Nuotr.: AFP-Scanpix
Nuotr. AFP-Scanpix

Rugpjūčio 24-ąją buvo minima Kobe Bryanto diena, o dar viena diena anksčiau legendinis krepšininkas būtų minėjęs savo 42-ąjį gimtadienį.

Šia proga kita NBA legenda, Allenas Iversonas, „The Players Tribune“ platformoje parašė laišką Bryantui. Pateikiame Iversono laiške išsakytas mintis.


Mielas Kobe,

Tai bus sunku. Tačiau turiu nusimesti tai nuo savo krūtinės. Visi išsiskirstykite ir praleiskite mane ir Kobe.

Atlaisvinkite baudos aikštelę Chuckui ir Kobei paskutinį kartą.

Kobe Beanai Bryantai...

Mano vyruk.

Kai pirmą kartą pamačiau tave žaidžiant prieš Juodąjį Jėzų, tu buvai 18-metis ir žinojau, kad tu esi žudikas. Tuomet supratau, jog būsi legenda šiame žaidime. Tą vakarą prieš Mike‘ą tu žaidei kietai. Jokios baimės. Prieš tai buvau tave matęs ir žinojau, jog esi tikras šuo. Bet kai pamačiau tave taip žaidžiant prieš Juodąjį Jėzų?

Tada supratau, kad tu esi man gimininga siela.

Mes užaugome skirtingose aplinkose, bet kai pamačiau tave aikštelėje ir kaip kietai tu žaidei, supratau, jog buvome auginami pagal panašų mentalitetą. Aš nebuvau aukštas, tačiau savo mintyse visada buvau milžinas, kuris atsiduos aikštelėje kiekvieną naktį. Tu buvai 198 cm ūgio ir galėdavai pelnyti taškus miegodamas. Tačiau tau to nebuvo gana. Tu stengeisi būti geriausiu.

Visi sako, kad nori būti geriausiu. Tačiau ne visi yra pasirengę pasiaukoti, jog tai pasiektų.

Prisimeni, kuomet aš pirmą kartą atvykau į Los Andželą, kai buvome NBA naujokai? Tu pasitikai mane prie viešbučio, tuomet nuėjome užkąsti ir paklausei, ką aš planuoju likusiam vakarui.

Pasakiau, jog eisiu į naktinį klubą. Mes juk esame Los Andžele! Aš einu į klubą, Kobe. Nagi, žmogau.

Ir ką pasakei tu?

„Aš grįžtu į salę.“

Tikriausiai tu esi vienintelis bičas krepšinio istorijoje, aplink kurį tvyranti mistika nėra pagražinta. Mamba nebuvo mitas, žmogau. Pirmą, antrą, trečią valandą nakties – mes žinojome, kur tu buvai.

Aš ir tu, kiekvieną kartą žengdami ant parketo, mes ėjome į karą. Tačiau tai nebuvo priešiškumas. Mes niekada nesipykome. Visa tai buvo tarsi sunkiasvorių boksininkų dvikova, kurie vienas kitą be paliovos daužė. Tačiau nuaidėjus gongui, neliko nieko kito, išskyrus meilę ir pagarbą. Genialumui reikia kompanijos ir mums visada reikėjo vienas kito. Mike‘ui reikėjo Prince‘o taip pat, kaip Prince‘ui reikėjo Mike‘o. Tysonui reikėjo Holyfieldo, kaip Holyfieldui reikėjo Tysono.

Visiems reikia to žmogaus, kuriam galėtų pasakyti: „O, tu esi š*das, ką? Na, aš irgi esu š*das.“

Ir vyruk, tu buvai š*das. Tu buvai stipriausias žmogus, kokį mačiau šiame žaidime. Šaltakraujiškiausias serijinis žudikas, kokį esu matęs. Nuožmiausias varžovas, kokį esu matęs. Prisimenu, kaip girdėjau istoriją, jog būdamas kelyje tu žiūrėjai mano žaidimo ištraukas, kai sumečiau 35 taškus „Madison Square Garden“ arenoje ir tu supykai taip, kad viešbučio kambaryje viską išdaužei bei narpliojai mano žaidimą lyg būtum CŽA.

„DUOKITE MAN A.I. BYLĄ“, – lažinuosi, jog buvo kažkas panašaus. Studijavai, kaip didieji baltieji rykliai medžioji ruonius Ramiajame vandenyne.

