Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Iki naujojo „Betsafe-LKL“ sezono pradžios likus kiek daugiau nei mėnesiui, lygos komandos baigia komplektuoti savo sudėtis ir ruošiasi naujai, iššūkių kupinai, kelionei čempionų titulo link.

LKL.lt apžvelgs visas dešimt lygos komandų, svarbiausius jų vasaros darbus, didžiausius tarpsezonio laimėjimus ir netektis, galutinę sudėtį ir, žinoma, galimybes bei tikslus. Šįkart – pažintis su Klaipėdos „Neptūnu“.

Klaipėdos komandai praėjęs sezonas klostėsi banguotai, jame netrūko ir rimtų permainų.  Galingas startas ir iškart po to sekusi gili duobė privertė „Neptūno“ organizaciją dukart keisti trenerį – Tomą Rinkevičių keitė Jurica Žuža, vėliau šį specialistą pakeitė dublerių komandai vadovavęs Tomas Gaidamavičius.

Po Kazio Maksvyčio išvykimo „Neptūnas“ praėjusį sezoną nebeleido brėžti tos aiškios keturių stipriausių „Betsafe–LKL“ komandų linijos – vienu metu klaipėdiečiai buvo penktoje vietoje, į priekį užleisdami Utenos „Juventus“, tačiau sezoną iki pasaulinės pandemijos „Neptūnas“ baigė ketvertuke.

Šio tarpsezonio metu Klaipėdos klubas pasikeitė neatpažįstamai. Komandą dėl atsiradusių didelių skylių biudžete paliko keli pagrindiniai žaidėjai, biudžetas vėliau dar susiaurėjo, todėl darbo vasarą „Neptūno“ organizacija tikrai turėjo daug.

Dar visai neseniai pasigirsdavo kalbų, kad „Neptūno“ klubo likimas yra pakibęs ant plauko. Vis dėlto kalbos liko kalbomis, o „Neptūno“ organizacija pasirinko kiek kitą – kantraus darbo, tikėjimo rytojumi ir tikėjimo jaunais žaidėjais kelią. Treneriams reikėjo rasti talentingų ir sąlyginai nebrangių žaidėjų, kurie leistų klaipėdiečiams ir toliau mėgautis kokybišku krepšiniu.

Įdomu ir tai, kad „Neptūnas“ šiame „Betsafe-LKL“ sezone neturės nė vieno legionieriaus – visi sudėtyje šiuo metu esantys krepšininkai yra lietuviai.

„Neptūno“ sudėtis:

Klaipėdos „Neptūnas“

Pozicija Žaidėjas Amžius Ūgis
PG Žygimantas Janavičius (naujiena) 31 193
PG Tadas Pažėra 22 194
SG Martynas Mažeika (naujiena) 35 193
SG Evaldas Šaulys (naujiena) 27 191
SG Aidas Einikis (naujiena) 23 195
SF/SG Matas Jogėla (naujiena) 22 201
PF/SF Džiugas Slavinskas (naujiena) 21 203
PF Klaidas Metrikis 20 204
PF Giedrius Stankevičius (naujiena) 23 207
C Simas Galdikas (naujiena) 32 203
C Norbertas Giga (naujiena) 25 208
C Benas Griciūnas (naujiena) 26 210
Treneris Tomas Gaidamavičius (naujiena)
Sutartys
baigėsi:
Tadas Sedekerskis (negrįš), Darrinas Dorsey (negrįš), Osvaldas Olisevičius (negrįš), Gytis Masiulis (negrįš), Deividas Gailius (negrįš), Tomas Delininkaitis (negrįš)
Domina: Komplektacija baigta

Kaip LKL.lt sakė „Neptūno“ klubo vadovas Vilius Sukonas, vienareikšmiškai didžiausia vasaros pergalė yra tai, kad komanda bendrai egzistuoja ir yra pasiruošusi sezono startui.

„Didžiausias laimėjimas, kad komanda išvis išliko Lietuvos krepšinio žemėlapyje“, – sakė Sukonas.

Taip pat viena iš pergalių „Neptūno“ organizacijai yra trenerio Gaidamavičiaus išlaikymas – šis specialistas su pagrindine komanda baigė ir praėjusį sezoną, todėl dabar – laikas ir proga tęsti pradėtus darbus.

Tiek Sukonas tiek Gaidamavičius, kalbėdamas su LKL.lt, išskyrė senbuvio Martyno Mažeikos svarbą ir dar kelias pavardes, su kuriomis yra siejamas Klaipėdos krepšinis – komandoje lieka jaunasis Matas Jogėla ir tvirtasis Simas Galdikas.

„Pagrindiniai laimėjimai – turime pagrindinį įžaidėją Žygimantą Janavičių, turime komandoje ne pirmus metus žaidžiančius žmones, kurie, tikėtina, bus lyderiai ne tik aikštelėje, bet ir rūbinėje: Simas Galdikas, Martynas Mažeika, Matas Jogėla. Tris-keturis pagrindinius žaidėjus išsaugojome. Tai bus psichologinis ramstis komandai“, – tvirtino komandos treneris.

