Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Nuotr.: AFP – Scanpix

Pražangų prisirinkęs Luka Dončičius žaidė kiek ribotai, tačiau Slovėnijos vunderkindui tai nesutrukdė pasiekti dar vieną įspūdingą rezultatą, papuošusį Dalaso „Mavericks“ reabilitaciją Vakarų konferencijos atkrintamosiose.

Fotogalerija

Ricko Carlisle'o vadovaujama komanda antrajame ketvirtfinalio serijos mače 127:114 (29:25, 32:31, 37:29, 29:29) palaužė vienus iš konferencijos lyderių – Los Andželo „Clippers“ krepšininkus.

Serijos iki keturių pergalių rezultatas tapo lygus 1-1.

21-erių Dončičius per 28 minutes įmetė 28 taškus (4/10 dvit., 4/7 trit., 8/12 baud.), o bendrai per pirmąsias dvejas atkrintamųjų rungtynes karjeroje jau yra surinkęs 70 taškų.

Šis rezultatas – geriausias NBA istorijoje nuo 1949 metų ir antras visų laikų sąraše. Gynėjas aplenkė Kareemą Abdul-Jabbarą (69 taškai), bet liko George'ui Mikanui už nugaros (75 taškai).

„Puikus rodiklis, bet svarbiausia, jog mes laimėjome“, – po dvikovos į pasiekimą reagavo Dončičius.

Dončičius ketvirtojo kėlinio pradžioje gavo penktąją pražangą, kai „Mavs“ pirmavo 98:85.

Po septynių minučių slovėnas grįžo į aikštę, o Kawhi Leonardui pataikius dvitaškį, „Clippers“ priartėjo per 10 taškų (110:120).

Tada abi komandos minutę nepelnė taškų, kol galiausiai tylą nutraukė baudų metimus realizavęs Timas Hardaway (122:110). Po to Dončičius ir Kristaps Porzingis pridėjo keturis taškus paeiliui bei abu vedliai sėdo ant suolo (126:112).

Latvis dvikovą baigė su 23 taškais (4/9 dvit., 3/4 trit., 6/8 baud.) ir 7 atkovotais kamuoliais.

Kawhi Leonardas per 41 minutę sumetė 35 taškus (8/15 dvit., 2/6 trit., 13/14 baud.) ir atkovojo 10 kamuolių.

Paulas George'as, iš toli pataikęs 2 tritaškius iš 10, surinko 14 taškų bei 10 atkovotų kamuolių.

„Clippers“ šiame susitikime vertėsi be įžaidėjo Patricko Beverley, kuris dėl šlaunies patempimo dvikovą stebėjo iš šalies.

„Clippers“: Kawhi Leonardas 35 (10 atk. kam.), Lou Williamsas 23 (7 rez. perd., 5 kld.), Paulas George'as (2/10 trit., 10 atk. kam.) ir Marcusas Morrisas (8 atk. kam.) po 14.

„Mavericks“: Luka Dončičius 28 (8 atk. kam., 7 rez. perd.), Kristaps Porzingis 23 (7 atk. kam.), Timas Hardaway 17, Trey Burke'as 16, Sethas Curry 15, Bobanas Marjanovičius 13 (9 atk. kam.).