Koronavirusui sustabdžius krepšinio sezonus visame pasaulyje, tinklalapis „BasketNews.lt“ siūlo prisiminti klasikines įvairių lygų rungtynes. Kas dieną pateiksime jums po vieną atrinktą susitikimą, kurį aprašysime ir pakviesime peržiūrėti laisvu laiku.

Šešiasdešimt penktoji dvikova – 1998-ųjų penktosios NBA finalo rungtynės, kuriose įspūdingais pasirodymais išsiskyrė Čikagos „Bulls“ puolėjas Toni Kukočius bei Jutos „Jazz“ žvaigždė Karlas Malone‘as.

„Bulls“ šias rungtynes tuometinėje „Chicago Stadium“ arenoje pasitiko serijoje pirmaudami 3-1 ir siekdami uždaryti seriją, taip surengiant tobulą atsisveikinimą Michaelui Jordanui su didžiuoju krepšiniu.

Skaitytojai, matę „Paskutinio šokio dokumentiką“, gali patvirtinti, jog šis susitikimas buvo statomas aplink Jordaną ir potencialų jo pergalingą šūvį. Vis tik tokios situacijos galėjo nė nebūti, jei ne įspūdingas Kukočiaus pasirodymas.

Iki rungtynių pabaigos likus 1 min. 56 sek., Antoine‘as Carras realizavo dvitaškį ir padidino „Jazz“ pranašumą iki 7 taškų (78:71).

Vis tik jau kitoje atakoje Kukočius smeigė tritaškį, Jordanas realizavo baudas, o kroatas pridėjo dar du baudų metimus ir, likus 18,9 sekundės, „Bulls“ deficitas siekė 2 taškus (78:80).

Kitoje aikštės pusėje Carras taip pat įmetė abi baudas, bet po Philo Jacksono minutės pertraukėlės Kukočius smeigė dar vieną tritaškį ir, likus 5,5 sekundės, dar labiau priartino „Bulls“ – 81:82.

Likus 1,1 sekundės, prie baudų metimų linijos stojo Jeffas Hornacekas, tačiau jis pataikė tik vieną metimą ir „Bulls“ ekipai sužibo viltis – Čikagos klubas atsiliko 81:83.

Po minutės pertraukėlės, likus 0,8 sekundės, Jordanas atliko sudėtingą metimą, kuris tikslo nepasiekė ir finalinė sirena paskelbė „Jazz“ pergalę.

Įdomu ir tai, jog paskutinė ataka buvo patikėta ne prieš Kukočių užlindusiam Jordanui, o būtent kroatui. Tai patvirtino ir pats Jacksonas.

„Iš tikrųjų paskutinį derinį nubraižiau Toni Kukočiui, kuris buvo pataikęs 11 metimų iš 13. Kad ir kaip norėjau, kad visa šlovė atitektų Michaelui, tuo metu aš maniau, kad Jordaną kuo puikiausiai galėčiau panaudoti kaip masalą. Ir Michaelas tam neprieštaravo.

Vis tik „Jazz“ prieš Roną Harperį, kuris įvedė kamuolį iš užribio, pastatė Gregą Ostertagą ir Harpas negalėjo matyti. Tikriausiai kamuolio išmetimui būčiau naudojęs Pippeną, nes jis yra aukštesnis, bet jis buvo išnaudojęs pražangų limitą ir daugiau komandoje neturėjau nieko kito, kas būtų pripratęs prie tokių situacijų. Todėl Harperis ir išmetė kamuolį Michaelui“, – ištrauką iš Jacksono dienoraščio citavo ESPN.

Įspūdingą pasirodymą surengęs Kukočius per 43 minutes pelnė 30 taškų (7/7 dvit., 4/6 trit., 4/7 baudos), atkovojo 6 kamuolius ir blokavo metimą.

Rezultatyviai žaidė ir Jordanus, tačiau efektyvumu tą vakarą jis Kukočiui neprilygo. „Bulls“ legenda per 45 minutes įmetė 28 taškus (9/24 dvit., 0/2 trit., 10/11 baudos), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Tuo metu geriausią vakaro pasirodymą ir „Jazz“ pergalę nukalė Malone‘as, kuris pelnė 39 taškus (17/26 dvit., 0/1 trit., 5/6 baudos), sugriebė 9 kamuolius bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Bulls“: Toni Kukočius 30 (7/7 dvit., 4/6 trit.), Michaelas Jordanas 28 (9/24 dvit., 10/11 baudos), Scottie Pippenas (2/9 dvit., 0/7 trit., 11 atk. kam., 11 rez. perd.), Lucas Longley ir Steve‘as Kerras po 6.

„Jazz“: Karlas Malone‘as 39 (17/26 dvit., 9 atk. kam.), Antoine‘as Carras 12 (5/6 dvit.), Jeffas Hornacekas 9 (2/6 dvit.), Johnas Stocktonas 6 (3/7 dvit., 12 rez. perd.).