Nuotr.: AP-Scanpix
Nuotr. AP-Scanpix

Jaysonas Tatumas buvo neįmenama mįslė Toronto „Raptors“ gynybai, o Bostono „Celtics“ pasiekė pusiaukelę link Rytų konferencijos finalo.

34
35
6
100%
14/14

Brado Stevenso auklėtiniai NBA Orlando burbule 102:99 (28:28, 22:20, 20:30, 32:21) palaužė „Raptors“ ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2-0.

Tatumas per 42 minutes pelnė 34 taškus (4/10 dvit., 4/7 trit., 14/14 baudos), atkovojo 8 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei 4 sykius suklydo.

„Žiūrime į artimiausias rungtynes. Ši serija yra toli gražu nepasibaigusi, turime laimėti keturis kartus“, – po dvikovos sakė Tatumas.

Trečiajame kėlinyje O.G. Anunoby įkrovė iš viršaus, Serge‘as Ibaka atseikėjo du tritaškius paeiliui, Kyle‘as Lowry pridėjo dvitaškį, o „Raptors“ laimėjo atkarpą 13:2 bei įgijo 12 pranašumą – 78:66.

Vis tik „Celtics“ į rungtynes grąžino Marcuso Smarto šou ketvirtojo kėlinio pradžioje. Gynėjas per 3 minučių atkarpą atseikėjo 5 tritaškius ir vienas pats surinko 16 taškų bei išvedė Bostono klubą į priekį – 86:85.

Prieš prasidedant paskutinei dvikovos minutei Lowry realizavo tris baudas paeiliui ir nurėžė „Raptors“ deficitą iki minimumo – 99:100.

Kitoje aikštelės pusėje, likus 41,6 sek., Kemba Walkeris po driblingo realizavo dvitaškį ir padidino „Celtics“ persvarą (102:99).

Po šio epizodo Nickas Nurse‘as paprašė minutės pertraukėlės. Pascalis Siakamas atliko reidą krepšio link, tačiau Smartas puolėjui sugebėjo išrašyti bloką. Vos po kelių akimirkų kamerūnietis apmaudžiai prarado kamuolį, kuomet užmynė ant šoninės linijos.

Jayleno Browno metimas kitoje aikštelės pusėje skriejo pro šalį ir „Raptors“ ekipai sužibo paskutinė viltis išsigelbėti. Vis tik Fredo VanVleeto tritaškis tikslo nepasiekė ir finalinė sirena paskelbė „Celtics“ pergalę.

„Susikuriame metimus, turime tiesiog pataikyti. Tiesiog turime laimėti vienerias rungtynes“, – po susitikimo sakė Lowry.

Toronto krepšininkai šioje dvikovoje realizavo 11 tritaškių iš 40 bandymų (28 proc.). Palyginimui, „Celtics“ atseikėjo 15 tolimų metimų iš 38 (40 proc.).

„Manau, kad turime žinoti, jog negalime pasiduoti. Suprantame, jog artėjančios rungtynės bus kertinės, tačiau visi susitikimai yra tokie. Jie tokie yra. Bet suprantame, kad trečiosios rungtynės bus super svarbios“, – teigė Nurse‘as.

Trečiasis serijos susitikimas vyks naktį iš ketvirtadienio į penktadienį 1 val. 30 min. Lietuvos laiku.

„Raptors“: O.G. Anunoby 20 (4/6 trit., 7 atk. kam.), Fredas VanVleetas 19 (3/12 trit., 7 rez. perd.), Pascalis Siakamas (5/12 dvit., 8 atk. kam.) ir Serge‘as Ibaka (3/5 trit., 9 atk. kam.) po 17, Kyle‘as Lowry 16 (5/9 dvit., 0/7 trit., 7 rez. perd.).

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 34 (4/7 trit., 14/14 baudos, 8 atk. kam.), Marcusas Smartas 19 (6/11 trit.), Kemba Walkeris 17 (5/10 dvit., 1/8 trit.), Jaylenas Brownas 16 (3/8 trit., 8 atk. kam.), Robertas Williamsas 11 (5/5 dvit.).