Nuotr.: youtube.com
Nuotr. youtube.com

Vilniaus „Ryto“ vadovybė jaunuolių rinkoje siekia sužvejoti stambią žuvį. Klubas susidomėjo jauniausiuoju Giannio Antetokounmpo broliu Alexu, po trenerio Donaldo Kairio pristatymo spaudos konferencijos atskleidė sostinės generalinis direktorius Rolandas Jarutis.

Alex Antetokounmpo

Alex  Antetokounmpo
Amžius: 19
Ūgis: 203 cm
Svoris: 97 kg
Gimimo vieta: Atėnai, Graikija

„Ryto“ vadovas teigė beveik valandą asmeniškai kalbėjęs su pačiu Gianniu, kuriam išdėstė galimas bendradarbiavimo sąlygas. Tiesa, daug vilčių sostinės ekipa neturi.

Manoma, kad 18-metis Alexas tobulėjimui veikiausiai pasirinks Ispaniją ar kitą konkurencingesnę šalį.

Gegužę „Eurohoops.net“ skelbė, kad nepaisant gautų pasiūlymų iš NCCA, Alexas kartu su šeima nusprendė Europoje pradėti profesionalo karjerą. Šį žemyną jo atstovai regi geresniu tramplinu į išsvajotąją NBA.

Dominikos vidurinėje mokykloje spindėjęs Alexas pastarąjį sezoną vidutiniškai rinko po 20 taškų ir 7,3 atkovoto kamuolio. „Knights“ komandos lyderis dukart buvo išrinktas į simbolinį talentų penketuką.

Kitąmet Alexas galės dalyvauti NBA naujokų biržoje bei siekti ketvirtojo Antetokounmpo įsitvirtinimo elitinėje krepšinio lygoje. Giannis ir Thanasis Antetokounmpo rungtyniauja Milvokio „Bucks“ klube, tuo metu Kostas Antetokounmpo priklauso Los Andželo „Lakers“.

– Ar komanda kitą sezoną žais „Siemens“ arenoje? – žurnalistai paklausė Rolando Jaručio.
– Mūsų paskutinis susitikimas su „Siemens“ atstovais prasidėjo ir baigėsi mintimi, kiek bus leidžiama žiūrovų. Praeitais metais mes turėjome tikrai labai gerą lankomumą mūsų „Jeep“ arenoje, tikrai norėjosi kur kas geresnio lankomumo „Siemens“ arenoje, nors pagal lankomumą Europos taurėje buvome treti. Bet jeigu sirgalių kiekis bus nelimituotas, darysime viską, kad jiems būtų kuo patogiau. Mūsų iššūkis ir atsakomybė – pritraukti fanus į rungtynes. Su „Siemens“ arenos atstovais vyksta jaukūs pokalbiai teigiama linkme. Tikiu, kad surasime geriausią variantą. 

– Kokios vyksta kalbos dėl sutarčių pratęsimo?
– Marekas Blaževičius turi galiojantį susitarimą. Jis buvo pasiūlytas Krasnodaro „Lokomotiv“, nežinau visų peripetijų, derybos nutrūko ar jos tęsiasi. Taip pat jūs visi informuoti apie susitikimą su Kauno „Žalgirio“ atstovais. Mes negalime nevykdyti esančių sutarčių, kuriose – išpirkos, nevykdyti įsipareigojimų ar neatsižvelgti į tai, kas yra nurodyta sutartyse. Marekas iki tam tikros datos turi išpirkos galimybę, klubas ir treneris deda visas pastangas, kad jis liktų čia, fanai jį myli ir palaiko. Mano nuomone, geriausia vieta jo tobulėjimui – Vilnius. Mes ne tik, kad bandome jį išsaugoti, jam yra pasiūlyta pratęsti bendradarbiavimą į toliau, aišku, atsižvelgiant į mūsų finansines galimybes.

Eimantui Bendžiui ir Arnui Butkevičiui yra pasiūlyti ketverių metų kontraktai pagal klubo galimybes. Taip pat yra terminas iki kada klubas turi apsispręsti, ar aktyvuoti (senąją) sutartį dar vieniems metams pagal finansinius įsipareigojimus iš anksčiau. Ir treneris deda pastangas, kad būtų rastos galimybės bendradarbiauti, kad būtų tąsa, žaidėjų liktų. Per tą laikotarpį, kurį praleido Vilniaus komandoje, jie yra tapę klubo simboliais. Galvoju, kad jie – solidūs, labai geri žaidėjai. Mes norime, kad jie liktų. Bet yra rinka, jeigu jie sulauks pasiūlymų, galiu paprastai atsakyti, kad nesame pajėgūs konkuruoti dėl kainų su ispanų ir rusų klubais. Gal dabar yra kur kas lengviau, kai mes pristatėme trenerį, galvoju, kad mūsų šansai ir galimybės išaugo, jog jie liktų Vilniuje.