Martynas Mažeika LKL.lt patikino, kad čia sutiko visiškai pasikeitusią komandą, tačiau tai toli gražu neturi reikšti susilpnėjimo.

„Nėra legionierių, daug jaunimo. Bet taip ir turi būti – jaunimą reikia ugdyti, o kaip kitaip jaunimą mokyti, jei neleidi jiems žaisti. Toks šios komandos projektas. Tikrai nespjauname į šį sezoną, nebus taip, kad kiti atvažiuos į Klaipėdą pasiimti lengvų taškų. Eisime laimėti“, – tvirtai sakė krepšininkas.

Problemos klubo organizacijos viduje „Neptūnui“ neleido išsaugoti pačių ryškiausių savo žaidėjų. Rezultatyviausias ir naudingiausias praėjusio sezono krepšininkas Deividas Gailius paliko Klaipėdą ir ieško naujų karjeros kelių, Gytis Masiulis karjerą pasirinko tęsti Panevėžio „Lietkabelyje“, o Tadas Sedekerskis grįžo į Ispaniją, kur vėl apsivilko „Baskonia“ klubo marškinėlius.

„Tikrai norisi pasidžiaugti vienais žaidėjais, kurie suprato situacijos dėl pasaulinės pandemijos rimtumą ir klubui padėjo, tačiau buvo ir tokių, kurie tik imitavo norą padėti klubui“, –  tvirtino „Neptūno“ vadovas Sukonas.

„Gaila ne pavardžių. Gaila to, kad bus labai sunku išsilaikyti elite. Krepšinis Klaipėdoje džiugino žmones, džiugino areną, jungė bendruomenes. Žinoma, mes bandysime iš paskutiniųjų. Tikrai nesakau, kad bus prasčiau, bet bus sunku“, – apibendrino treneris Gaidamavičius.

Tikėtina, kad 35 metų Mažeika sezono eigoje taps didžiausiu ramsčiu jauniesiems kolegoms. Pats krepšininkas klubo netekčių nesureikšmina ir sako, kad tai – tiesiog puiki proga atsiskleisti naujiems talentams.

„Nemanau, kad mes labai silpnesni kažkuo. Jaunimo noras ir užsidegimas viską parodo – jie be galo laukia sezono ir nori parodyti savo vertę. Jauni žaidėjai tikrai spaus iš savęs viską, ką gali. Svarbiausia, kad komanda gerai „susiklijuotų“. Kol kas viskas šauniai“, – džiaugėsi Mažeika.

Stipriai atsinaujinusiai ir atjaunėjusiai Klaipėdos komandai medalis „Betsafe-LKL“ čempionate būtų nemenkas pasiekimas. Naujam sezonui pakeistas buvo net ir klubo šūkis, kuris dabar skamba taip: „Rytojaus lyderiai“. Išlikimas stipriausių Lietuvos komandų ketvertuke šiam sezonui yra tikslas numeris vienas.

„Esame realistai. Siekis yra patekti į TOP 4, o ar pavyks, viskas priklausys nuo žaidėjų noro ir galimybių ribų. Sirgaliams ir visam kolektyvui norėtųsi palinkėti kantrybės ir sportinio užsispyrimo. Didžiosios pergalės ateis su laiku“, – sakė Sukonas.

„Neptūno“ biudžetas gali keistis, bet maždaug sieks 1 mln. eurų.

