Nuotr.: BNS, NKL/BasketNews.lt iliustracija
Nuotr. BNS, NKL/BasketNews.lt iliustracija

Tinklalapis „BasketNews.lt“ tęsdamas stipriausių Lietuvos krepšinio komandų komplektacijų apžvalgą žvelgia į tarpsezoniu stipriai pasikeitusį Klaipėdos „Neptūną“.

FIBA Čempionų lygos atrankoje dalyvausiančią uostamiesčio ekipą vasarą paliko Tadas Sedekerskis, Gytis Masiulis, Deividas Gailius, Darrinas Dorsey, Osvaldas Olisevičius ir Tomas Delininkaitis, o juos pakeitė Evaldas Šaulys, Aidas Einikis, Giedrius Stankevičius, Norbertas Giga ir Benas Griciūnas.

Įžaidėjai

Nuotr. BNS

Šią vasarą biudžetą stipriai susimažinusio „Neptūno“ vienas pagrindinių tikslų buvo išsaugoti Žygimantą Janavičių, kuriam įteikta nauja dvejų metų sutartis. Alytiškį įžaidėjo pozicijoje keis Tadas Pažėra bei kartais pasislinkti į šią vietą turėsiantys Martynas Mažeika ir Matas Jogėla.

Praėjusį sezoną su 6,1 rezultatyvaus perdavimo vidurkiu LKL dominavęs 31-erių Janavičius išlieka vienu geriausiu lygos įžaidėju, o patyręs gynėjas labai reikalingas prie stipriai atsijauninusios sudėties.

Dar praėjusią vasarą buvo stipriai abejojama Janavičiaus galimybėmis būti pagrindiniu Čempionų lygos komandos įžaidėju, tačiau, atsižvelgiant į stipriai susitraukusį „Neptūno“ biudžetą, kuris tinklalapio „BasketNews.lt“ žiniomis žaidėjų algoms sieks apie 400 tūkst. eurų, alytiškis yra idealus variantas artėjančio sezono uostamiesčio ekipai.

Antro nominalaus įžaidėjo vietą „Neptūne“ užimsiantis Pažėra šią vasarą įrodinėja savo vertę įvairiose 3x3 turnyruose Lietuvoje ir artėjantį sezoną turėtų sulaukti daugiau šansų pagrindinėje komandoje.

Praėjusiais metais šiaulietis LKL sužaidė vos septynerias rungtynes ir vėliau buvo paskolintas Talino „Kalev/TLU“ ekipai, tačiau tai, kad komandą nuo sezono pradžios treniruos Tomas Gaidamavičius, gynėjui yra gera žinia, leidžianti tikėtis nuolatinės vietos rotacijoje.

Platų klaidinančių judesių arsenalą turintis 194 cm ūgio gynėjas 2018-2019 metų sezone Gaidamavičiaus treniruojamoje „Neptūno-Akvaservis“ komandoje NKL buvo sunkiai varžovų įmenama mįsle – rinko vid. po 14,9 taško, 3,6 rezultatyvaus perdavimo ir 18,3 naudingumo balo.

Vis dėlto Pažėrai antrojo įžaidėjo vieta patikėta su dideliu avansu bei turint porą saugiklių – svarbiomis rungtynių akimirkomis Janavičių aikštėje veikiausiai pavaduos Mažeika, kuris per savo ilgą karjerą ne kartą slinkosi į šią poziciją, o 35-erių veterano patirtis jaunai komandai bus neįkainojama.

Taip pat minučių pirmojo numerio vietoje turėtų gauti Jogėla, kuris praėjusį sezoną, pavaduodamas traumuotą Dorsey, nesutriko ir sužaidė tikrai neblogų atkarpų, nors didžiąją dalį karjeros rungtyniauja lengvuoju kraštu.

Pliusas: išsaugotas vienas geriausių lygos įžaidėjų.

