Nuotr.: USA Today – Scanpix
Nuotr. USA Today – Scanpix

Jonas Valančiūnas galingai pradėjo rungtynes ir jau antrojo kėlinio pradžioje turėjo 16 taškų, tačiau pražangos išmušė jį iš rungtynių, o jo atstovaujama Memfio „Grizzlies“ (32-34) patyrė skaudžią nesėkmę NBA burbule Orlande.

33
32
73%
11/15
50%
3/6

Žaisdami pirmas oficialias rungtynes Volto Disnėjaus parke, Memfio krepšininkai per pratęsimą 135:140 (30:35, 30:33, 36:25, 28:31, 11:16) nusileido Portlando „Trail Blazers“ (30-37), kuri yra pagrindinė konkurentė dėl aštuntosios Vakarų konferencijos vietos.

Po šio laimėjimo „Trail Blazers“ nuo „Grizzlies“ atsilieka vos dviem laimėjimais, tačiau žaidė rungtynėmis daugiau.

Visos komandos NBA burbule sužais po 8 rungtynes ir, jeigu aštuntąją vietą nuo devintosios skirs 3 ar mažiau pergalės, šios ekipos žais papildomą seriją dėl paskutinės atkrintamųjų vietos.

„Visi žinojo, koks tai svarbus mačas. Mums tai jau atkrintamųjų varžybos“, – po rungtynių sakė „Blazers“ treneris Terry Stottsas.

Dvikovą starto penkete pradėjęs Valančiūnas aikštėje praleido vos 14 minučių, per kurias pataikė visus 3 mestus dvitaškius, vienintelį tritaškį ir 7 baudas iš 8. Jis taip pat atkovojo 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 kartus suklydo ir 5 sykius prasižengė.

JV visus savo taškus surinko per pirmas 15 rungtynių minučių, tačiau jį sustabdė pražangos. Antrojo kėlinio pradžioje jis prasižengė trečią kartą ir daugiau pirmoje mačo dalyje nebežaidė. Vos prasidėjus trečiam kėliniui jis taisykles pažeidė ketvirtą kartą ir vėl sėdo ant suolo. Ketvirtojo kėlinio pradžioje, vos po poros žaidimo minučių, lietuvis užsidirbo penktąją pražangą ir daugiau aikštėje nebepasirodė.

Daugiausia pataiko: Ja Morant

„Grizzlies“ ketvirtojo kėlinio viduryje pirmavo 112:103, tačiau „Trail Blazers“ pasivijo ir po Carmelo Anthony tritaškio persvėrė rezultatą 119:118.

Komandos apsikeitė keliais taikliais metimais ir rezultatas tapo lygus 124:124. Anthony galėjo vėl išvesti „Trail Blazers“ į priekį, tačiau nepataikė iš toli, o į greitą ataką nuskuodęs „Grizzlies“ įžaidėjas Ja Morantas suklydo ir ekipoms teko žaisti pratęsimą.

Papildomą atkarpą Portlando komanda pradėjo pelnydama 11 taškų be atsako, tačiau „Grizzlies“ atsakė spurtu 8:0 ir priartėjo iki 132:135. Visgi netrukus Damiano Lillardo reidas po krepšiu padidino „Trail Blazers“ persvarą iki dviejų metimų ir jie išsaugojo susikrautą persvarą iki finalinės sirenos.

„Mes tiesiog turime būti gudresni, nenaudoti savo rankų, suprasti teisėjų švilpukų tendencijas, – kalbėjo Ja Morantas. – Turime išstudijuoti, kad nedarytume mažų klaidelių. Negali su tuo susitaikyti, turi būti protingesniu.“

„Laimime ar pralaimime, mes turime išlikti susikoncentravę ties kita užduotimi. Tai mums buvo iššūkis, nepaprastos rungtynės“, – pažymėjo „Grizzlies“ vairininkas Tayloras Jenkinsas.

„Trail Blazers“: C.J. McCollumas 33 (11/15 dvit.), Damianas Lillardas 29 (9 rez. perd.), Carmelo Anthony 21, Jusufas Nurkičius 18 (9 atk. kam., 6 blk., 5 rez. perd.), Gary Trentas 17 (4/5 trit.).

„Grizzlies“: Jarenas Jacksonas 33 (6/15 trit.), Ja Morantas 22 (11 rez. perd., 5 atk. kam.), Brandonas Clarke’as 21, Jonas Valančiūnas 16, Dillonas Brooksas 15.

Įspūdingi Ja Morranto epizodai:

Rungtynių epizodai:

Atrinkti (0) Visi (11)
All live matter
ar Valanciunas klaupesi ant keliu pries liberalu sekta ar ne pries rungtynes?