Koronavirusui sustabdžius krepšinio sezonus visame pasaulyje, tinklalapis „BasketNews.lt“ siūlo prisiminti klasikines įvairių lygų rungtynes. Kas dieną pateiksime jums po vieną atrinktą susitikimą, kurį aprašysime ir pakviesime peržiūrėti laisvu laiku.

Daugiausia pataiko: Zach LeDay

Šešiasdešimt šeštoji dvikova – 2004-2005 metų sezono Kauno „Žalgirio“ pergalė Tel Avive prieš Eurolygos čempioną „Maccabi“.

2004-2005 metų Eurolygos sezoną „Žalgiris“ pradėjo triuškinančia nesėkme namuose (75:102) prieš titulą gynusį „Maccabi“, bet gruodžio 23-iosios vakarą Tel Avive pateikė vieną didžiausių sezono sensacijų.

Dvikova sėkmingiau pradėjo Šarūno Jasikevičiaus ir Anthony Parkerio vedamas „Maccabi“, kuris po pirmojo ketvirčio turėjo 9 taškų pranašumą – 35:26.

Vis dėlto Antano Sireikos auklėtiniai nesutriko po sunkaus rungtynių starto ir laimėję antrąjį kėlinį 29:14, išsiveržė į priekį – 55:49.

Permainingoje dvikovoje šeimininkai po pertraukos vėl perėmė iniciatyvą ir prasidėjus lemiamam ketvirčiui turėjo 5 taškų persvarą (80:75), tačiau 9 taškų Roberto Packo benefisas padėjo žalgiriečiams laimėti atkarpą 14:3 ir, likus 4 minutėms, pirmauti – 89:83.

Nors „Maccabi“ netruko sumažinti atsilikimo iki minimumo (88:89), rezultato jiems persverti neleido Darjušas Lavrinovičius ir Mindaugas Timinskas (95:89), o finalinis teisėjų švilpukas skelbė sensacingą „Žalgirio“ pergalę – 104:102.

Naudingiausias sezono rungtynes sužaidęs Packas per 35 minutes pelnė 26 taškus (10/18 dvit., 6/8 baud.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 29 efektyvumo balus.

Įžaidėjui geriausiai talkino 15 taškų įmetęs Timinskas, Dainius Šalenga pridėjo 14, Simonas Serapinas ir Tanoka Beardas (10 atk. kam.) – po 13.

Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs Jasikevičius į „Žalgirio“ krepšį įmetė 34 taškus (4/7 dvit., 4/9 trit., 14/15 baud.). Lietuvis taip pat atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 34 naudingumo balus.

Eurolygos sezono MVP Parkeris šeimininkams surinko 31 tašką (8/13 dvit., 1/4 trit., 12/14 baud.), išprovokavo 8 pražangas ir surinko 35 naudingumo balus.

2005-ųjų pavasarį Eurolygos čempionų titulą apgynusiam „Maccabi“ tai buvo vienintelis pralaimėjimas namuose 2004-2005 metų sezone.

8 pergales per 14 rungtynių reguliariajame sezone laimėjęs „Žalgiris“ pateko į „Top 16“ etapą, tačiau ten neiškovojo nė vieno laimėjimo ir baigė pasirodymą Eurolygoje.

„BasketNews.lt“ siūlo prisiminti:

Atrinkti (0) Visi (12)
Georgy Cekovsky
Robert Pack ir Marcus Brown geriausi zaide Zalgiryje legionieriai. Packas isvis ir kaip zmogus buvo disciplinuotas ir paprastas. Smagus prisiminimai apie ta pergale.
2020-05-25
+1
abc
Labai geri žaidėjai, bet Brandon Davies yra turbūt geriausias ir ne mano žodžiai, o Jasikevičiaus.
2020-05-28
+1
saves klausk, kodel tu cia egzistuoji.
2020-05-24
+1
ai jau matyt istryne vieno veikejo komentara, galit ir mano istrint tada.
2020-05-24
+1
Balbieriskis
Atsimenu kaip 35 Pack per Javtoka ikrove:)
2020-05-24
+1
ne per cukina ten buvo? nes ta dejima maziausiai 10 kartu pakartojau pazet
2020-05-24
+1
Pergalė,kurią galima kažkiek pavadinti ir kaip revanšą po tos nesėkmės su Saboniu priešakį.Packas tada visą sezoną puikiai žaidė,tikru lyderiu buvo.Timinsko indėlis taip pat nemažas,Tanoka toliau savo juodą darbą darydavo.
2020-05-24
-1
tais laikais eurolygoje 3-4 pergales per sezona zalgiriui budavo ispudingas rezultatas. dazniausiai budavo 1-2 pergales arba isvi su baronka likdavo
2020-05-24
+1
praktiskai kiekviena sezona i top 16 iseidavo, nu jo legendinis zalgiris su 1-2 pergalem ir baranka i top 16 sugebedavo patekti