Nuotr.: Alexander Shcherbak/TASS-Scanpix
Nuotr. Alexander Shcherbak/TASS-Scanpix

Įspūdingą pergalę Ispanijos pirmenybėse pasiekė Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos „Baskonia“ (3-1) ekipa.

Duško Ivanovičiaus auklėtiniai A grupės rungtynėse Valensijoje per pratęsimą 87:86 (19:19, 25:14, 10:23, 22:20, 11:10) palaužė Malagos „Unicaja“ (2-2) krepšininkus.

Sedekerskis rungtynėms registruotas buvo, tačiau trenerio sprendimu ant parketo nepasirodė.

„Baskonia“ dar antrajame kėlinyje turėjo 15 taškų pranašumą (39:24), tačiau sėkmingai trečiąjį ketvirtį sužaidusi „Unicaja“ grįžo į rungtynes ir mačo nugalėtojas pratęsime.

Likus 18 sekundžių iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, Ejimas stojo prie baudų metimų linijos ir prametė abi baudas. Kovoje dėl atšokusio kamuolio Zoranas Dragičius išprovokavo Geruno pražangą ir, likus 13,1 sekundės, realizavo abi baudas bei nurėžė Vitorijos ekipos atsilikimą iki minimumo (74:75).

Po minutės pertraukėlės baudas metė Gary Mekelis, tačiau sudrebėjo ir jo ranka. Gynėjas pataikė vieną baudą ir „Unicaja“ persvara išaugo tik iki dviejų taškų – 76:74.

„Baskonia“ lemiamam išpuoliui turėjo 12,1 sekundės. Paskutinė ataka buvo patikėta Vildozai, kuris atliko puikų perdavimą Achillei Polonarai, pelniusiam taškus iš po krepšio ir taip išlyginusiam rezultatą – 76:76.

Malagos ekipai buvo likusios 4,1 sekundės. Alberto Diazas atliko reidą krepšio link, bet jo metimas buvo blokuotas ir rungtynės persikėlė į pratęsimą.

Pratęsimo metu ir toliau virė nuožmi kova. Vis tik, likus 45,8 sekundės, Alexas Bouteille smeigė tritaškį ir išvedė „Unicaja“ į priekį – 86:83. Nepaisant to, jau kitoje atakoje savo tolimu šūviu atsakė Pierria Henry ir rezultatas vėl tapo lygus.

Likus 6 sekundėms, „Unicaja“ surengė nesėkmingą išpuolį ir „Baskonia“ krepšininkai visu greičiu pasileido į lemiamą ataką. Galų gale, likus 1,4 sekundės, Polonara išprovokavo varžovo pražangą ir stojo prie baudų metimų linijos.

Puolėjas prametė pirmąją baudą, tačiau realizavo antrąją ir išvedė „Baskonia“ ekipą į priekį. Malagos ekipa per likusį laiką sklandžios atakos nebesurezgė ir turėjo taikstytis su nesėkme.

Nugalėtojų gretose geriausiai pasirodęs Henry per 27 minutes pelnė 14 taškų (4/4 dvit., 2/2 trit.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 ir atkovojo 1 kamuolį bei surinko 21 naudingumo balą.

Tuo metu „Unicaja“ komandoje naudingiausiai žaidė buvęs žalgirietis Deonas Thompsonas. Jis per 27 minutes įmetė 10 taškų (2/6 dvit., 2/3 trit.), atkovojo 9 kamuolius, blokavo 4 metimus, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo ir surinko 18 naudingumo balų.

„Baskonia“: Pierria Henry 14 (4/4 dvit., 2/2 trit., 21 naud. bal.), Luca Vildoza 13 (3/7 trit., 7 atk. kam.), Zoranas Dragičius ir Michaelas Ericas (4/7 dvit.) po 10.

„Unicaja“: Alberto Diazas (4/6 dvit., 3/7 trit.) ir Gary Mekelis (5/8 dvit.) po 17, Alexas Bouteille 16 (4/7 trit.), Deonas Thompsonas 10 (9 atk. kam., 4 blk., 18 naud. bal.).