NBA burbulą sukaustęs boikoto vajus tuoj pat įžiebė kibirkštis bendruomenėje, praneša „Yahoo Sports“ žurnalistas Chrisas Haynesas. Šaltinių teigimu, sprendimų ieškojimams rengtuose susirinkimuose tvyrojo ypatinga įtampa, kuri kai kuriems tapo nepakeliama.
Emocijos prasiveržė NBA žaidėjų asociacijos direktorei Michele Roberts pasiprašius dėmesio į jos parengtą finansinę analizę, koncentruotą į galimus padarinius, jeigu žaidėjai nuspręstų palikti Orlando burbulą.
Šiai ėmus pristatinėti skaičius, Los Andželo „Clippers“ gynėjas Patrickas Beverley staiga pertraukė ją ir teigė nesutinkantis su tokia logika.
Roberts maloniai pakartojo, jog nurodomi skaičiai – potencialūs krepšininkų nuostoliai, bet tuomet Beverley vėl ją pertraukė.
Žaidėjams atstovaujanti specialistė mandagiai perklausė, ar galėtų tęsti savo kalbą, tačiau sulaukė krepšininko kirčio.
„Ne, aš tau moku atlyginimą“, – rėžė „Clippers“ žaidėjas.
Toks Beverley išsišokimas sukėlė šurmulį – įsikišo krepšininkų asociacijos prezidentas Chrisas Paulas, Udonis Haslemas ir kiti. Jie tuoj pat užčiaupė bendražygį ir pabrėžė, jog tokia nepagarba nebus toleruojama, cituoja „Yahoo Sports“ šaltiniai.
Nervingumas Volto Disnėjaus parke ėmė tvyroti nuo pat Milvokio „Bucks“ žingsnio boikotuoti penktąsias Rytų konferencijos ketvirtfinalio rungtynes su Orlando „Magic“.
Teigiama, kad „Bucks“ krepšininkai tokį sprendimą priėmė tik komandos viduje, apie tai nepranešdami niekam kitam. Serijoje iki keturių pergalių 3-1 pirmaujanti Milvokio ekipa ryžosi prisiimti vieną pralaimėjimą vietoje galimybės užbaigti seriją, o organizacijoje nė nekilo mintis, jog toks žingsnis virs visos NBA sustabdymu.
Trečiadienio vakariniame susitikime krepšininkai susirinko diskusijai dėl tolimesnių veiksmų, tačiau dalis žaidėjų apie rungtyniavimą negalvojo – reiškė norą palikti burbulą ir grįžti pas šeimas, kiti – prisijungti prie protestų ir gyvai palaikyti juodaodžių bendruomenės pokyčių troškimą.
Visgi kita dalis iš karto aiškiai teigė, jog jie neturės geresnės platformos pasiųsti savo žinutes nei NBA burbulas.
Susirinkime vienas iš labiausiai besireiškusių žaidėjų buvo veteranas Haslemas. Jis kartu su kitais keliais krepšininkais atvirai reiškė nepasitenkinimą „Bucks“ gynėju George'u Hillu, kuris Milvokio ekipoje buvo vienas iš boikoto iniciatorių.
Dar prieš rungtynių streiką, reaguodamas į juodaodžio Jacobo Blake'o sušaudymą į nugarą, Hillas pirmadienį sakė: „Mes net neturėjome vykti į šią prakeiktą vietą (NBA burbulą, – aut. past.).“
Haslemas savo pasisakyme Hillui pabrėžė, jog taip kalbėti įsitvirtinusiam lygos veteranui – neatsakinga ir savanaudiška. Raginimas vykti namo – nederantis, mat jaunieji krepšininkai finansiškai nėra pasirengę tokiam drastiškam žingsniui.

Tarp savanaudišku „Bucks“ sprendimu pasipiktinusių žaidėjų buvo ir LeBronas Jamesas, nes tai krepšininkus pastūmėjo į absoliučiai nenaudingą situaciją.
Nusivylimas Hillu ir Milvokio organizacija kilo dėl to, kadangi atletai nebuvo pasiruošę jokio veiksmų plano. Pasak šaltinių, Jamesas dėstė pamąstymus: jeigu krepšininkai atsisako žaisti, ko toliau yra siekiama ir kokie reikalavimai turėtų būti išpildyti, jog sezonas prasitęstų.
Koronaviruso pandemijai sustabdžius NBA pirmenybes kovo 11-ąją, Jamesas aktyvai ragino visus vėl rungtyniauti, kai tik bus užtikrinta sveikatos apsauga. Tuo metu trečiadienio susitikime LeBroną stebėję krepšininkai tokio užsidegimo nebematė – Los Andželo „Lakers“ lyderis sutiko elgtis taip, kaip nuspręs dauguma.
Tuomet Haslemas ėmėsi iniciatyvos ir spaudė Jamesą, klausdamas, kokia yra jo pozicija. „Heat“ legenda tuo pačiu priminė LeBronui, jog jis yra NBA veidas ir viskas vyks jo nurodyta kryptimi.
Sukilus įtampai, LeBronas atšovė: „Mes traukiamės.“
Paskui „Lakers“ lyderį išėjo beveik visi – iš komandos liko vienintelis Dwightas Howardas. Netrukus susirinkimo vietą paliko ir Los Andželo „Clippers“.
Šios komandos iš visų 13 iš pradžių pasisakė prieš sezono atnaujinimą. Ketvirtadienio rytą „Lakers“ ir „Clippers“ apsitarė tarpusavyje bei pakeitė poziciją – nutarta atnaujinti kovas Volto Disnėjaus parke.