Klausimas: ar Pažėra turi potencialo būti antruoju „Neptūno“ įžaidėju?

Atakuojantys gynėjai 

Nuotr. BNS

Šioje pozicijoje treneris Tomas Gaidamavičius savo dispozicijoje turės minėtajį Martyną Mažeiką, Evaldą Šaulį bei Aidą Einikį. Taip pat sutartį su klubu dar turi Tomas Delininkaitis, tačiau tinklalapio „BasketNews.lt“ žiniomis veteranas uostamiesčio ekipai neatstovaus – abi šalys rado kompromisą dėl kontrakto nutraukimo.

Pagrindiniu atakuojančiu gynėju Klaipėdoje turėtų būti Šaulys, kuris šiai dienai atrodo daugiausiai žadantis „Neptūno“ naujokas.

Iš Klaipėdos kilęs taikliarankis gynėjas, nors jau yra 27-erių, vis dar su kiekvienu sezonu gerina savo žaidimą, o artėjantys metai gali tapti kertiniai Šaulio karjeroje.

11 taškų vidurkį praėjusį sezoną LKL, atstovaudamas „Šiauliams“, turėjęs krepšininkas yra vienas geriausių snaiperių Lietuvoje ir turi potencialo tapti „Neptūno“ puolimo lyderiu.

Eilę metų su „Neptūnu“ sietas Šaulys atrodo subrendęs žaisti tarptautiniame fronte ir, jei klaipėdiečiai įveiks Čempionų lygos kvalifikaciją, gynėjui tai gali tapti raktu į dar aukštesnį lygį.

Taip pat svarbų vaidmenį komandoje turėsiantis kapitonas Mažeika į „Neptūną“ grįžo praėjusio sezono pabaigoje ir įrodė, jog dar turi parako – 10,4 taško ir 9,8 naudingumo balo statistika LKL.

35-erių gynėjas turėtų tapti pavyzdžiu jaunimui, kaip sunkus darbas ir kūno prisižiūrėjimas leidžia krepšininkui ilgą laiką žaisti aukštame lygyje.

Trečiuoju atakuojančiu gynėju komandoje bus į uostamiestį grįžtantis Einikis, kuris praėjusį sezoną stažavosi trečioje Ispanijos lygoje.

Snaiperio savybėmis pasižymintis 23-ejų 194 cm ūgio atletas per pastaruosius metus sutvirtėjo fiziškai ir galės kartais slinktis į lengvojo krašto poziciją, todėl artėjančiais metais turėtų užsitarnauti didesnį vaidmenį „Neptūne“ nei ankstesniais sezonais.

Pliusas: įsigytas iš Klaipėdos kilęs žaidėjas, artėjantis prie karjeros piko.

Klausimas: ar Šaulys gali būti Čempionų lygos komandos lyderiu? 

Lengvieji kraštai

Nuotr. fiba.basketball

Trečiojo numerio vietoje matosi aiškus „Neptūno“ pasitikėjimas Matu Jogėla, kuris gali tikėtis bent 25 minučių vidurkio. Taip pat lengvuoju kraštu ekipoje toliau rungtyniaus Džiugas Slavinskas.

Praėjusią vasarą į uostamiestį persikėlęs 22-ejų Jogėla ne tik nesutriko, bet ir nuo sezono pradžios tapo svarbiu rotacijos žaidėju, LKL fiksavęs 7,5 taško ir 9,3 naudingumo balo statistiką.

Fizinėmis savybėmis išsiskiriantis tauragiškis įrodė, jog gali sėkmingai rungtyniauti bent per tris pozicijas, todėl „Neptūno“ pasirašyta nauja dvejų metų sutartis neabejotinai yra didžiulis klubo laimėjimas.

Gailiui palikus komandą ir į jo vietą neįsigijus naujoko, tapo aišku, kad didelė našta kris ant Jogėlos pečių, todėl bus įdomu stebėti, ar jaunam krepšininkui pavyks susitvarkyti su išaugusiomis atsakomybėmis.

