tarp 2001 metais pakviestų krepšininkų vienintelis Pau Gasolis savo karjeroje pasiekė daugiau laimėjimų.

Vertas paminėjimo Gilbertas Arenas (2001 metų 31 šaukimas)

Arenaso geriausi laikai ilgai neužtruko, bet nuo 2004 iki 2007 metų jis buvo tarp 10 geriausių NBA krepšininkų. Tuo metu nė vienas įžaidėjas taip dažnai neatakuodavo iš toli, kaip tai darydavo Arenasas.

Atletas per trejų metų atkarpą iš toli atlikdavo vidutiniškai po 7,2 metimo, o 2005-2006 metų sezone vidutiniškai pelnė po 29,3 taško.

Dar vienas paminėjimo vertas krepšininkas – 2011 metais 60 šaukimu pasirinktas Isaiah Thomasas.

Atakuojantys gynėjai

Geriausias loterijos pasirinkimas – Klay Thompsonas (2011 metų 11 šaukimas)

Thompsonas yra tik vienas iš keturių atakuojančių gynėjų, kurie nuo 2000 metų bent penkis kartus pateko į „Visų žvaigždžių“ rungtynes.

„Warriors“ atstovas yra vienas geriausių snaiperių NBA istorijoje. Klay iš toli pataikė 41,9 proc. metimų, o tai yra trečias geriausias procentas tarp žaidėjų, kurie atliko bent 4 tūkst. tritaškių.

Be to, Thompsonas gali gintis prieš kelias pozicijas, o tam, kad dominuotų puolime, jam nereikia ilgą laiką kamuolį turėti savo rankose.

Kartą jis pelnė 43 taškus kamuolį sumušęs tik keturis sykius, o 60 taškų (per tris kėlinius) buvo surinkęs kamuolį sumušęs 11 kartų.

Dar vienas pasiekimas – 37 taškai per vieną kėlinį.

Vertas paminėjimo – Joe Johnsonas (2001 metų 10 šaukimas)

Johnsonas septynis kartus dalyvavo „Visų žvaigždžių“ rungtynėse, o nuo 2005 iki 2010 metų vidutiniškai pelnydavo bent po 20 taškų.

2004-2005 metų sezone Finikso „Suns“ ekipoje jis pataikė 47,8 proc. tritaškių.

Tarp atakuojančių gynėjų, kurie NBA debiutavo 2000 metais arba vėliau, tik Dwyane’as Wade’as ir Jamesas Hardenas pelnė daugiau taškų nei Johnsonas (20,405).

Geriausias ne loterijos pasirinkimas Michaelas Reddas (2000 metų 43 šaukimas)

Kaip ir Arenas, Reddas itin ilgai NBA nežaidė – jis lygoje praleido 11 sezonų. Reddas šešis sezonus iš eilės vidutiniškai pelnė bent po 21 tašką. Visgi 2008 metais traumos itin atsiliepė jo žaidimui ir paskutiniais sezonais Reddas atrodė kur kas prasčiau.

Šis gynėjas buvo tik vienas iš 10 NBA krepšininkų, kurie nuo 2003 iki 2009 metų sugebėjo vidutiniškai per vieną mačą pelnyti bent po 23 taškus.

Verti paminėjimo: Kyle’as Korveris (2003 metų 51 šaukimas) ir Lou Williamsas (2005 metų 45 šaukimas)

Korveris yra vienas geriausių snaiperių NBA istorijoje. Jis penkerius metus iš toli atakavo bent 45 proc. taiklumu. Pagal įmestų tritaškių skaičių Korveris NBA istorijoje užima ketvirtąją vietą.

Šiam gynėjui jau 39-eri metai, bet jis vis dar rungtyniauja. Vienoje NBA favoričių Milvokio „Bucks“ ekipoje šį sezoną 201 cm ūgio krepšininkas per 16 minučių pelnė po 6,7 taško ir pataikė 41,5 proc. tritaškių.