Trečia pozicija – išvykus Deividui Sirvydžiui, klubui pavyko padaryti ne ką prastesnį pakeitimą. Lukas Uleckas – perspektyvus, jaunas, gabus ir ambicingas žaidėjas. Galvoju, kad jis ne tik sėkmingai pakeis, o duos gal ir kur kas geresnius rezultatus, kuriuos klube demonstravo Deividas Sirvydis. Sirvydžio išvykimo sprendimas – jo agentų ir paties žaidėjo. 

Antroje pozicijoje turime jauną Karolį Giedraitį, yra Mindaugas Girdžiūnas, kurie turi galiojančias sutartis. Pirmoje pozicijoje – Dovis Bičkauskis. Augustas Marčiulionis turi dar metus galiosiantį susitarimą, bet su juo vyksta derybos dėl naujos trejų metų sutarties. Ten turbūt daugiau reikėtų kalbėti apie nemažą šeimos įtaką. Ką gali šeima ir kiek tai yra svarbu, žinome dėl Ąžuolo Tubelio, kuris taip pat turėjo galiojančią sutartį, bet NCAA lygoje profesionalūs kontraktai yra niekiniai. Tą pačią problemą Kauno „Žalgiris“ turėjo su Kerru Kriisa. Galiu tik padėkoti Ąžuolo šeimai ir agentui, kad mes suradome tikrai gerą sprendimą dėl jo išvykimo į JAV. Gal kažkam atrodo, kad tai – nuostolis, bet iš šitos situacijos, manau, klubas visų pusių dėka surado tikrai geriausią sprendimą. Ar jis bus geriausias pačiam Ąžuolui, laikas parodys.

– Ar ilgalaikiai pasiūlymai Butkevičiui ir Bendžiui yra galutiniai?
– Mums reikia iš klubo pusės pasistengti darbe su rėmėjais, kad ir jų sąlygos kiltų, kad mes galėtume žaidėjams pasiūlyti kažką geriau.

– Jeigu jie atmeta pasiūlymus, ar „Rytas“ yra pajėgus finansiškai realizuoti turimą „pliusą“ kitam sezonui?
– Labai sudėtingai. Sakau sąžiningai. Panašus atvejis klube buvo su Arciomu Parachouskiu, kuris – aukščiausio lygio žaidėjas, bet su jo finansine našta mes išsisprendėme vasario mėnesį. Kad nebūtų tokių didelių naštų, bandysime daryti viską ir rasti sprendimus.

– Ar nė vienas legionierius neliks komandoje? Ir kokia situacija su komandoje žaidusiais vidurio puolėjais?
– Turėjome tikrai puikias asmenybes, gerus charakterius. Galima pasidžiaugti, kad nė vienas iš legionierių nesukėlė problemų. Pako Cruzas turi „pliusą“ su klubu ir jis norėtų grįžti, bet finansinė pusė šiai dienai klubui yra per sunki. Tokios galimybės iš klubo pusės – nėra, nebent pats žaidėjas drastiškai susimažintų finansinius poreikius. Su Cameronu Bairstow bendradarbiavimo nepratęsime, o Terrellas Holloway jau pasirašė sutartį (su Turkijos klubu).

Būtų fantastika, jei Martynas Echodas liktų klube, kad pavyktų su juo pasirašyti naują sutartį. Bet jis – labai labai paklausus, mes pastangas dedame ir kalbame su jo agentu. Tokios pat galimybės negalime atmesti ir dėl Evaldo Kairio, kuris praėjusį sezoną užbaigė be traumų ir buvo naudingas komandai.

– Daug buvo kalbėta apie neeilinius „Ryto“ talentus, du jau išvyko – Sirvydis su Tubeliu. Jeigu išvyks trečias, Marekas, ar tai bus „Ryto“ pralaimėjimas šią vasarą?
– Tai – sutartys, kurias aš radau pasirašytas anksčiau. Ar mes galime juos prirakinti, įkalinti? Turbūt negalime. Jie turi pasirinkimo teisę ir laisvę. Klubas darosi visus įmanomus žingsnius, kad Marekas liktų. Aš asmeniškai esu labai suinteresuotas, kad tas žaidėjas būtų čia. Jis – Vilniaus krepšinio piramidės auklėtinis, svarbi fanų dalis, ir jis pats turi nemažų ambicijų. Ne viskas priklauso nuo mūsų. Ar tai yra pralaimėjimas, ar tai yra klubo, kaip jūs ne kartą minėjote, griūtis, kadangi išvyksta jauni žaidėjai... Jūs puikiai suprantate situaciją, kad klubas su Ąžuolu Tubeliu kitaip ir negalėjo pasielgti. Aš vienareikšmiškai pasakysiu, kad tai yra pralaimėjimas, jog jie nedžiugins jūsų ir Vilniaus miesto sirgalių. 