Tiesa, Jogėla, norėdamas karjeroje žengti žingsnį į priekį, privalo stabiliau pataikyti iš toli – praėjusį sezoną LKL ir Čempionų lygoje pataikymas iš toli siekė 31,9 proc. (30 iš 94 trit.).

Komandoje jau ketvirtąjį sezoną žaisiantis Slavinskas trenerių yra vertinamas dėl savo kovingumo bei gynybinių sugebėjimų.

Dideliu talentu puolime nepasižymintis 203 cm ūgio žaidėjas negali pasigirti nei metimu iš distancijos, nei klaidinančiais judesiais, tačiau turi reikiamus duomenis rungtyniauti ir sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje, kuri šiai dienai „Neptūne“ atrodo daugiausiai keliančių klausimų.

Vis dėlto 21-erių Slavinskas neatrodo tas žaidėjas, kuris dar stipriai galėtų pagerinti savo žaidimą, todėl ši pozicija laikysis ant Jogėlos pečių ir klaipėdiečiams belieka tikėtis didelio tauragiškio progreso.

Pliusas: išsaugotas perspektyvus puolėjas, galintis žaisti per kelias pozicijas.

Klausimas: ar „Neptūnui“ šioje pozicijoje netrūks stabilaus metiko iš distancijos?

 Sunkieji kraštai

Nuotr. M.Baranauskas

Šioje pozicijoje „Neptūnas“ vasarą prarado Masiulį ir Olisevičių, o tinkamo pakeitimo jiems nerado – klubą papildė jaunieji Giedrius Stankevičius ir Klaidas Metrikis.

Sunku pasakyti, ar nors vienas iš šių krepšininkų jau yra priaugęs LKL žaidėjo lygį, nekalbant apie vietą starto penkete.

20-metis Metrikis praėjusio sezono pabaigoje iš dublerių komandos prisijungė prie „Neptūno“ pagrindinės ekipos, o prieš tai NKL fiksavo 13,8 taško ir 4,1 atkovoto kamuolio vidurkius.

204 cm ūgio puolėjas yra įdomus ketvirtas numeris ir daugiau tokio stiliaus ketvirtųjų numerių Lietuvoje būtų sunku atrasti – šoklumu ir fizine jėga išsiskiriantis Metrikis prie šių savybių prideda solidų pataikymą iš toli, o tai jį padaro labai įvairiapusiu aukštaūgiu.

Vis dėlto „Hoptrans 3x3“ turnyre žaidęs Metrikis ten pasirodė kaip labai karšto būdo jaunuolis ir būtent jo karščiavimasis ir nervų nelaikymas, atrodytų, lygioje vietoje kenkė komandai.

Metrikis jau dabar fiziškumu yra pasiruošęs žaidimui LKL, o jo įgūdžiai ir fizinės savybės tikrai intriguoja, tačiau norint sėkmingai varžytis aukštame lygyje atletui reikės stipriai padirbėti su galva ir sprendimu priėmimu.

Kito „Neptūno“ sunkiojo krašto puolėjo Stankevičiaus duomenys taip pat intriguoja – vėlyvo brendimo 207 cm ūgio krepšininkas turi ilgas galūnės, galingą šuolį ir labai smagią rankelę atakuojant iš toli.

Vis dėlto kaip ir Metrikis, 24-erių Stankevičius dar neturi rimtos LKL patirties, o žaidimas „Neptūne“ jam taps didžiausiu karjeros iššūkiu.

Pastarąjį sezoną Joniškio „Delikatesui“ atstovavęs kaunietis NKL pirmenybėse vidutiniškai pelnė po 12,6 taško ir atkovojo po 7,4 kamuolio.

