Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Gegužės pabaigoje į Vitorijos „Baskonia“ klubą sugrįžęs Tadas Sedekerskis jau beveik tris savaites lieja prakaitą Duško Ivanovičiaus pratybose ir ruošiasi Ispanijos ACB pirmenybių atnaujinimui.

Ketvirtadienį „Baskonia“ atvyko į Valensiją, kur birželio 17-ąją atsinaujins Ispanijos lygos sezonas, o jame lietuvio atstovaujama ekipa nestokoja ambicijų patriukšmauti.

„Šansas geras, nes tikrai labai rimtai dirbame treniruotėse, net pats nesitikėjau, jog čia taip bus, ir neaišku, ar kitos komandos taip pat pro pirštus į atnaujintą sezoną nepažiūrėjo, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė Sedekerskis. – Niekada negali žinoti, kai toks trumpas turnyras, kaip viskas susiklostys, ir dėl to reikės daug sėkmės.“

Ispanijoje pasaulinė pandemija jau nusinešė daugiau nei 27 tūkst. gyvybių, o tokie skaičiai pirmenybių organizatorius privertė imtis aukščiausių apsaugos priemonių.

Pats 22-ejų lietuvis jau puikiai žino, kaip yra imami koronaviruso mėginiai, o saugumo reikalavimai tokie griežti, jog Sedekerskis bent dar kelias dienas negalės susitikti su tame pačiame viešbutyje Valensijoje apgyvendintu Lietuvos jaunimo rinktinių bendražygiu Arnoldu Kulboka.

„Kai tik atvykau į Vitoriją, patikrino dėl koronaviruso ir dabar jau tą pagaliuką man į nosį kišo 5 kartus, – apie dažną testavimą Ispanijoje kalbėjo Sedekerskis. – Į Valensiją atvykus vėl visos komandos griežtai testuojamos, imami ir kraujo mėginiai, taip pat negalime pirmąsias 5 dienas susimatyti su kitų ekipų žaidėjais.“

„12 komandų yra apgyvendintos trijuose viešbučiuose, į mūsų pateko ir Bilbao „RETAbet“ su Arnu (Kulboka), – tęsė puolėjas. – Viskas labai griežtai, būtina dėvėti kaukes, negali išeiti iš viešbučio, yra nustatytas laikas, kada galima eiti į kiemą, ir bus tikrai sunku, nes gyvensime čia taip apie 20 dienų. Galima sakyti, jog mėnesį gyvensime prabangiame kalėjime.“

204 cm ūgio atletas grįžti į „Baskonia“ dar šį sezoną sunkiai tikėjosi, nors ir turėjo susitarimą su klubo vadovybe atvykti į komandą ir pratęsti sezoną, jei pirmenybės bus atnaujintos.

„Apie galimą mano grįžimą į Vitoriją dar kalbėjome pandemijos pradžioje, bet tiesiog nelabai, kas tikėjosi, jog gali čia kažkas atsinaujinti, todėl iš tos pusės buvo šiek tiek netikėta, – tikino lietuvis. – Vis dėlto nepraradau vilties, jog tai gali įvykti ir per karantiną palaikiau sportinę formą.“

Per karantiną Sedekerskis ne tik reguliariai treniravosi, bet ir girdėjo apie save kalbas, kur žmonės jam jau krovė lagaminus į Vilniaus „Rytą“.

Vis dėlto iki 2022-ųjų su „Baskonia“ sutartį turintis puolėjas į tokias kalbas pernelyg nekreipė dėmesio ir dabar ruošiasi sugrįžimui į Eurolygą su Vitorijos ekipa.

„Apie „Rytą“ girdėjau kalbas dar viduryje sezono ir jau vos ne visi man lagaminus sukrovė į sostinę, bet asmeniškai nieko rimto negirdėjau, – tikino neringiškis. – Turiu dvejų metų kontraktą su „Baskonia“ ir manau, kad jie patys manęs neišleistų.“

Nors 100 procentu Sedekerskis nenorėjo patvirtinti, jog kitą sezoną atstovaus baskams, bet tokie pokalbiai su klubo vadovais jau vyksta nuo praėjusio sezono vidurio.

„Dar sezono viduryje sulaukiau skambučio iš „Baskonia“ vadovų ir pasakė, jog norės mane susigrąžinti kitiems metams. Žinoma, čia toks dalykas, kur per dieną gali pasikeisti, bet iš visų šnekų panašu, jog kitą sezoną lieku čia“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ atskleidė Klaipėdos „Neptūne“ žaidęs puolėjas.

Į sezono atnaujinimo turnyrą didelių asmeninių lūkesčių Sedekerskis nepuoselėja ir tiesiog tikisi gerai užsirekomenduoti treneriui Ivanovičiui bei užsitarnauti vietą rotacijoje ateityje.