– Ar kalbėjote su Mareku po jo susitikimo su Šarūnu Jasikevičiumi ir į kurią pusę jis linksta?
– Kalbėjome gal ne tiek daug, daugiausia – su jo agentu. Sąžiningai pasakysiu, tas laukimas jau truputį stabdo mus. Mes rišamės prie jo, kaip prie „Ryto“ žaidėjo. Jam ir agentui reikia apsispręsti.

– Kas turėjo įvykti, kad Marekas svarstytų „Žalgirio“ pasiūlymą?
– Turbūt Eurolyga. Numeris vienas būtų Eurolyga, antras dalykas turbūt, kas buvo eskaluojama, kad klubas eina žemyn, griūva, kad Čempionų lygos pasirinkimas yra labai prastas. Marekas – jaunas vaikinas, patiriantis nemenką spaudimą, su kuo susidūrė ir pats Deividas Sirvydis. Jie – nuostabūs vyrukai, bet atlaikyti spaudimą tokiame amžiuje, aš norėčiau stoti į jų pusę – nėra tikrai lengva. Koks bebūtų Mareko sprendimas, asmeniškai visada palaikysiu jį – nei kritikuosiu, nei smerksiu. Galvoju, kad jis priims teisingą sprendimą, ir tikiuosi, kad tai bus kelias ir partnerystė su „Ryto“ komanda. Jam geriausia tobulėti yra čia.

– Ar kalbėjote su Sirvydžiu, kodėl jis pagalvojo, jog Jeruzalė – tinkamesnė platforma pasiekti NBA lygį?
– Šitą klausimą reikėtų užduoti ne man ir ne Vilniaus „Ryto“ klubui. Jį reikėtų užduoti jo tiesioginiam agentui, ir Deividui. Klausimas tikrai ne mums. Sirvydis turėjo kontraktą ir mūsų siekis buvo, kad būtent iš čia būtų iškeliaujama į NBA. Turime puikią istoriją su Jonu Valančiūnu. Deivido ir jo amerikiečio agento pasirinkimas, jūs žinote visus niuansus, kodėl Detroitas, kokios sąsajos su Jeruzale. Viskas yra išeskaluota.

– Dėl trenerio Donaldo Kairio informacija buvo pasirodžiusi prieš 2 mėnesius, bet tada sakėte, kad Kairiu domitės taip pat, kaip ir Greggu Popovichiumi.
– Aš savo žodžių neatsisakau, nes tuo metu turėjome galiojančią sutartį. Buvo netiesiogiai kalbama su Dainiumi Adomaičiu – su jo agentu dėl galimybės bendradarbiauti pagal mūsų finansines galimybes. Pasakytos frazės ne tik, kad neišsižadu, bet ir nematau jokių problemų. Tuo metu mes dirbome ir turėjome trenerį, ir klubas tikrai stovėjo už tą trenerį.

Trenerio Donaldo Kairio pristatymo konferencija:

– Kiek dabartinis treneris yra pigesnis?
– Tai – konfidencialu. Suradome sprendimą ir tomis sąlygomis, su kuriomis pavyko sutarti, abi pusės turėtų būti patenkintos. 

– Kaip jūs vertinate foną, kuriame buvo pakeistas treneris?
– Viskas buvo kaip ir aišku. Buvo treneris, kuris atliko puikų darbą, kur nebuvo jokių konfliktų. Darbe visada vyksta diskusijos, jūs turbūt ir savo darbe turite kažkokių nesutarimų. Nebuvo jokio konflikto per visas keturias piramidės komandas, nebuvo jokių atleidimų. Tai yra faktas. 

Visas tas fonas yra sukuriamas, bet tai nereiškia, kad aš reaguoju negatyviai. Jūs domitės, turite gerų įžvalgų, jūs gyvenate krepšiniu. Tai – geriausias dalykas, kas gali nutikti. Turbūt net ne vienam iš jūsų yra svarbu, kad Vilnius turėtų konkurencingą komandą ir nors kažkokią atsvarą Lietuvos pirmenybėse, ir pagarbiai atstovautų Europos turnyre.

– Kaip vertinate klubo komunikaciją šiame fone?
– Jūsų išsakyta kritika ne vien dėl komunikacijos, dėl kito ne vieno dalyko, yra geras spyris į šikną. Turime dirbti tuo klausimu.

