• „Mavericks“ per pratęsimą 135:133 palaužė „Clippers“ ir išlygino serijos rezultatą – 2:2

• Pergalingą metimą pataikęs Luka Dončičius iš viso pelnė 43 taškus, atkovojo 17 kamuolių ir atliko 13 rezultatyvių perdavimų

• „Mavericks“ antrajame kėlinyje turėjo 21 taško deficitą

• Dalaso ekipai šioje dvikovoje nepadėjo kelio skausmus jutęs Kristaps Porzingis

Apie Luka Dončičiaus dalyvavimą rungtynėse buvo paskelbta likus vos pusvalandžiui iki susitikimo pradžios, tačiau patirta čiurnos trauma nesustabdė slovėno nuo įspūdingo pasirodymo.

Fotogalerija

Dončičius įspūdingu tritaškiu su sirena išplėšė Dalaso „Mavericks“ pergalę 135:133 (24:34, 34:32, 35:19, 28:36, 14:12) per pratęsimą ir išlygino serijos su Los Andželo „Clippers“ rezultatą – 2-2.

Iki dvikovos pabaigos likus 3,7 sekundės Dončičius liko vienas prieš Reggie Jacksoną ir aidint finalinei sirenai paleido tritaškį atšokus, kuris skrodė tinklelį.

„Jeigu netiki savimi, tau čia ne vieta, – po dvikovos teigė Dončičius. – Mes pasitikime savo jėgomis nuo pat pradžių ir serijoje turime lygybę.“

Šis metimas taip pat lėmė, jog slovėnas sužaidė geriausias karjeros rungtynes NBA. Dončičius per 46 minutes pelnė 43 taškus (14/21 dvit., 4/10 trit., 3/5 baudos), atkovojo 17 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 13 rezultatyvių perdavimų, blokavo metimą bei suklydo 7 sykius.

Dončičius tapo trečiuoju žaidėju NBA istorijoje, kuriam per vienerias atkrintamųjų rungtynes pavyko pelnyti bent 40 taškų, atkovoti bent 15 kamuolių ir atlikti bent 10 rezultatyvių perdavimų.

Prieš tai tokį pasiekimą buvo užfiksavę Oscaras Robertsonas (1963 m.) ir Charlesas Barkley (1993 m.).

„Vienas geriausių jausmų, kuriuos yra tekę patirti žaidžiant krepšinį, – sakė Dončičius. – Tiesiog kažkas tokio.“

Slovėnas taip pat prisijungė prie Magico Johnsono kaip žaidėjas, kuriam per pirmuosius 4 atkrintamųjų mačus dviejuose susitikimuose paeiliui pavyko surinkti trigubą dublį. „Lakers“ legenda tai padarė 1980-aisiais.

43
53
17
13

Iki pratęsimo pabaigos likus 19 sekundžių, Dončičius atliko sėkmingą reidą krepšio link ir atlikęs puikią verpstę išvedė Dalaso ekipą į priekį 132:130.

Docas Riversas paprašė minutės pertraukėlės, kuri buvo išpildyta idealiai. Niekieno neprižiūrimas Marcusas Morrisas smeigė tritaškį iš krašto ir, likus 9 sekundėms, sugrąžino pranašumą „Clippers“ ekipai – 133:132.

Vis tik tuomet Dončičius pataikė lemiamą metimą ir taip nusprendė susitikimo baigtį. „Mavericks“ šią pergalę pasiekė be Kristapo Porzingio. Prieš pat dvikovos pradžią buvo pranešta, jog latvis negalės pasirodyti rungtynėse dėl kelio skausmų.

„Mavericks“ dar antrajame kėlinyje turėjo 21 taško deficitą (31:52), tačiau Dončičiaus ir Trey Burke‘o pastangomis Teksaso ekipa dar prieš ilgąją pertrauką atsilikimą sumažino iki 8 taškų (58:66).

Aukštą bangą antrojo kėlinio pabaigoje pagavę Dalaso krepšininkai įsisiautėjo antroje mačo pusėje. Dorianas Finney-Smithas atseikėjo tritaškį, Dončičius bei Burke‘as pridėjo po dvitaškį, o „Mavs“ laimėjo atkarpą 15:3 bei po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį – 75:73.

Apsukų nemažinę „Mavericks“ ketvirtąjį kėlinį pasitiko pirmaudami 93:85. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 9 minutėms Timas Hardaway pelnė 2 taškus ir Dalaso ekipos persvara pasiekė rekordinę 12 taškų ribą (106:94).

Tuomet „Clippers“ kilo į lemiamą šturmą. Morrisas realizavo dvitaškį, Lou Williamsas surinko 4 taškus paeiliui, Morrisas pridėjo dar dvi baudas ir, likus 4 min. 35 sek., „Clippers“ atsilikimas sumenko iki 3 taškų (107:110).

Po to Kawhi Leonardas pataikė iš vidutinio nuotolio, o Williamsas realizavo dvi baudas iš trijų bei likus 50,6 sek. išlygino rezultatą (121:121). Per likusį laiką nė viena iš komandų pelnyti taškų nebesugebėjo.

Geriausią galimybę išplėšti pergalę turėjo „Clippers“, tačiau Leonardo dvitaškis skriejo pro šalį ir susitikimas persikėlė į pratęsimą, kuriame pergale džiaugėsi „Mavericks“.

„Clippers“ ekipoje ryškiausiai blizgėjęs Williamsas per 34 minutes pelnė 36 taškus (11/16 dvit., 2/4 trit., 8/9 baudos), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį bei 2 sykius suklydęs.

Leonardas pridėjo 32 taškus (7/13 dvit., 3/9 trit., 9/10 baudos), 9 atkovotus bei 2 perimtus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus ir 1 blokuotą metimą.

Tuo metu vis dar geriausios savo formos ieškantis Paulas George‘as rungtynes baigė su 9 taškais (2/7 dvit., 1/7 trit., 2/2 baudos), 8 atkovotais kamuoliais ir 3 rezultatyviais perdavimais.

Per paskutines trejas rungtynes George‘as vidutiniškai renka po 11,3 taško (27 proc. dvit., 16 proc. trit.), 9 atkovotus kamuolius ir 4 rezultatyvius perdavimus.

„Mavericks“: Luka Dončičius 43 (14/21 dvit., 4/10 trit., 17 atk. kam., 13 rez. perd.), Trey Burke‘as 25 (6/9 dvit., 4/5 trit.), Timas Hardaway 21 (5/10 dvit., 3/8 trit.), Sethas Curry 15 (6/8 dvit.), Bobanas Marjanovičius 10 (5/9 dvit., 7 atk. kam.).

„Clippers“: Lou Williamsas 36 (11/16 dvit.), Kawhi Leonardas 32 (7/13 dvit., 3/9 trit., 9 atk. kam.), Ivica Zubacas 15 (5/9 dvit.), Reggie Jacksonas 14 (4/7 trit.).