„Daug iš turnyro Valensijoje asmeniškai nesitikiu ir tiesiog buvo mintis atvykti čia, dalyvauti procese ir užsirekomenduoti treneriui, – kalbėjo Tadas. – Atvykome čia su 15 žaidėjų ir didžioji dalis jų kartu praleido šį sezoną, yra susižaidę, tai manau, jog padėsiu rungtynėse tuomet, jei bus kokia trauma ar dar kitos aplinkybės.“

Buvęs vienas „Neptūno“ lyderių jau turėjo pokalbį su reikliuoju Ivanovičiumi apie kitą sezoną, kur juodkalnietis lietuvį mato žaidžiantį labiau ketvirtuoju numeriu.

Nuotr. BNS

Būtent sunkiojo krašto pozicijoje Sedekerskis žaidžia ir pastarąsias kelias savaites bei treniruotėse stumdosi su „Baskonia“ simboliu Tornike Šengelija, su kuriuo Ivanovičius ir lygino lietuvį.

„Ivanovičius mane labiau mato ketvirtu numeriu, o jo argumentai – ūgis, stiprus kūnas ir lyginimas su Šengelija, primindamas, kad ir jis, būdamas jaunas, daugiau žaidė trečiu numeriu, bet turėjo mažiau pranašumų nei po krepšiu, – atskleidė Sedekerskis. – Ketvirtu numeriu per karjerą žaidžiau mažai, bet man svarbiausia gauti minučių ir žaisti ten, kur treneris mane mato.“

„Varžytis treniruotėse su Šengelija, kuris yra turbūt geriausias Eurolygos sunkusis kraštas, man yra didžiulė nauda, bet žiūrėsime, gal ateityje vienas treneris matys mane trečiu numeriu, kitas ketvirtu, – tęsė universalusis puolėjas. – Dabar, po sėkmingo sezono „Neptūne“, kur turėjau daug minučių po ilgo laiko tarpo, norėtųsi tai tęsti ir toliau tobulėti.“

Būtent pasitikėjimo atgavimą savo jėgomis iš praėjusio sezono akcentavo Sedekerskis, kuris Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) vidutiniškai per 24 minutes pelnė po 8,3 taško, atkovojo po 5,4 kamuolio, rinko po 14,2 naudingumo balo ir buvo naudingiausias komandos gretose.

„Didžiausias pliusas iš praėjusio sezono – žaidybinė patirtis. Gal labai nepridėjau kažkokių individualių žaidimo elementų, bet prieš tai dėl traumų praktiškai trejus metus prasėdėjau ant suolo. „Neptūne“ įgavau žaidybinės patirties ir tai yra, ko man dabar labiausiai reikia – atgauti pasitikėjimą ir mėgautis krepšiniu, nes nuo 18 metų turėjau sunkų laikotarpį“, – pasakojo nuo 2013-ųjų „Baskonia“ priklausantis tautietis.

Nuotr. BNS

Nors tvirto kūno sudėjimo atletas blizgėjo LKL, jo pasirodymas FIBA Čempionų lygoje buvo ženkliai prastesnis – 4,6 taško, 3,6 atkovoto kamuolio ir 6,1 naudingumo balo per 20 minučių. Kas pasikeisdavo tarptautiniame fronte?

„Čia geras klausimas. Aš pats apie tai galvoju ir sunku atsakyti, nes tikrai nebuvo taip, kad oho, kalbant apie lygių skirtumus tarp Čempionų lygos ir LKL. Tiesiog gal buvau toks žaidėjas, kuris labiau juodą darbą darydavo ir ieškodavau labiau tų pigių taškų. Sakau, sunku atsakyti, reiktų labai analizuoti, kodėl skaičiai taip skyrėsi tarp šių dviejų lygų“, – svarstė Sedekerskis.

Būdamas naudingiausiu „Neptūno“ žaidėju LKL perspektyvusis krepšininkas pagal vidutiniškai išmetamus metimus komandoje buvo tik aštuntas – vid. po 5,2.

Jaunasis lietuvis girdi kalbas apie agresyvumo trūkumą ir tikina, jog ateityje gali daugiau imtis iniciatyvos, o viskas atsiremia į pasitikėjimą savo jėgomis.

„Nesutinku, jog esu toks žaidėjas, kuris labiau akcentuoja juodą darbą. Manau, kai pasitikiu savo jėgomis, galiu ir dažniau atakuoti, ir imtis iniciatyvos. Žinoma, „Neptūne“ po ilgo laiko gavau tiek žaidybinio laiko ir nežinojau, kaip čia bus.

Dažnai girdžiu iš krepšinio pasaulio žmonių, kad turiu būti agresyvesnis, ir žinau, kad galiu toks būti bei pasirodyti geriau, bet ir tas mano vaidmuo komandoje nebuvo toks, kad būtų kuriami deriniai“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ aiškino pajūryje augęs krepšininkas.

Solidžiai praėjusį sezoną Lietuvoje užsirekomendavęs puolėjas sulaukė ir vyriausiojo rinktinės trenerio Dariaus Maskoliūno kvietimo į liepos mėnesį rengiamą stovyklą.

Nuotr. FIBA

Kauno „Žalgirio“ asistento skambučio sulaukęs Sedekerskis šią žinią priėmė itin džiugiai ir vadino ją svajonės išsipildymu.

