Nuotr.: AFP-Scanpix
Nuotr. AFP-Scanpix

Luka Dončičius sužaidė fenomenalias rungtynes ir Dalaso „Mavericks“ (41-29) ekipai padovanojo pirmąją pergalę NBA burbule.

34
44
20
12

Slovėno vedami „Mavericks“ per pratęsimą 114:110 (27:37, 29:23, 19:22, 20:13, 19:15) palaužė Sakramento „Kings“ (28-39) krepšininkus.

Dončičius per 44 minutes pelnė 34 taškus (10/18 dvit., 2/6 trit., 8/11 baudos), atkovojo 20 kamuolių, atliko 12 rezultatyvių perdavimų, blokavo 2 metimus ir 6 sykius suklydo. 20 atkovotų kamuolių – naujasis krepšininko karjeros rekordas.

„Mavs“ lyderis taip pat tapo jauniausiu ir vos ketvirtuoju krepšininku nuo 1976-ųjų, kuriam pavyko pelnyti bent 30 taškų, sugriebti 20 kamuolių ir atlikti 10 rezultatyvių perdavimų. Be Dončičiaus tokia statistikos eilute gali pasigirti tik Davidas Lee, DeMarcusas Cousinas ir Nikola Jokičius, kuris tokį pasiekimą taip pat užfiksavo šiame sezone.

„Mums to reikėjo, – po pergalės sakė Dončičius. – Manau, kad žaidėme vienas prasčiausių savo rungtynių ir vis tiek laimėjome. Nežaidėme gerai. Laikėmės rungtynėse, padėjome vienas kitam ir nepasidavėme. Didžiuojuosi šia pergale.“

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Kings“ pirmavo 95:89, tačiau Kristaps Porzingis pelnė taškus iš po krepšio, Timas Hardaway smeigė tritaškį, o Maxi Kleberas realizavo baudą ir, likus kiek mažiau nei 2 minutėms, rezultatą išlygino (95:95).

Per likusį laiką nė viena iš komandų pasižymėti taip ir nesugebėjo. De‘Aronas Foxas atliko dvitaškį su sirena, tačiau šis buvo netikslus ir mačas persikėlė į pratęsimą.

Gimimo vieta: Slovėnija

Pratęsime vėl vyko kova taškas į tašką, tačiau galų gale pergalingą spurtą surengė Dalaso ekipa. Hardaway realizavo 3 baudas, Dončičius pridėjo dvitaškį, Kleberas smeigė tritaškį, o Dorianas Finney-Smithas pataisė netikslų metimą ir, likus 54 sekundėms, „Mavs“ spurtavo 10:0 bei įgijo 7 taškų persvarą – 109:102.

„Mavericks“ šiame susitikime realizavo viso labo 9 tritaškius iš 41 (22 proc.). Tuo metu Sakramento krepšininkai pataikė 16 tolimų metimų iš 43 (37 proc.).

Tiesa, nugalėtojai turėjo ženklų pranašumą ties baudų metimų linija. „Mavericks“ pataikė 39 baudų metimus iš 50 (78 proc.), kuomet „Kings“ – 8 iš 12 (67 proc.).

„Niekada nesu matęs rungtynių, kuriose viena komanda išmestų 50 baudos metimų“, – susidariusią situaciją po susitikimo komentavo vyriausiasis „Kings“ treneris Luke‘as Waltonas.

„Mavericks“: Luka Dončičius 34 (10/18 dvit., 20 atk. kam., 12 rez. perd.), Kristaps Porzingis (6/11 dvit., 0/7 trit., 7 atk. kam.) ir Timas Hardaway (3/9 trit.) po 22, Dorianas Finney-Smithas 16 (3/6 dvit., 1/7 trit., 16 atk. kam.).

„Kings“: De‘Aronas Foxas 28 (10/20 dvit., 2/7 trit., 9 rez. perd.), Buddy Hieldas 21 (5/14 trit.), Kentas Bazemore‘as 16 (4/9 dvit., 2/7 trit.), Nemanja Bjelica 12 (13 atk. kam.).