Nuotr.: USA Today Sports-Scanpix
Nuotr. USA Today Sports-Scanpix

Bostono „Celtics“ ir Filadelfijos „76ers“ atkrintamųjų serija prasidėjo įnirtingomis rungtynėmis, kuriose ryškiausiai spindėjo jaunieji Bostono ekipos talentai.

32
34
13
50%
8/16

Brado Stevenso auklėtiniai šventė pergalę 109:101 (25:26, 30:23, 20:30, 34:22) ir išsiveržė į priekį 1-0.

Kemba Walkeris pelnė 5 taškus paeiliui, Jaylenas Brownas pridėjo tritaškį ir, likus 3 min. 19 sek., „Celtics“ įgijo dviženklę persvarą bei atrodė, kad susitikimo nugalėtojas tapo aiškus (101:91).

Vis tik Tobias Harrisas bei Joelis Embiidas realizavo baudas, Alecas Burksas pataisė netikslų metimą ir, likus kiek mažiau nei 2 minutėms, „76ers“ deficitas sumenko iki 4 taškų – 97:101.

Tuomet savais baudų metimais atsakė Walkeris ir Tatumas, kurie padidino „Celtics“ pranašumą iki 5 taškų. Kitoje aikštelės pusėje Burksas pataikė tik vieną baudą, o likus pusei minutės „Celtics“ pirmavo 105:101.

Galų gale Bostono klubo pergalę įtvirtino Walkeris, kuris likus 16,1 sekundės šaltakraujiškai įmetė abi baudas ir taip nusprendė susitikimo baigtį – 107:101.

Nugalėtojų gretose Jaylenas Brownas surinko 15 taškų vien per ketvirtąjį kėlinį, o iš viso pelnė 29 (4/8 dvit., 5/8 trit., 6/6 baudos), atkovojo 6 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei 2 sykius suklydo.

Tuo metu rezultatyviausiai žaidęs Tatumas surinko 32 taškus (8/16 dvit., 2/5 trit., 10/11 baudos), 13 atkovotų kamuolių, 3 blokus ir 1 rezultatyvų perdavimą.

„Net neatrodė, kad jis pelnė 32 taškus. Jam viskas gavosi savaime ir šiandien jis atliko daug gerų dalykų“, – auklėtinį gyrė Stevensas.

„Jaylenas Brownas paskutiniajame kėlinyje buvo neįtikėtinas. Turiu pripažinti, kad Jaysonas Tatumas buvo nuostabus nuo pat rungtynių pradžios. Privalu juos pagirti už tai, kaip jie sugeba susikurti metimus. Tikiuosi, kad kitose rungtynėse mums pavyks atlikti geresnį darbą gynyboje“, – komentavo vyriausiasis „76ers“ treneris Brettas Brownas.

Filadelfijos ekipą paskui save tempęs Joelis Embiidas per 37 minutes pelnė 26 taškus (7/11 dvit., 1/4 trit., 9/12 baudos), sugriebė 16 ir perėmė 2 kamuolius, blokavo metimą, atliko rezultatyvų perdavimą bei 5 sykius suklydo.

Nepaisant tokio pasirodymo, kamerūnietis savo žaidimu nebuvo patenkintas.

„Turiu padaryti daugiau. Nesvarbu, kokia yra mano statistika, turiu padaryti daugiau. Turiu vieną užduotį – tempti mus paskui save, tačiau man prireiks komandos draugų pagalbos.

Žinau, kad turime ištaisyti klaidų skaičių ir tai prasideda nuo manęs. Turiu labiau branginti kamuolį ir jie turėjo per daug atkovotų kamuolių puolime bei pelnė per daug taškų po mūsų klaidų“, – po rungtynių sakė Embiidas.

„Celtics“ pergalę apkartino Gordono Haywardo čiurnos trauma, kurią jis patyrė iki dvikovos pabaigos likus 3 minutėms, kuomet užmynė ant komandos draugo, Danielio Theiso, kojos. ESPN pranešė, kad puolėjui bus atlikti magnetinio rezonanso tyrimai, kurie parodys traumos rimtumą. Pridedama, kad Haywardas areną paliko su ramentų pagalba.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 32 (8/16 dvit., 10/11 baudos, 13 atk. kam.), Jaylenas Brownas 29 (4/8 dvit., 5/8 trit.), Kemba Walkeris 19 (7/12 dvit.), Gordonas Haywardas 12 (3/7 dvit., 2/6 trit.).

„76ers“: Joelis Embiidas 26 (7/11 dvit., 9/12 baudos, 16 atk. kam.), Joshas Richardsonas (4/8 dvit., 3/9 trit.) ir Alecas Burksas (5/12 dvit.) po 18, Tobias Harrisas 15 (6/12 dvit., 8 atk. kam., 8 rez. perd.), Shake‘as Miltonas 13 (3/5 trit.).