Lou Williamsas tris kartus tapo NBA geriausiu šeštuoju žaidėju. Jis yra vienas iš retų krepšininkų, kuris geriausią savo žaidimą ėmė demonstruoti sulaukęs 30 metų.

Lengvieji krašto puolėjai

Geriausias loterijos pasirinkimasPaulas George’as (2010 metų 10 šaukimas)

Lieka neatsakytas klausimas, ar George’as gali būti čempioniškos komandos vedliu, bet visa kita krepšininkas jau yra įrodęs.

2018-2019 metų sezone jis ilgą laiką buvo vienas iš trijų kandidatų laimėti MVP apdovanojimą, kai vidutiniškai pelnė po 28 taškus ir atkovojo po 8,2 kamuolio.

Be to, George’as puikiai dirba ir gynyboje. Jis keturis kartus buvo išrinktas į NBA geriausiai besiginančių žaidėjų penketus.

George’as šešis kartus žaidė „Visų žvaigždžių“ rungtynėse ir penkis kartus buvo išrinktas į geriausių žaidėjų penketukus. Jis 2010 metais turėjo būti pasirinktas pirmuoju šaukimu, o todėl 10 šaukimas yra tikra vagystė.

Vertas paminėjimoRichardas Jeffersonas (2001 metų 13 šaukimas)

Richardas Jeffersonas iškart atrado save komandoje, kuri žaidė NBA finale. Pirmajame sezone Naujojo Džersio „Nets“ gretose atletas žaidė po 24 minutes ir pelnė po 9,4 taško. Kitą sezoną klubas vėl grūmėsi NBA finale, o Jeffersonas jau nuolat rungtyniavo starto penkete ir rinko po 15,5 taško.

Jo karjeros vidurkiai – 12,6 taško, 4 atkovoti kamuoliai ir 2 rezultatyvūs perdavimai – nėra įspūdingi, bet jis išsiskyrė kaip puolėjas, kuris puikiai meta tritaškius ir dirba gynyboje.

2016 metais krepšininkas su LeBrono Jameso vedama Klivlando „Cavaliers“ tapo NBA čempionu. Nors niekada nežaidė „Visų žvaigždžių“ rungtynėse, Jeffersonas penkis sezonus fiksavo bent 18 taškų vidurkį.

Geriausias ne loterijos pasirinkimas – Kawhi Leonardas (2011 metų 15 šaukimas)

Apie šį krepšininką daug kalbėti nereikia – Leonardas dukart tapo NBA finalo MVP, tarp puolėjų yra geriausias žaidėjas gynyboje, o atėjus atkrintamosioms ima dominuoti puolime.

Nėra nė vieno kito krepšininko, kuris galėtų pasiūlyti tokią tokią geros gynybos, puolimo ir mirtinų metimų kombinaciją.

Vertas paminėjimo – Jimmy Butleris (2011 metų 30 šaukimas)

Butleris vis dar turi įrodyti, kad komandą gali vesti į priekį atkrintamosiose, jis niekada nebuvo kandidatas tapti MVP, bet šis puolėjas penkis kartus dalyvavo „Visų žvaigždžių“ rungtynėse ir dukart buvo renkamas į geriausių žaidėjų simbolinius penketukus, todėl jį pasikviesti 30 šaukimu buvo tikra vagystė.

Sunkieji krašto puolėjai

Geriausias loterijos pasirinkimasAmare’as Stoudemire’as (2002 metų 9 šaukimas)

2002 metais anksčiau už Stoudemire’ą buvo pašaukti penki aukštaūgiai ir jis visus juos pranoko per karjerą pelnytais taškais, atkovotais kamuoliais ir pergalėmis.

Jeigu ne traumos, tarpas tarp Stoudemire’o ir kitų 2002 metų NBA naujokų biržos krepšininkų būtų dar didesnis.

