Nuotr.: Zuma Press – Scanpix
Nuotr. Zuma Press – Scanpix

Tel Avivo „Maccabi“ tik po atkaklios kovos ir lemiamo metimo žengė į Izraelio lygos finalą.

Daugiausia pataiko: Othello Hunter

Ioannio Sfairopouloso auklėtiniai 81:78 (24:22, 19:14, 21:15, 17:27) įveikė Gilboa „Galil“ krepšininkus ir finale susikaus su Rišono „Maccabi“.

Izraelio pirmenybių finalas įvyks liepos 28-ąją.

Ketvirtajame kėlinyje „Galil“ surengė spurtą 12:2 ir likus dviem minutėms sumažino atslikimą iki minimumo (74:75), o prieš prasidedant paskutinei minutei rezultatas švieslentėje degė lygus – 78:78.

Lemiama ataka priklausė po diskvalifikacijos grįžusiam Scottie Wilbekinui, kuris likus žaisti 3 sekundes smeigė tolimą metimą (81:78), po kurio „Galil“ nebeišsigelbėjo.

Ant parketo po diskvalifikacijos grįžęs Wilbekinas nugalėtojams per 32 minutes pelnė 17 taškų (0/3 dvit., 5/8 trit., 2/3 baud.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 14 naudingumo balų.

Prieš Izraelio pirmenybių pusfinalį sezono MVP paskelbtas Deni Avdija buvo ryškus ir sekmadienio dvikovoje – 11 taškų (5/10 dvit., 0/4 trit., 1/2 baud.), 9 atkovoti kamuoliai ir 13 naudingumo balų.

19-metis Izraelio krepšinio talentas šį sezoną „Maccabi“ klubui vidutiniškai per 27 minutes pelno po 13,5 taško, atkovoja po 6,1 kamuolio ir atlieka po 2,6 rezultatyvaus perdavimo.

„Maccabi“: Tyleris Dorsey 20 (4/7 trit.), Scottie Wilbekinas 17 (5/8 trit.), Deni Avdija 11 (9 atk. kam.), Othello Hunteris 10 (8 atk. kam.).

„Galil“: Iftahas Zivas 23, Joe Thomassonas 15, Akilas Mitchellas 14 (8 atk. kam.), Michaelas Youngas 11.