Nuotr.: AFP-Scanpix
Nuotr. AFP-Scanpix

Fredas VanVleetas sužaidė geriausias karjeros rungtynes, o jo vedami Toronto „Raptors“ (48-18) Orlando burbule iškovojo antrą pergalę iš tiek pat galimų.

36
31
58%
7/12
100%
13/13

Nicko Nurse‘o auklėtiniai 107:103 (23:17, 25:27, 36:35, 23:24) pranoko Majamio „Heat“ (42-25) krepšininkus.

VanVleetas per 42 minutes pelnė 36 taškus (1/4 dvit., 7/12 trit., 13/13 baudos), atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei 4 sykius suklydo. Iki šiol gynėjo karjeros rezultatyvumo rekordas siekė 34 taškus.

Puikiai trečiąjį kėlinį pradėję „Raptors“ spurtavo 15:5 ir buvo įgiję užtikrintą 17 taškų persvarą (68:51). Vis tik „Heat“ krepšininkai nesutriko bei atsakė savo sėkminga atkarpa ir dar prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui deficitą nurėžė iki 5 taškų – 79:84.

Lemiamą ketvirtį taip pat geriau pradėjo „Heat“. Jae Crowderis smeigė tritaškį, Goranas Dragičius pridėjo dvitaškį bei tolimą metimą ir Majamio ekipa po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį – 87:84.

Likusi rungtynių dalis vyko itin atkakliai, o prieš prasidedant paskutinei mačo minutei Crowderis atseikėjo tritaškį, kitoje atakoje Dragičius pelnė taškus iš po krepšio ir, likus 40 sekundžių, „Heat“ atsilikimas sumenko iki minimumo – 101:102.

Po Nurse‘o minutės pertraukėlės Kyle‘as Lowry nepataikė dvitaškio, tačiau itin svarbios atakos metu Jimmy Butleris nesugavo kamuolio ir, likus 17,4 sekundės, kamuolys atiteko „Raptors“ krepšininkams.

Jau visai netrukus prie baudų metimų linijos stojo Marcas Gasolis, kuris realizavo tik vieną baudą iš dviejų ir „Heat“ ekipai vėl sužibo viltis.

Vis tik Majamio krepšininkai šia dovanėle nepasinaudojo. VanVleetas išmušė kamuolį po netikslaus Butlerio perdavimo, kurį sugriebė Pascalis Siakamas. Kamerūnietis neklydo prie baudų metimų linijos ir įtvirtino „Raptors“ pergalę (105:101).

„Heat“ šiame susitikime itin prastai atakavo iš toli – tikslą pasiekė 14 tritaškių iš 45 (31 proc.). Tuo metu „Raptors“ pataikė lygiai pusę mestų tritaškių – 16 iš 32.

Toronto klubas taip pat realizavo 33 baudos metimus iš 36. Palyginimui, „Heat“ metė 16 baudų, iš kurių tikslą pasiekė 15.

„Heat“: Goranas Dragičius 25 (6/7 dvit., 3/7 trit.), Kelly Olynykas 17 (4/11 trit.), Jimmy Butleris (4/9 dvit.) ir Jae Crowderis (4/10 trit.) po 16, Tyleris Herro 12, Bamas Adebayo 10 (5/8 dvit., 8 atk. kam.).

„Raptors“: Fredas VanVleetas 36 (7/12 trit., 13/13 baudos), Pascalis Siakamas 22 (4/7 trit.), Serge‘as Ibaka 15 (6/8 dvit.), Kyle‘as Lowry 14 (1/6 dvit., 9/9 baudos, 8 atk. kam.).