Geriausiais savo laikais Stoudemire’as žaidė kartu su Steve’u Nashu, o juos „Suns“ komandoje treniravo Mike’as D’Antoni. 2004-2005 metais jis vidutiniškai pelnė po 26 taškus ir sugriebė po 8,9 kamuolio.

Vertas paminėjimo – Danilo Gallinari (2008 metų 6 šaukimas)

Jau dabar galima pasakyti, kad Gallinari turi geresnę karjerą nei aukščiau už jį pašaukti O.J. Mayo ir Michaelas Beasley. Galbūt tai daug ko apie italą nepasako, tačiau nuo 2000 metų NBA naujokų biržose nebuvo tiek daug gerų sunkiųjų krašto puolėjų, kurie buvo pašaukti nuo 6 iki 14 vietos.

Be to, Gallinari nėra tikras ketvirtos pozicijos žaidėjas – jis šioje pozicijoje didžiąją laiko dalį žaidė tik keturis iš 11 savo sezonų.

Nuo 2000-ųjų Gallinari yra tik vienas iš šešių krepšininkų, kurie sužaidė bent 600 rungtynių ir iš žaidimo pataikė bent 59 proc. metimų. Į šią kategoriją taip pat patenka Stoudemire’as, Stephenas Curry, Jamesas Hardenas, Kevinas Durantas ir Dwightas Howardas.

Geriausias ne loterijos pasirinkimas Giannis Antetokounmpo (2013 metų 15 šaukimas)

Jeigu 2019-2020 metų sezone graikas bus išrinktas NBA sezono MVP, tuomet jis taptų tik 12-uoju žaidėjų NBA istorijoje, šį apdovanojimą gavusiu du sezonus iš eilės.

Jis antrąjį sezoną yra geriausios NBA reguliariojo sezono komandos geriausias krepšininkas, be to, Antetokounmpo šį sezoną fiksuoja skaičius, kurie nebuvo matyti nuo Wilto Chamberlaino laikų.

25-erių 211 cm ūgio krepšininkas šį sezoną pelnė po 29,6 taško, atkovojo po 13,8 kamuolio, atliko po 5,8 rezultatyvaus perdavimo ir blokavo po 1 metimą.

Vertas paminėjimo – Draymondas Greenas (2012 metų 35 šaukimas)

Veikiausiai „Warriors“ nebūtų laimėjusi trijų titulų, jeigu ne Draymondas Greenas, kuris užkamšo skyles gynyboje, erzina varžovus ir kontroliuoja rungtynes.

Puolėjas tris kartus pateko į „Visų žvaigždžių“ rungtynes, be to Greenas NBA išsiskiria kaip vienas geriausių žaidėjų gynyboje bei vienas universaliausių.

Verti paminėjimo

NBA šiame amžiuje buvo tiek daug gerų puolėjų, pasirinktų nuo 15 šaukimo, kad jų galima paminėti ne vieną: Carlosas Boozeris (2002 metų 35 šaukimas), Paulas Millsapas (2006 metų 47 šaukimas), Pascalis Siakamas (2016 metų 27 šaukimas) ir Zachas Randolphas (2001 metų 19 šaukimas).

Vidurio puolėjai

Geriausias loterijos pasirinkimasBamas Adebayo (2017 metų 14 šaukimas)

Kaip ir Draymondas Greenas, Adebayo išsiskiria savo universalumu ir žaidimu gynyboje.

Šį sezoną 22-ejų 208 cm ūgio įspūdingų fizinių savybių puolėjas pateko į „Visų žvaigždžių“ rungtynes.

Jis vidutiniškai per 34 minutes pelnė po 16,2 taško, atkovojo po 10,5 kamuolio, atliko po 5,1 rezultatyvaus perdavimo bei blokavo po 1,3 metimo.

Vertas paminėjimo – Brookas Lopezas (2008 metų 10 šaukimas)

Šioje vietoje taip pat buvo svarstoma įtraukti Joakimą Noah, kuris 2007 metais savo pavardę išgirdo devintas. Prancūzas 2013-2014 metų sezone buvo išrinktas geriausiai besiginančiu žaidėju, o MVP balsavime užėmė ketvirtąją vietą.