Alexo Antetokounmpo žaidimo momentai:


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (40)
Realus
jei Marekas atvarytu i Zalgiri, tai va cia butu bomba.
2020-06-11
-1
Atsakyti
Realus
meta tinklus. na cia tai geras :)) jauciu nezuvingose vietose meto.
2020-06-11
+1
Atsakyti
Penktadienis13
Mėto gal ir žuvingose vietose, bet tiek tinklas, tiek žvejys kiauri :)
2020-06-12
-3
Atsakyti
djgaffer
Giannis ruošiasi sezono atnaujinimui,tai netikiu,kad išvis kalbėjo su jam visiškai nežinomu Jaručiu.O jei kas ir kalbėjo,tai tikrai ne Giannis,o koks kitas žmogus.Ir su tais šiknų spardymais tegul apsiramina,nes spardo juos vis kažkas,o jie kaip nepasimoko,taip nepasimoko.
2020-06-11
+4
Atsakyti
alen
Tikiuosi Atetakoumpo brolis varys i Ispanija nera tolko imti nepatikrinta ir nepatyrusi žaideja veniems metams.
2020-06-11
-1
Atsakyti
ddadu
o rimtai ,kasnors tikite,kad jaruciu kad valanda laiko snekejo su gianniu?
2020-06-11
-3
Atsakyti
Realus
:)
2020-06-11
+1
Atsakyti
Adas
gaus baudą už brakonieriavimą ir tiek
2020-06-11
-1
Atsakyti
Lukis
kiek tas Giannis broliu turi?
2020-06-11
+1
Atsakyti
Bam
Donatas Motiejunas turetu papildyti Zalgiri bet Zach leday out bus Gan stipriai pazengusios derybos
2020-06-11
-1
Atsakyti
uz zalgiri
cia butu bomba.
2020-06-11
+3
Atsakyti
Ar aš gerai perskaičiau? Jarutis valandą laiko kalbėjo su Gianniu? Na, nebent jis galvojo, kad kalba su Gianniu.
2020-06-11
+4
Atsakyti
lvl
valanda snekejo su Gianiu. Nu tegul nors nemeluoja iki tiek.
2020-06-11
+1
Atsakyti
sdd
pasiziurejius video..tai jei tokie grybai stori letapedziai kaip olisevicius,jucikas ir t.t. dominuoja apgailetino lygio LKL kur lygis zemiau plintuso...tai manau sitas antetokoumpo per 25min rinktu mazdaug 18 tasku 7 atk kam 3 assistai
2020-06-11
-1
Atsakyti
...
nu tai nematau tikslo butkeviciui ir bendziui prisirist dar 3-4 metams, suprasciau 1-2.
2020-06-11
+3
Atsakyti
O
Morda kaip Antano
2020-06-11
+3
Atsakyti
Antanas
Is mordos tai matosi kad nar.kasa
2020-06-11
+1
Atsakyti
Jarutis
Aš girdėjau, kad su Lebronu kalbėjo apie jo vaiką, beveik sutarė, kad Perle žais kitą sezoną
2020-06-11
+1
Atsakyti
lol
Tas pagal klubo galimybės yra apgailėtinas pasiteisinimas, sakyk tiesiai šviesiai, kad nepajėgiam mokėti tiek, kiek jie verti, tai siūlom kuo ilgesni kontraakta Butkei, kad jis per savo geriausia amžių pas mus žaistu už centus. Prie vainausko buvo blogai, o dabar yra dar blogiau, tiek komunikacija, tiek darbai. O tai jų B tribūnai pribrūžinta ten iš vidaus kažkas, nes jei jau Guogai vainikus nešiojo, tai šitam ir karstą gali užsakyt.
2020-06-11
Atsakyti
Dunduk,tas pats zalgiris visiems savo zaidejams algas mazins 30 %. Rytas Butkei siulo vietoj 230 k 162 k. Atsozvelgiant i situacija rinkoje suma normali. Pats zalgiris Butkei daugiau kaip 200 k nemokėtų .
2020-06-11
-1
Atsakyti
sdd
VK zinios skelbia,kad zalgiris arti susitarimo su izaidejiu Frank Mason.
2020-06-11
+5
Atsakyti
Žalias
Būtu geras pasirenkimas dar jaunas bet bus motyvacija laimėti! mano manymu gali ir būti kad paims šita žaidėja!
2020-06-11
-1
Atsakyti
uz zalgiri
antis konkreti manau nes tiketis kad turedamas ant stalo ispanu pasiulymus vaziuotu i vilniu labiau nei naivu
2020-06-11
+2
Atsakyti
Cha
dar vienas sau ir dar vienas balas. Jai tss cia pasirodytu tai kiti lietuviai tik skubei mauna is ten. bus cirkas ir daug kameru
2020-06-11
+1
Atsakyti
alioalio
o ko Lamelo ballas tau blogas??top 5 NBA pickas...15 metu atv are i prienus,uzvalge seskaus lasiniu paaugo 15 centimetru..pagaidino 15 metu visa zalgirio komanda..
2020-06-11
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 40

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.