Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Nors Klaipėdos „Neptūnas“ surinko kur kas mažesnį biudžetą ir nebeturi tiek daug garsių pavardžių, vėl komandos kapitonu tapęs Martynas Mažeika pataria šio klubo nenurašyti.

Šį sezoną metami tritaškiai

39%
9,3
Pataiko: 9,3
Taiklumas: 38,9%
Vieta lygoje: 2
Geriausias pasiekimas: 16
Blogiausias pasiekimas: 3
Daugiausia pataiko: Deividas Gailius

35-erių 193 cm ūgio universalus gynėjas tiki, kad atjaunėjusi Tomo Gaidamavičiaus kariauna gali driokstelėti ir įkasti ne vienam iš pirmo žvilgsnio pajėgesnę sudėtį turinčiam varžovui.

„Gali surinkti labai geras pavardes ir žinomus žaidėjus, bet komandos taip ir nesulipdyti. Mums reikia kuo anksčiau pradėti lipdytis ir tapti tikra komanda“, – bendraudamas su „BasketNews.lt“ pažymėjo „Neptūno“ simbolis.

Prie to, kad komanda susilipdytų, turės prisidėti ir pats Mažeika. 13-ąjį sezoną „Neptūne“ žaisiantis gynėjas iš Simo Galdiko perėmė kapitono pareigas.

Pats Mažeika aktyviai ruošiasi sezonui, o per karantiną sportavo ne mažiau, nei tai būtų daręs su „Neptūno“ žaidėjais. Tik be krepšinio kamuolio.

Šią vasarą jis tapo ir treneriu – kartu su Mindaugu Janiška, Vaidotu Pečiuku ir Deividu Gailiumi organizavo vasaros stovyklą „Sportuok pramogauk“. Paskutinę, penktąją stovyklos grupę, Mažeika užbaigs likus kelioms dienoms iki „Neptūno“ pasirengimo sezonui stovyklos pradžios – ji startuos rugpjūčio 12-ąją.

Ir vaikų stovykloje, ir laisvu metu Mažeika neapleidžia sporto.

„Manęs į sportą varyti su rykšte nereikia, sportas yra kraujyje. Aš labiau pailsiu aktyviai leisdamas laiką. Dabar jau intensyviai sportuoju. Kažkada esu po sunkaus, intensyvaus ir ilgo sezono pabandęs ilgiau pailsėti, bet kuo ilgiau ilsiesi, po to tuo sunkiau įsivažiuoji. Mano tikslas – palaikyti formą, kad kuo greičiau įgaučiau šimtaprocentinę formą sulaukus sezono“, – sakė Mažeika.

Martynas Mažeika

Martynas  Mažeika
Martynas  Mažeika
MIN: 22.42
PTS: 10.4 (57.69%)
REB: 3
AS: 2.2
ST: 0.6
BS: 0
TO: 2
GM: 5

Interviu su krepšininku – apie praleistus Lietuvos vasaros turnyrus, pasikeitusį „Neptūno“ pajėgumą, komandos naujokus, artėjančio sezono tikslus ir vėl gautas kapitono pareigas.

– Šią vasarą Palangoje vyko 3x3 turnyras, Kėdainiuose surengta vasaros lyga. Kodėl jūs nežaidėte nė viename turnyre?
– Kelios komandos siūlė žaisti vasaros lygose, buvau gavęs kauniečių burtos komandos skambutį, taip pat dar vienos ekipos. Bet mes labai intensyviai darbuojamės su vaikų stovyklomis, o ir pats norėjau pabūti šeima, geriau pasiruošti sezonui, užsidaryti vienas pats salėje ir ruoštis, o duris atsidaryti tik sezono pradžioje. Be to, jau derinome kontraktą, tad norėjosi ir pasisaugoti.

– Jūs buvote vienas paskutiniųjų, su kuriuo „Neptūnas“ pasirašė sutartį. Ar lengvai susitarėte su klubu?
– Mes jau nuo sezono pabaigos palaikėme ryšį. Iš abiejų pusių, ir aš, ir klubas linkome į tą pusę, reikėjo tik susidėlioti paskutines detales. Vis tiek per karantiną visi darbai sustojo. Manau, kad klubui pirmiausia reikėjo susitarti su tais, kurie turėjo sutartis kitiems metams, o tuomet žvalgytis į kitus. Po truputį, kryptingai priėjome prie bendro tikslo.

– Turėjote daugiau pasiūlymų iš Lietuvos ar užsienio klubų?
– Su Lietuvos klubais kažkiek kalbėjome, bet aš turiu užsibrėžęs norą, kad jeigu žaisti Lietuvoje, tai „Neptūne“. O keliauti į užsienį nebenorėjome, su šeima nutarėme, kad norime likti namuose. Bendravome su „Neptūnu“ ir norėjome likti namie. Džiaugiamės, kad pavyko tai padaryti.