Myliu šią istoriją, nes tai yra tiesa. Tokie buvo mūsų santykiai. Du bičai, stumiantys vienas kitą link didybės. Kai kitą kartą atvykai į Filadelfiją, tu spaudei mane iš VISŲ jėgų. Nieko negalėjau daryti puse žingsnio. Darydamas kiekvieną žingsnį turėjau įsijungti 100 procentų. Tu esi 198 cm ūgio ir tu norėjai mane dengti. Tu norėjai iššūkio. Tu norėjai man parodyti, kad esi blogiausias močk***ys, žaidęs šį žaidimą.

Ir aš nenorėjau JOKIOS Kobe Bryanto dalelės kitoje aikštelės pusėje!!!

Po velnių, ne, žmogau!!!

Aš tavęs nesustabdau. Niekas nesustabdo tavęs. Tu buvai KOBE ir tu darei tai, ką norėjai daryti, nes buvai snaiperis, galvažudys, šaltakraujis žudikas... Ir dabar aš apie tave kalbu būtuoju laiku ir dėl to vis dar jaučiuosi labai emocionalus.

Tai neatrodo tikra.

Tu buvai mano vyrukas.

2001-ųjų finale mes vienas prieš kitą stovėjome kaip boksininkai. Ne dėl to, jog vienas kito nemėgome – šito kai kurie žmonės niekada negalėjo suprasti. Mes tai darėme ne dėl to, jog vienas kito nemėgome. Mes tai darėme iš susižavėjimo vienas kitu. Iš meilės.

Negaliu pasakyti, kiek mačiau mūsų nuotraukų ties baudos metimų linija, kuriose kalbame savo nesąmones ir tiesiog šypsomės.

Nuotr. Reuters-Scanpix

Žmogau, kas pralaimi rezultatyviausio NBA žaidėjo titulą vidutiniškai rinkdamas po 33 taškus?

Kaip po velnių tu turėjai 35 taškų vidurkį, žmogau?

Kodėl tu turėjai tai padaryti??

Turėjai tai padaryti, nes tu esi tu. Nes tu – Kobe Beanas Bryantas. Nes tu esi tikrų tikriausias milžinas. Tikriausiai kiekvieną vakarą tu žiūrėdavai mane darant mano dalykus „SportsCenter“ laidoje. 41 taškas? Leisk man pelnyti 43, pažiūrėsime, kaip tau patiks tai, Chuckai.

Visada buvau pasitikintis savimi. Žinojau, ką galiu padaryti. Buvau taškų rinkėjas. Buvau nugalėtojas. Laimėjau keletą rungtynių. Bet tu buvai čempionas. Tu turi žiedus. Tu turi ŽIEDUS ant žiedų. Tu buvai mylimas visame prakeiktame pasaulyje ir tu buvai mylimas mano namuose. Mano vyriausioji dukra mylėjo Kobe Bryantą. Ji visada norėjo, kad laimėtų Tėtis, nesuprask manęs klaidingai, tačiau ji taip pat norėjo, kad Kobe sužaistų įspūdingai.

Mano vaikai visada man sakydavo, kaip nori Kobės „Adidas“ batelių, kai tik jie išeidavo!!! Jie nešiodavo 8-ąjį ir 24-ąjį numerius, nes tu buvai vienas jų herojų. Ir kalbant atvirai? Tu man taip pat buvai herojus. Nepaisant to, jog buvai jaunesnis už mane, tu buvai man pavyzdys dėl savo pasiaukojimo ir dėl to, kiek daug davei šiam žaidimui.

Manęs kažkas nuolat paklausia: „Kas yra visų laikų geriausias?“

Aš nesakysiu tau nesąmonių. M.J. visada yra Numeris 1. Žinau, jog pasakytum tą patį. Juodasis Jėzus, tai – visų laikų geriausias.

Bet Numeris 2?

Visada sakysiu, kad Numeris 2 yra Kobe Bryantas.

Niekas nebuvo kietesnis už tave. Niekas iš manęs neišspaudė tiek daug. Mes amžiams esame sujungti šiame žaidime, šiame gyvenime.

Tiesiog norėčiau, kad būtume turėję daugiau laiko.