Savo sudėjimu ir žaidimo stiliumi Eimantą Bendžių primenantis krepšininkas stokoja sportinio pykčio bei fiziškumo, o be šių savybių deramai įsitvirtinti LKL komandoje bus labai sunku.

Didelę uostamiesčio klubo riziką šiek tiek atperka Norberto Gigos įsigijimas, kuris galės pasislinkti iš centro pozicijos.

208 cm ūgio aukštaūgis yra pakankamai mobilus, kad atkarpomis galėtų slinktis į šią vietą, o praėjusio sezono antroje pusėje Giga atrodė beįsivažiuojantis Utenos „Juventus“ ekipoje.

Pliusas: suteiktas šansas įdomių fizinių galimybių jaunuoliams.

Klausimas: ar nepritrūks puolėjams tiek patirties, tiek lygio?

Vidurio puolėjai

Nuotr. BNS

„Neptūnas“ artėjantį sezoną turės tris centrus – Simą Galdiką, Beną Griciūną ir minėtąjį Norbertą Gigą.

Praėjusį sezoną klaipėdiečiai kankinosi su Andre Williamsonu ir šiemet atrodo padarė išvadas, nepaisant ženkliai susitraukusio biudžeto.

Uostamiesčio klubas prie Galdiko šioje vietoje prijungė kitokio stiliaus centrą Griciūną.

210 cm ūgio šilutiškis suteiks „Neptūnui“ centimetrų po krepšiu, o taip pat ir mobilumo gynyboje, kur jam padės ilgos galūnės.

2018-aisiais su „Šiauliais“ sutartį pasirašęs Griciūnas padarė milžinišką progresą – dar pirmąjį sezoną Antanas Sireika planavo žaidėją skolinti „Delikatesui“, o jau pernai jis su Roku Gusčiu buvo vienas geriausių lygos duetų penktojo numerio pozicijoje.

11,7 taško ir 4,3 atkovoto kamuolio statistiką fiksavęs 26-erių centras puikiai žaidžia pikenrolą, tačiau privalės pagerinti pataikymą nuo baudų metimo linijos – kairiarankis praėjusį sezoną LKL realizavo vos 39,8 proc. metimų (33 iš 83).

Kitas atvykstantis vidurio puolėjas Giga praėjusio sezono pradžioje „Juventus“ atrodė, kad tikrai netraukia LKL lygio, tačiau vėliau įsibėgėjo ir surengė solidžių pasirodymų, nors ir turėjo tenkintis atsarginio vaidmeniu.

Minkštą metimą turintis 25-erių krepšininkas vis dar yra augantis žaidėjas ir kaip trečiasis vidurio puolėjas bei pagalbininkas ketvirtojo numerio pozicijoje Giga atrodo tinkamas variantas artėjančių metų „Neptūnui“.

Tiesa, tinklalapio „BasketNews.lt“ žiniomis, „Neptūnas“ dar šį sezoną gali likti su dviem nominaliais centrais – su „Darbo partija“ į Seimo rinkimus einantis Galdikas sėkmės atveju ruošiasi palikti klubą.

33-ejų Klaipėdos klubo simboliu tapęs vidurio puolėjas, nors ir nepasižymi talentu puolime ar greičio savybėmis, bet vis dar yra galinga jėga po krepšiu bei visada aikštėje kovoja su dideliu užsivedimu, todėl, kaip bebūtų, „Neptūnui“ Galdiko netektis sumaišytų kortas.

Pliusas: trys skirtingo stiliaus vidurio puolėjai.

Klausimas: ar Griciūnas gali dėti dar vieną žingsnį į priekį?

Išvada

Nuotr. FIBA

„Neptūnas“ akivaizdžiai šį tarpsezonį nukraujavo ir reikia pripažinti, kad dabar jų varžovai nebėra „Rytas“ ar „Lietkabelis“, o labiau „Pieno žvaigždės“ ir „Cbet“, nes tas pats „Juventus“ ant popieriaus atrodo ženkliai stipresnis.