– Turbūt „Neptūne“ norėtumėte ir pabaigti karjerą?
– Žinoma, savame klube būtų gerai pabaigti karjerą. Bet mintis dėl karjeros pabaigos varau šalin, dar tokių minčių kaip ir nėra. Jeigu pradėsi apie tai galvoti, tai ir lauksi to galo. Kol aš turiu noro, o kūnas leidžia, tai aš pasiruošęs kovoti.

– „Neptūno“ biudžetas gerokai susitraukė, klubas nebeturi tiek daug garsių pavardžių. Ką manote apie komandos sudėtį?
– Aišku, atėjo daug jaunų žaidėjų. Aš manau, kad jaunimas turi augti, turi pakeisti vyresnius krepšininkus. Būtų klaidinga jaunimo neįtraukti į klubą, kitaip jo neužauginsi. Kažkiek galbūt nukentės rezultatai, bet manau, jog kad ir ką žmonės begalvotų ir besakytų, mes viduje turėsime savų tikslų ir nebus taip, kad ateisime tik pažaisti. „Neptūnas“ išliks ta komanda, kuri siekia pergalių. Mums belieka sunkiai dirbti. Komanda jauna, mažiau patyrusi, tad mums lieka fiziškai geriau pasiruošti ir pergalės ateis.

– Ar komanda gali gauti kažkokį pranašumą dėl to, kad visi krepšininkai yra lietuviai?
– Smagu, kad klubas lietuviams suteikė galimybę dirbti namuose. Lietuviai yra darbininkai, nebijo darbo. Eisime link to, kad turėsime sunkiai dirbti, ruoštis ir kovoti.

– Komandą papildė naujokai Evaldas Šaulys, Benas Griciūnas, Norbertas Giga, Giedrius Stankevičius, sugrįžo Aidas Einikis. Ką manote apie juos?
– Visus žaidėjus mačiau anksčiau, visi savo klubuose buvo gana ryškūs. Gal ir jauna komanda, bet naujokai savo klubuose daugiau ar mažiau buvo lyderiai, svarbūs krepšininkai. Tos patirties jie turi. Aš džiaugiuosi kiekvieno iš jų pasirinkimu.

Gali surinkti labai geras pavardes ir žinomus žaidėjus, bet komandos taip ir nesulipdyti. Reikia kuo anksčiau pradėti lipdyti ir tapti tikra komanda.

– Praėjusį sezoną dirbote su vyriausiuoju treneriu Tomu Gaidamavičiumi, kokį įspūdį jis paliko?
– Labiausiai įstrigo tai, kad Tomas labai gerai susitvarko ir su jaunimu, ir su vyresniais žaidėjais. Pas jį nėra to, kad kažkoks vienas žaidėjas galėtų ilgiau ilsėtis ar panašiai. Visi turi dirbti šimtu procentų. Man atrodo, jog kai vyresnis žmogus dirba 100 procentų, tai yra pavyzdys jaunimui, jie negali atsipalaiduoti. O kai jaunimas lipa ant galvos vyresniems, tuomet ir vyresnieji negali atsipalaiduoti. Tai yra pliusas.

– Ką manote, ar „Neptūnas“ pagal sudėtį dar yra Top 4 komanda Lietuvoje?
– Kad ir ką žmonės begalvotų, mes turime tyliai užsibrėžti savo tikslus. Kaip kažkada yra pasakęs treneris Kazys Maksvytis: „Reikia norėti neįmanomo, kad pasiektum maksimumą.“ Dėl to mes ir galime būti pavojingi. Aš nemanau, kad klubai atvažiuos į Klaipėdą ir galvos, kad čia pasiims tašką. Man atrodo, jie labai suklystų. Visiems reikės pakovoti. O dėl Top 4 ar Top 6 sudėties, aš tikrai nespėliosiu, nes krepšinyje gali būti visko.

– Jūsų paties tikslas yra medaliai?
– Aš kiekvienose rungtynėse stengiuosi dėl pergalės. Jeigu mano tikslai nebūtų laimėti, tai aš turbūt jau būčiau baigęs karjerą. Koks tuomet tikslas? Jeigu kaip kapitonas neturėčiau tokio tikslo, tai kas galėtų mane sekti? Aš visiškai savo komanda tikiu ir tikrai galime tiek išvykose, tiek ir namuose nuskriausti varžovus.

– Ką jums pačiam reiškia tai, kad vėl tapote „Neptūno“ kapitonu?
– Susidėliojo tokios aplinkybės, kad vėl teko priimti šias pareigas. Aš tikiuosi, kad visi yra tuo patenkinti. Kiek bendravau su žaidėjais, visi į tai žiūri teigiamai. Manau, jog būsiu geras pavyzdys komandai. Pats mėgstu pabendrauti ir su užsieniečiais, ir su jaunais, ir su vyresniais žaidėjais. Su visais rasime bendrą kalbą ir bendrus tikslus.