„Kai treneris paskambino ir paklausė, ar atvažiuosiu, tai man net nekilo jokių klausimų. Iš tikrųjų, tai buvo netikėta, dėl to viruso nemaniau, kad kažkas iš viso bus, o tai man ir pirmas kartas ir labai malonu, kad pakvietė. Žiauriai džiaugiuosi, nes čia toks, kaip svajonės išsipildymas, nes nuo mažens apie tai svajojau. Aišku, nebus čia jokio čempionato, bet kažkokia pradžia jau yra“, – džiaugėsi 204 cm ūgio krepšininkas.

Pandemija sujaukė ne tik krepšinio sezonus Europoje, bet ir už Atlanto. Sedekerskis yra 1998 m. gimimo krepšininkas, o tai jį automatiškai įtraukia į spalio mėnesį perkeltą NBA naujokų biržą.

Vis dėlto puolėjas to nesureikšmina ir tikina, jog apie NBA pernelyg daug nebegalvoja.

„Agentai apie NBA naujokų biržą pernelyg ir nekalba, bet, žinoma, jei po sezono būtų kažkas iš ten labai domėjęsi, būčiau važiavęs į stovyklą, nes tai – paskutiniai metai ir būtų įdomu pabandyti. 

Vis dėlto būkim biedni, bet teisingi, nebuvo tas mano sezonas toks, kad labai kažką sužavėčiau ir NBA jau kurį laiką esu padėjęs į šoną. Stengiuosi koncentruotis į realius dalykus ir jei viskas gerai, gal kada nors ir pasiseks“, – pokalbį baigė Sedekerskis.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (12)
Jo
Pats sau prieštarauja ,,Tiesiog gal buvau toks žaidėjas, kuris labiau juodą darbą darydavo ir ieškodavau labiau tų pigių taškų" ir ,,Nesutinku, jog esu toks žaidėjas, kuris labiau akcentuoja juodą darbą\'\'... kad ir kaip ten bebūtų nemanau, kad kažkas jau iš jo gausis :)
2020-06-13
+2
Atsakyti
Antanas
Koks trau.muotas vaikas
2020-06-12
-1
Atsakyti
Aha
Dar daug zoles apsikt reikia,kad butu lyginamas su Sangelija
2020-06-12
-3
Atsakyti
Anonimas
labai protingas sprendimas
2020-06-12
+1
Atsakyti
realus
tai gal sakau i ryta atvarytu, kaip manai antanai, yra sansu?
2020-06-12
-1
Atsakyti
ddadu
Cia is Norfos pirkta SHengelia
2020-06-12
+1
Atsakyti
:)
8 min ACB Sengelija...
2020-06-12
-1
Atsakyti
D
"Vis dėlto būkim biedni, bet teisingi, nebuvo tas mano sezonas toks, kad labai kažką sužavėčiau ir NBA jau kurį laiką esu padėjęs į šoną. Stengiuosi koncentruotis į realius dalykus ir jei viskas gerai, gal kada nors ir pasiseks“, – pokalbį baigė Sedekerskis. Nu čia tikrai gerai pasakė, matosi nėra pasikėlus \'zviozda\'. Labai realistiškai save vertina. Manau tokiems ir pasiseka nuosekliai kilt karjeros laiptais, ir ką gali žinot, galbūt karjeros pike bus pakankamai geras pravert NBA duris, kaip koks Joe Ingles\'as.
2020-06-12
+1
Atsakyti
Kkks
Jo...Reik tiketis kad zmogelis po sezono nes mesas is ten.Ir taip Baskonia nepagelbejo jam karjerai,jeigu kitam sezonui liks vel zaisti negaus.O metai bega bega...
2020-06-12
-3
Atsakyti
uz zalgiri
truksta ambiciju siam zaidejui nors visa kita jis turi. tokia light kuzminsko versija, reik tiketis pagaliau des ta zingsni i prieki
2020-06-12
-1
Atsakyti
Jou
karjera kaip ir aiski kol dar pagal amziu buvo jaunas visk su avansu tikejo jo perspektyvom (nors jau dabar ant nosies yra ta riba kai ja perlipus ir toliau laikant toki lygi kaip dabar taps antrusiu zaideju) gaila
2020-06-12
-1
Atsakyti
Nauja sutartis
Patinka man Sedekerskis, tikiuosi, jog dar tobulės ir bus rinktinės lygio žaidėjas ateityje. Kaip bebūtų, man atrodo jam reikrų bėgt nuo tų baskų, kurie bl patys nežino ko nori. Per ilgai jis ten pas juos užsisedėjo. Vienu metu turbūt vienas prespektyviausiu žaidėju, bet jaunam žaidėjui reik praktikos ir žaist. Kai turėjo jį baskai, marinavo ant suolo, išvarė į neptūną, pradėjo atsigavinėt. Nemanau, kad db jam suteiks ten pakankamai žaidybinio laiko, vėl bus nuopolis jam. Būtų gaila, jei vėl trins suolą. Po teisybei dar ir nemanau, kad jis pasiruošęs eurolygai. Suprantu, kad baskai viską kontroliuoja, bet jam dar būtų buvę geriau kitam sezui rast komandą ir gaut daug žaidybinio laiko CL, Eurocup komandoje.
2020-06-12
+4
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 12

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.