Klaipėdiečiai atrodo visose pozicijose susilpnėję, išskyrus vidurio puolėjo bei, sąlyginai, atakuojančio gynėjo.

Tiesa, reikia pabrėžti, jog su 400 tūkst. biudžetu žaidėjų algoms nelabai geriau ir išeitų susikomplektuoti, todėl klubo vadovų darbo tarpsezoniu negalima vertinti neigiamai.

Klaipėdos klubo fanai turi susitaikyti, jog artimiausiais metais „Neptūnas“ nebebus tas, kokį matėme pastaruosius 5-6 metus ir, norint grįžti į tokį lygį, dabar reikės pakentėti, grąžinant skolas už ankstesnius įsipareigojimus.

Didelė dalis „Neptūno“ sėkmės priklausys nuo to, ar jiems pavyks peržengti Čempionų lygos atranką, kur net ir su tokia sudėtimi klaipėdiečiai yra pajėgūs įveikti Londono „Lions“ ir Minsko „Cmoki“ klubus.

Tomas Gaidamavičius komandoje turės lietuvišką branduolį su daug įdomaus jaunimo, o būtent dirbti su jaunais krepšininkas šis treneris tikrai moka.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (15)
nu tai
REGIU tą kaimo komandėlę 8 vietoje - objektyviai vertinant.
2020-08-18
+1
Atsakyti
vakarų banglas
bus 7-10vieta , jei pasiseks
2020-08-17
+1
Atsakyti
cia_kostmosas
cia ne komplektacija, o tragedija. Tie, kas komplektavo, - tikrai netures si sezona, kur akiu deti.
2020-08-16
+3
Atsakyti
praeivis
Nelabai supratau tos vietos apie Šaulį. 11 taškų vidurkis LKL autsaideriuose nusako jo potencialą tapti puolimo lyderiu ar kas? Sulaukus 27 metų jau reikia apie karjeros pabaigą pradėti galvoti, o ne apie tapimą puolimo lyderiu, bet gal jis labai vėlyvo brendimo krepšininkas?
2020-08-14
Atsakyti
rgr
Gimus jau reikia galvoti apie gyvenimo pabaigą.
2020-08-15
+1
Atsakyti
Bliat tokiam
Miestui tokia komanda?! Nafik prisieme ant savo sprando nkl komanda,futbolo komanda, mkl moteru komanda jei visiska visiska zopa su financais. Logikos 0.0.0.
2020-08-13
+3
Atsakyti
Anonimas
1. Kai eme visiska visiska nebuvo. 2.Biudzetai daugiausiai atskiri
2020-08-14
-1
Atsakyti
Anonimas
Didžiausia intriga ar pavyks finišuoti 6 vietoj o sezono eigoje nebus atleistas treneris
2020-08-13
+1
Atsakyti
Apsales
tragedija, gale bus su neveziu
2020-08-13
+1
Atsakyti
Anonimas
lietkabelio lygio
2020-08-13
-1
Atsakyti
Anonimas
Kiek ziurejau Metriki laiviteje kazkokiu piktumu nepastenejau. Gal mazas kamuolys nervino?
2020-08-13
+1
Atsakyti
Palanga
Viskas čia gerai, jaunimas galės įrodyti savo vertę. Treneriui ir sirgaliams truputį kantrybės ir bus pergalės saldesnės nei su "žvaigždėm" brangiom
2020-08-13
-1
Atsakyti
Brisius
Na pliusų tai neradau.
2020-08-13
-1
Atsakyti
abcdef
jei neptunas su tokia apgailetina sudetim (kaip jiems) isliks tarp 4 komandu, tai bus turbut visiska sensacija. tikrai viena silpniausiu sudeciu per paskutinius 6-7 sezonus, bet aisku viskas suprantama del ko taip yra. laikas jau juvei pagaliau kapotis ketvertuke :D
2020-08-13
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 15

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.