„Esmė mūsų aiški – bus labai sunkus darbas su labai motyvuotais žmonėmis. Mane labai džiugina žaidėjų motyvacija ir užsispyrimas. Jie tikrai nusiteikę dirbti, jiems nereikia diegti papildomos motyvacijos, jie jos turi labai daug. Džiuginsime energija, atsidavimu ir darbu. O ar džiuginsime pergalėmis, parodys laikas“, – reziumavo treneris Gaidamavičius.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (18)
MERAS
O viskas ateis butynai ,ir pusnys ,ir menulio pilnatys ,kaip esti likimui pildantis.
2020-08-26
+1
Atsakyti
Sultonas
Didziausias laimejimas, kad klubas isliko, o as galesiu ir toliau alga gauti uz visiska nesigaudima. Klubo su 55 metu istorija vos i siukslyna nepasiunte ir toliau sneka nesamones. Nei tau rupi tas krepsinis, nei futbolas, nei moteru krepsinis. Svarbu nieko nedarant alga gauti, o kaip viskas sugriuna susikibus rankytem su visais magnatais eiti pas mera prasyti miestieciu pinigu.
2020-08-25
+1
Atsakyti
djgaffer
Sunkus buvo periodas,bet džiugu,kad susitvarkyta.Nesinori,kad tokias gilias tradicijas turinti komanda išnyktų.Klubo požiūris į jaunimą yra sveikintinas,kuriamas ateities branduolys.Pergalių gal bus mažiau,bet ateitį komanda vėl gali pakilti.
2020-08-25
+2
Atsakyti
Ano
Visa Klaipeda nirsta ant situ veikeju. Nei jie kalti nei ka, atejo kompanija draugu kurie galvojo kad cia pasedes pasipuikuos nauju zaisliuku. Deja taip nera, reik ismanyti ta darba ir dirbti nuo ryto iki vakaro. O dirbti nera kam, juk minejo kad turi darbu ir taip per akis. Visokie, dantistai, zuvu pardavejai, prodiuseriai, kokiu tik ten nera veikeju. Klaipedos valdzia cia daugiausia kalta. Mato kad megejai nesusitvarko su vienu klubu, tai dar du dave valdyti. Jei seima negali islaikyti vieno vaiko, juk niekas jiems dar dvieju neivaikina.
2020-08-25
+3
Atsakyti
Anonimas
Labai teisingas pastebėjimas. Su vyrų krepšinio klubu nesusitvarko, tai ir moterų pasiėmė, bet negana to, dar ir futbolo komandą sukūrė, žino, kad yra statoma nauja futbolo mokykla, ateity planuojamas ir naujas stadionas, nusimato ir didesnis finansavimas, tai ir lenda ten. Teisingas pastebėjimas, kad klubą valdo visiškai tam žinių neturintys žmonės. Galim sakyti pandemija smogė visiems klubams vienodai, bet tie pagrindiniai neptūno konkurentai kažkodėl sugebėjo surinkti geresnes sudėtis ir neverkšlenant šviesiai žiūri į ateitį. Nesuvokiu kaip Klaipėdoje nesugebama rasti rėmėjų.. Kur pasisuksi vien pramonė.
2020-08-25
+3
Atsakyti
Kaas
o tai galdikas su partija kapeika kokia negali numest?
2020-08-25
+3
Atsakyti
Egis
Tai, kad Galdikas pats į partiją įstojo tam, kad gaut tą kapeiką.
2020-08-25
-1
Atsakyti
Absurdas
jei Gaidamaviciaus islaikymas tau yra laimejimas tai reiskias tu turi rimtu bedu 😳
2020-08-25
+1
Atsakyti
xDDDD
kur tau kas rems Neptūną, kai visi didieji verslai supranta, jog pinigai ne komandos gerovei, o kas valdyboj sėdi į kišenes sukristų xD
2020-08-25
+1
Atsakyti
Adas
kažkas žiauriai ten blogai. Klaipėdoje sukasi tokios didelės įmonės ir dideli pinigai, bet nelabai kas remia krepšinį. Biškį gėda turėtų būt būnant vienam lygyje su Pasvaliu, Prienais....
2020-08-25
+3
Atsakyti
Anonimas
o blt zalgiri tai jau pizdieta kaip remia verslas , tiesiog fontanai plaukia is verslo ... kiek zinau 70 % zalgirio biudzeto sudaro bilietai ir savivaldybe... cia ne tik klaipedos beda del verslo remimi , bet visos lietuvos , musu berslininkai paorasciausiai yra zmotai ( daugiaudia didieji) jiems viskas px. bet kai laimi komandos tai tada svarbu pasipuikuoti kaip zalgiris laimejo ir pns :D. graudu yra.
2020-08-25
+1
Atsakyti
KoBe
Reikia keisti visa neptuno valdzia ir kuo greiciau nes tikrai paskandins kaip titanika aisbergas!!!....
2020-08-25
+3
Atsakyti
kiemo zvaigzde
Ar nebus nuo Eurolygos iki NKL? Na, bent jau jaunimo ugdymas tikrai sveikintinas. Dončičių gal savo užsiauginsim.
2020-08-25
+1
Atsakyti
Egis
Tikrai savo Dončičių gali labai lengvai užsiaugint, tegul kuris nors snaiperis, kaip Ž.Janavičius, D.Slavinskas, ar A.Einikis užsideda marškinėlius su užrašu Dončič ir savas Dončičius bus.
2020-08-25
-1
Atsakyti
Ziniuonis
Taip taip, pats nuskandino ir pats dziugauja kad isgyveno :D Super organizacija. Dar padziugauti reik kad arena leis zaisti varzybas, o nereiks eit i kokia vidurine mokykla :)
2020-08-25
+7
Atsakyti
Anonimas
dar didelis klausimas ar toks neptūnas koks yra reikalingas
2020-08-25
+3
Atsakyti
gal Dziugas nutemps Neptuna i Top4 :)
2020-08-25
+2
Atsakyti
Anon
tikriausiai cia buvo sarkazmas, nes kitaip jusu komentaras labai prasilenkia su jo galimybem isvis zaisti krepsini :)
2020-08-25
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 18

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.