Koronavirusui sustabdžius krepšinio sezonus visame pasaulyje, tinklalapis „BasketNews.lt“ siūlo prisiminti klasikines įvairių lygų rungtynes. Kas dieną pateiksime jums po vieną atrinktą susitikimą, kurį aprašysime ir pakviesime peržiūrėti laisvu laiku.

Septyniasdešimtoji dvikova – 2011-ųjų NBA Vakarų konferencijos finalo serijos ketvirtosios rungtynės tarp Oklahomos „Thunder“ ir Dalaso „Mavericks“, kuriose žiūrovai galėjo išvysti įspūdingą Teksaso ekipos sugrįžimą bei Dirko Nowitzki šou.

Prieš šį susitikimą „Mavericks“ serijoje pirmavo 2-1, tad pergalė ketvirtajame mače Dalaso ekipai leistų visiškai perimti serijos kontrolę į savas rankas.

Vis tik iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 5 minutėms, atrodė, kad serija bus išlyginta. Kevinas Durantas smeigė tritaškį ir padidino „Thunder“ persvarą iki 15 taškų – 99:84.

Po Ricko Carlisle‘o minutės pertraukėlės Shawnas Marionas, Nowitzki ir Jasonas Kiddas realizavo baudas, o vokietis pridėjo tikslų dvitaškį ir, likus 3 min. 15 sek., svečių deficitas sumenko iki 8 taškų – 91:99.

Dvitaškį realizavęs Russellas Westbrookas atstatė dviženklę „Thunder“ persvarą, tačiau tuomet aukščiausią pavarą įjungė Nowitzki.

„Mavericks“ žvaigždė smeigė tritaškį, pataikė du sudėtingus dvitaškius iš eilės ir, likus pusantros minutės iki ketvirčio pabaigos, Dalaso klubo deficitas tesiekė 3 taškus – 98:101.

Netrukus Marionas realizavo vieną baudą ir dar labiau sumažino svečių atsilikimą. Tuomet, likus 6,4 sekundės, Nowitzki išprovokavo Nicko Collisono pražangą ir stojo mesti lemiamų baudos metimų. Vokiečio ranka nesudrebėjo ir jis išlygino rezultatą – 101:101.

„Mavericks“ pavyko apsiginti nuo „Thunder“ išpuolio ir rungtynės persikėlė į pratęsimą. Svečiai ketvirtąjį kėlinį užbaigė spurtu 17:2, o vien Nowitzki surinko 12 taškų.

Pačioje pratęsimo pradžioje Nowitzki atseikėjo dar dvi tikslias baudas ir išvedė „Mavericks“ į priekį. Likus 40 sekundžių, Kiddas smeigė taiklų tritaškį, o paskui kartu su Jasonu Terry realizavo baudas ir įtvirtino savo ekipos pergalę – finalinė sirena paskelbė „Mavericks“ triumfą rezultatu 112:105.

Nowitzki per 45 minutes pelnė 40 taškų (10/17 dvit., 2/3 trit., 14/15 baudos), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„Thunder“ gretose labiausiai spindėjo galingą dvigubą dublį surinkęs Durantas, kuris pelnė 29 taškus (7/15 dvit., 2/7 trit., 9/10 baudos), sugriebė 15 kamuolių bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Thunder“: Kevinas Durantas 29 (7/15 dvit., 2/7 trit., 15 atk. kam.), Russellas Westbrookas 19 (7/19 dvit., 8 atk. kam., 8 rez. perd.), Serge‘as Ibaka 18 (8/15 dvit., 10 atk. kam.), Thabo Sefolosha (6/8 dvit.) ir Nickas Collisonas (5/7 dvit.) po 12.

„Mavericks“: Dirkas Nowitzki 40 (10/17 dvit., 14/15 baudos), Jasonas Terry 20 (5/13 dvit.), Jasonas Kiddas 17 (3/6 trit., 7 rez. perd.).