Lopezas dabar taip pat yra diskusijose dėl geriausiai besiginančio žaidėjo, o puolime centras gali išvilioti priešininkų vidurio puolėjus prie tritaškio linijos bei taip išplėsti „Bucks“ puolimą

Geriausias ne loterijos pasirinkimas – Marcas Gasolis (2007 metų 48 šaukimas)

Gasolis turi viską, kad taptų „Šlovės muziejaus“ krepšininku: tris kartus žaidė „Visų žvaigždžių“ rungtynėse, dukart buvo išrinktas į geriausių žaidėjų penketukus, laimėjo geriausiai besiginančio krepšininko apdovanojimą, o praėjusiais metais iškovojo NBA žiedą.

48 šaukimas 2007 metais priverčia susimąstyti, ar kažkas Marcą Gasolį būtų pašaukę į NBA, jeigu jo brolis nebūtų žaidęs „Visų žvaigždžių“ rungtynėse.

Vertas paminėjimo – Nikola Jokičius (2014 metų 41 šaukimas)

Jokičiui tik 25-eri, bet jis jau dabar NBA yra geriausiai perdavimus atliekantis centras. Jeigu ir toliau taip rungtyniaus, Jokičius turi galimybių šiame sąraše aplenkti Marcą Gasolį bei tapti didžiausia NBA naujokų biržos vagyste tarp vidurio puolėjų.

Jokičius jau žaidė „Visų žvaigždžių“ rungtynėse ir buvo renkamas į geriausių žaidėjų simbolinius penketukus, o per pastaruosius dvejus metus pelno virš 20 taškų, atkovoja virš 10 kamuolių ir atlieka virš 6 rezultatyvių perdavimų.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (9)
Smetona
Nėra ta anglu kalba tokia sunki, kaip atrodo šitą 5 metų senumo google translato pagalba isverstą "straipsnį" skaitant. Jei jau tiesiog verčiat bergždžius bleacherreport straipsnius, sugaiškit valandą, kad rišliai lietuviškai skambétų, o jei ne, tai tiesiog nuorodą įdėkit, bus naudingiau visiem.
2020-05-24
+1
Atsakyti
kasioguru
ziuriu NBA nuo 1995, bet kad kazkada Arenas buvo tarp 10 geriausiu lygos kasioriu, nu nepamenu, nors uzmusk. :) pamenu ji tik kaip viena geriausiu plytu metytoju, kuris turedamas tokius gerus naparnikus, kai Jamisonas ir Butleris nesugebejo nieko rimto nuveikt su komanda.
2020-05-23
-1
Atsakyti
x
geriausia sraipsnis vadinasi vagystės, bet nera parašyt kas pavogė kas pašaukė, kas prasuko , priėmė geriausius sprendimus. kažkokia makalynė.
2020-05-23
+1
Atsakyti
...
Kaip suprast "Geriausias ne loterijos pasirinkimas" jei pridėtas ir šaukimo numeris?
2020-05-23
+1
Atsakyti
ne_emygeriams
gal saukimai nuo 15 vietos duodami pagal komandu uzimtas vietas (o pirmi 14 loterijos budu - aisku irgi su skirtingom tikimybem pagal vieta)
2020-05-23
-1
Atsakyti
ne_emygeriams
Man idomu kai zurnalistas raso sita straipsni ir prie curry pamini,kad trys izaidejai buvo virs jo pasirinkti. Ar jam n esukirba mintis, kad skaitytojams bus idomu suzinoti kas tie trys izaidejai? Garantuoju bent tukstantis zmoniu to patie klausia.
2020-05-23
+1
Atsakyti
Manu
Ginobili???
2020-05-23
Atsakyti
Ginobili
Ginobili draftino 1999 m. Sitas sarasas nuo 2000 m.
2020-05-23
+2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 9

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.