Juokinga, nežinau, ar esu tau pasakojęs tai anksčiau. Vienas iš mėgstamiausių mano prisiminimų – kai atvykau į Los Andželą pamatyti tavęs per 8-ojo ir 24-ojo numerių marškinėlių iškėlimo į palubes ceremoniją. Kas po velnių yra toks ir taip ilgai šaltas, jog palubėse matytų savo DU skirtingus marškinėlius? Negalėjau praleisti šio momento nė už ką pasaulyje. Bet žinai, kas yra beprotiškiausia? Visi „Staples Center“ arenoje su manimi elgėsi taip, lyg mes būtume laimėję žiedus 2001-aisiais. Apsauga man kėlė įvairiausių problemų, kai bandžiau pasiekti aikštelę. Los Andžele, tu laimėjai!!!

Stengiausi pasiekti aikštelę ir pasveikinti tave. Ten – mano vyrukas. Ir apsauga žiūri į mane lyg aš būčiau beprotis.

Pagaliau pasiekiau aikštelę ir apkabinau tave. Savo rankose tu laikei savo mergaitę... Tai buvo momentas, kurio niekada nepamiršiu. Tiesiog buvau laimingas būdamas ten. Esu laimingas, jog buvau Kobe Beano Bryanto palikimo dalimi.

Nuotr. AFP-Scanpix

Kur pradingo visas laikas, žmogau? Toks jausmas, kad ta pirma kelionė į Los Andželą buvo vakar. Mes buvome vaikai, kurių viskas laukė priešakyje.

„Ką veiksi vakare?“

„Eisiu į klubą.“

„Aš grįžtu į salę.“

Niekada to nepamiršiu.

Tu nebesi šioje planetoje, tačiau tu taip pat nesi dingęs. Tiesiog pasakai Kobe Bryanto vardą ir prisiminimai sugrįžta per sekundę.

Vis dar matau tave bedantį pirštu į viršų ir paliekantį aikštelę po to, kai sumetei 81 tašką Torontui.

Vis dar matau tave šokantį į orą taip, kaip MJ, kai laimėjai titulą.

Vis dar matau tave šalia manęs ties baudų metimų linija, besišypsantį, bet nieko nesakantį – tiesiog žiūri į mane tarsi sakydamas: Tai prasideda, Chuckai.

Šie prisiminimai niekur nedings.

Ir taip, mes verksime.

Kartais mes vis dar verksime, kai prisiminsime, jog tavęs iš tiesų nebėra.

Bet mes šypsosimės kaip močk***iai, kai galvosime apie prisiminimus.

Aš tikrai nežinau, kaip turėčiau užbaigti tokį laišką. Nežinau, kaip pasakyti sudie NBA legendai, tėvui, vyrui, draugui. Tikrai neturiu žodžių.

Vienintelis dalykas, kurį žinau... Aš tave myliu, brolau.

Nuoširdžiai,

Chuckas.

Komentarai:
Vatnikas Artiomas
Perskaičiau ir nebemoku televioriaus įsijungti, gal kas gali padėti?
2020-08-27
+1
Atsakyti
tam BabyBoo
nustok putotis cia pieniau visus besmegeniais vadindamas kai pas paty galva tik tam kad lapu neprikristu.
2020-08-26
Atsakyti
kasioguru
ka reiskia tokiu laisku rasymas mirusiam kolegai ir viesas ju publikavimas? o gi nora atkreipt i save demesi, kurio dabar matyt labai truksta, juk kazkada buvo iprates prie didziulio demesio, o dabar eiliniu vyruku but nesinori.
2020-08-25
Atsakyti
Atviri nuosirdus zodziai,grazu ziureti i tai,kaip vienas kita gerbia,aiksteleje pagatavi vienas kitam gerkle perkasti,bet po ju kad ir kas laimes paspaus vienas kitam ranka,apsikabins,dar ilgai ilgai bus eskaluojamas jo vardas ir pavarde krepsinio pasauli
2020-08-25
Atsakyti
djgaffer
Vau,o čia tai giliai parašyta.Vienas geriausių laiškų,kokį esu skaitęs,kažkas nerealaus.Už širdies užgriebė pagarba Iversonui,nuostabiai viskas išdėstyta.
2020-08-25
+1
Atsakyti
Zilva
asaros kaupiasi
2020-08-25
Atsakyti
...
kokia esme rasyt laiskus jau mirusiam... demesio trukumas The Answer matyt..
2020-08-25
-1
Atsakyti
Riip
Kobe the best :(
2020-08-25
Atsakyti
Irmantas
Ble , skaitau ir ašaroju ! Stipru !!!
2020-08-25
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.