„Neptūno“ sudėtis:

Klaipėdos „Neptūnas“

Pozicija Žaidėjas Amžius Ūgis
PG Žygimantas Janavičius (naujiena) 31 193
PG Tadas Pažėra 22 194
SG Martynas Mažeika (naujiena) 35 193
SG Evaldas Šaulys (naujiena) 27 191
SG Tomas Delininkaitis 38 190
SG Aidas Einikis (naujiena) 23 195
SF/SG Matas Jogėla (naujiena) 22 201
PF/SF Džiugas Slavinskas (naujiena) 21 203
PF Klaidas Metrikis 20 204
PF Giedrius Stankevičius (naujiena) 23 207
C Simas Galdikas (naujiena) 32 203
C Norbertas Giga (naujiena) 25 208
C Benas Griciūnas (naujiena) 26 210
Treneris Tomas Gaidamavičius (naujiena)
Sutartys
baigėsi:
Tadas Sedekerskis (negrįš), Darrinas Dorsey (negrįš), Osvaldas Olisevičius (negrįš), Gytis Masiulis (negrįš), Deividas Gailius (negrįš)
Domina: Komplektacija baigta


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (19)
Truksta dar
truksta dar startiniu pg, sg ir sf
2020-08-04
-1
Atsakyti
Vakarų Banba
prognozė LKL - 6-8 vieta,jei pavyks...
2020-08-04
+2
Atsakyti
hmmm
kai i klausima ar esi top4 atsakoma "nespeliosiu ar esam top6" - viskas kaip ir aisku. Top10 beveik garantuotai
2020-08-03
+3
Atsakyti
uz zalgiri
visko gali but, jei ivyks stebuklas ir visi zais geriau nei kada anksciau, va tuomet yra sansas kovot del ketvertuko.
2020-08-03
-1
Atsakyti
djgaffer
Sudėtis nėra kažkokia išskirtinė,bet kovingumo iš komandos neatimsi.Neptūnas visada tuo pasižymi ir Mažeika puikus to pavyzdys.O jauni žaidėjai jau tikrai turės noro parodyti,ką moka,todėl bus kietas varžovas visiems.
2020-08-03
Atsakyti
Jonas
kapitonas, didziausias neptuno nevykelis, kas belieka....tik kovot.
2020-08-03
-3
Atsakyti
Anonimas
"nevykelis"
2020-08-04
+3
Atsakyti
V
Delininkaitis lieka ar ne ?
2020-08-03
+3
Atsakyti
X
kaip beziuresi tai sudetis nera prasta . lietuvos mastu priekine linija apskritai lkl viena geresniu .
2020-08-03
+1
Atsakyti
Martynui
Ne, mArtynai, zinok, kad niekas su jumis nekovos rimtai, nes jus per silpnas varzovas... su tokia komplektacija. Nesapaliok, kaip mano baba sako...
2020-08-03
+2
Atsakyti
Lietuva
Hahahahahaha. Neptūno nematau net top 5. 1. Žalgiris 2. Lietkabelis 3. Rytas 4. Juventus 5. Pieno Žvaigždės 6. Neptūnas 7. Prienai 8. Nevėžis 9. Šiauliai 10. Dzūkija
2020-08-03
+6
Atsakyti
Tai
čia dar neaišku kokia sudėtis bus Dzūkijos Kol kas nematau kuo jau taip labai stipresnis Neptūnas už Prienus Nevėžį ir Šiaulius Ypač jeigu dar per stebuklą pralįs į ČL grupę ir reikės dviem frontais lošt
2020-08-03
-1
Atsakyti
Anonimas
Mažeika pavyzdys tiek jaunimui, tiek vyresniems žaidėjams, kad turi palaikyti formą visus metus, tik taip komanda gali kažko pasiekti, kaip sakė, pavardžių ryškių komandoje nėra, bet tik sunkiu darbu treniruotėse ir palikdamas širdį aikštelėje gali pranokti ant popieriaus stipresnias komandas. Linkiu Neptūnui augti greitai ir, kad rezultatų nereikėtų ilgai laukti.
2020-08-03
+3
Atsakyti
tegu nebejuokina
uztenka pasiziureti kokia sudetis buvo kai zaide Ewing, Palacios.. ir i dabartinius vidutiniskus, niekam nereikalingus LKL lygi ne visus siekiancius zaidejus.. ir viskas aisku tampa, ko vertas si sudetis
2020-08-03
+3
Atsakyti
Anonimas
Uztenka paziureti kokias vietas zadejot pernai, uzpernai ir t.t.
2020-08-04
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 19

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.

Martynas Mažeika

Martynas  Mažeika
Komanda: Klaipėdos Neptūnas
Pozicija: SG, PG
Amžius: 35
Ūgis: 193 cm
Svoris: 95 kg
Gimimo vieta: Klaipėda, Lietuva