Nuotr.: Zuma Press – Scanpix
Nuotr. Zuma Press – Scanpix

Ispanijos ACB lygos sezono pratęsimas prasidėjo „Barcelonos“ (1-0) komandos pergale. Svetislavo Pešičiaus auklėtiniai Valensijoje pirmajame mūšyje 96:92 (21:17, 23:13, 30:27, 22:35) įveikė Badalonos „Joventut“ (0-1) kariauną.

Ispanijos lygos sezoną pratęsė 12 pajėgiausių komandų, kurios buvo paskirstytos į dvi grupes po 6 ekipas.

A grupės mače Katalonijos sostinės ekipa galingai startavo ir pirmajame kėlinyje pirmavo 16:2, bet „Joventut“ atsakė spurtu 15:3 ir priartėjo iki 2 taškų atsilikimo.

Pirmieji rungtynių taškai:

Antrajame ketvirtyje Badalonos krepšininkai rezultatą išlygino, tačiau atkarpą 23:5 surengusi „Barcelona“ prieš ilgąją pertrauką atitrūko 44:26.

Trečiajame kėlinyje abi komandos kartu pelnė net 57 taškus, o po šio ketvirčio Pešičiaus auklėtiniai buvo priekyje 17 taškų persvara.

Lemiamo kėlinio pradžioje „Joventut“ surengė atkarpą 12:0, po kurios ekipas skyrė tik 7 taškai. Iki mačo pabaigos likus 3 minutėms Badalonos žaidėjai deficitą sumažino iki 5 taškų (81:86).

Lemiamomis akimirkomis „Barceloną“ patempė dvitaškius įmetę Cory Higginsas, Ante Tomičius ir Adamas Hanga (92:83), bet „Joventut“ nebuvo linkusi susitaikyti su pralaimėjimu.

Conoras Morganas surinko keturis taškus iš eilės, o po Xabi Lopezo Arostegui dvitaškio su pražanga ekipas skyrė tik du taškai.

Galiausiai, likus 10 sek., Nikola Mirotičius pataikė abi baudas, „Barcai“ suteikė keturių taškų pranašumą ir varžovams šansų nebepaliko.

Paskutinės rungtynių sekundės:

Badalonos komandoje nežaidė lyderis Klemenas Prepeličius. Jis šį sezoną vidutiniškai renka po 22,3 taško.

Po dviejų dienų A grupėje „Barcelona“ susitiks su Malagos „Unicaja“, o „Joventut“ rungtyniaus su Bilbao „RETAbet“.

Šiandien įvyks dar dvejos ACB lygos rungtynes. 19.30 val. į aikštę žengs Tenerifės „Iberostar“ ir „Unicaja“, o 22.30 val. – Bilbao ir Vitorijos „Baskonia“ klubai.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 16 (2/2 trit., 8/10 baudos), Victoras Claveras 12 (6 atk. kam.), Cory Higginsas ir Adamas Hanga po 11, Alexas Abrinesas 9, Kyle’as Kuricas 8.

„Joventut“: Conoras Morganas 21 (3/4 trit.), Alenas Omičius 14 (8 atk. kam.), Xabi Lopezas Arostegu 12 (7 atk. kam.), Nenadas Dimitrijevičius 10.