Nuotr.: BNS/BasketNews.lt iliustracija
Nuotr. BNS/BasketNews.lt iliustracija

Tinklalapis „BasketNews.lt“, tęsdamas stipriausių Lietuvos krepšinio komandų komplektacijų apžvalgą, analizuoja šią vasarą skambius ėjimus atlikusio Utenos „Juventus“ klubo sudėtį.

Toliau uteniškiams vadovausiantis Žydrūnas Urbonas sudėtyje atliko keturis svarbiausius pakeitimus – išvykusius Darių Tarvydą, Shannoną Scottą, Norbertą Gigą ir Gytį Radzevičių pakeitė Martynas Gecevičius, Glenas Rice'as, Gintautas Matulis bei Mindaugas Kupšas.

Kitų LKL komandų apžvalgos:

Įžaidėjai

Nuotr. BNS

Ežerų miesto komandos atakoms ir toliau diriguos Bryantas Crawfordas, o jį pavaduos Marius Runkauskas. Taip pat šioje pozicijoje atkarpomis gali rungtyniauti tiek Martynas Gecevičius, tiek Ignas Vaitkus.

„Juventus“ šį tarpsezonį ilgai dairėsi pagrindinio įžaidėjo, bet galiausiai nusprendė pratęsti sutartį su Crawfordu ir tai galime vadinti logišku žingsniu.

Amerikietis praėjusį sezoną LKL per 25 minutes fiksavo 12,3 taško bei 4,2 rezultatyvaus perdavimo vidurkius ir užsirekomendavo ne tik kaip puikiai komandą valdantis įžaidėjas, bet ir kaip solidus gynėjas (vid 1,5 per. kam.).

Tiesa, pernai 191 cm ūgio krepšininko žaidime netrūko klaidų (vid. po 2,9), o didžiausia problema išryškėjo atakuojant iš toli (22 iš 93 trit., 23,7 proc.). Vis dėlto jau antroje sezono dalyje Crawfordas pagerino pataikymą iš distancijos, todėl artėjantį sezoną galima tikėtis, jog procentas peržengs ir 30 proc. ribą.

Nereikia pamiršti, jog Crawfordui dar tik 23-eji, jis yra augantis krepšininkas, antrą sezoną rungtyniaus toje pačioje sistemoje, o ir antro tikro įžaidėjo komandoje neturėjimas parodo Urbono didžiulį pasitikėjimą amerikiečiu.

Poilsio Crawfordui aikštėje suteiks Runkauskas, kuriam įžaidėjo pozicija nebus svetima – 34-erių veteranas atakas organizavo tiek žaisdamas Vilniaus „Ryte“, tiek Rumunijoje.

Komandos kapitonas yra mėgstantis aikštėje siausti žaidėjas, o didžiausias jo ginklas yra tolimi metimai. Klausimas, kaip Runkauskui seksis valdyti komandą poziciniame puolime.

Vis dėlto galima prognozuoti, jog Runkauskas bus daugiau atkarpų žaidėjas, o Crawfordui bus patikėta didžioji dalis atsakomybių ir jis turės mažiausiai 28 minučių vidurkį.

Taip pat įžaidėju atkarpomis tikrai gali žaisti Gecevičius, kuris yra puikus kūrėjas pikenrolo situacijose, bei Vaitkus, kuriam atakų organizavimo užduotis retkarčiais buvo patikimos ir praėjusiame sezone.

Pliusas: antrą sezoną komandoje žaisiantis pagrindinis atakų organizatorius, kurio žaidimo kreivė dar tik pradeda kilti.

Klausimas: ar netrūks antro tikro įžaidėjo?

Atakuojantys gynėjai

Nuotr. BNS

Antrojo numerio pozicija Utenoje atrodo labai solidžiai – „Juventus“ išsaugojo prie karjeros piko artėjantį Igną Vaitkų, pasikvietė dukart Eurolygos čempioną Martyną Gecevičių, taip pat čia dažnai per karjerą rungtyniavo Marius Runkauskas. Nors, tinklalapio „BasketNews.lt“ žiniomis, Urbonas Gleną Rice'ą mato trečioje pozicijoje, amerikietis didžiąją karjeros dalį žaidė atakuojančiu gynėju ir taip pat atkarpomis galės slinktis į šią vietą.

Sunku pasakyti, kas bus starto penketo žaidėjas – Vaitkus ar Gecevičius, bet faktas, jog abu atakuojantys gynėjai yra skirtingo stiliaus, uteniškius perimetre daro labai pavojingus.

Šią vasarą trijulių krepšinyje sužibęs Vaitkus jau seniai yra žinomas kaip platų judesių arsenalą turintis gynėjas, o jam atsiskleisti trukdė traumos.

Praėjusį sezoną 27-erių atletas taip pat buvo stabdomas sveikatos problemų, kurios trukdė demonstruoti stabilų žaidimą, tačiau be didesnių traumų praėjusi vasara, per kurią krepšininkui reikėjo atlaikyti nemenką krūvį 3x3 kovose, nuteikia optimistiškai. Jeigu reikėtų spėti, kuris lietuvis ateinantį sezoną Utenoje padarys didžiausią proveržį, Vaitkus sąraše būtų numeris vienas.

Nuotr. BNS

Kitas „Juventus“ gynėjas, Gecevičius, į Lietuvą rungtyniauti grįžta po vienerių metų pertraukos. 32-ejų krepšininkas visą karjerą garsėja tolimais metimais bei puikiu krepšinio supratimu ir šie žaidimo elementai, nepaisant amžiaus, išlieka aukštame lygyje.

Žinoma, 193 cm ūgio veteranas niekada nebuvo patikimas žaidėjas gynyboje, o su metais tai dar labiau ryškėja, ir šioje vietoje Urbonas turės mąstyti, kaip paslėpti Gecevičiaus trūkumus savoje aikštės pusėje.

Tai, kad Urbonas galės varijuoti sudėtyje ir prisitaikant prie varžovų į atakuojančio gynėjo vietą slinkti Runkauską arba Rice'ą, komandai suteikia dar daugiau įvairiapusiškumo perimetro linijoje.

Pliusas: skirtingo stiliaus gynėjai, kurie perimetro linijai suteiks įvairiapusiškumo.

Klausimas: ar Vaitkui pavyks išvengti sveikatos problemų?

Lengvieji kraštai

Nuotr. AP-Scanpix

Trečioje pozicijoje dažniausiai turėtų žaisti Glenas Rice'as ir Gintautas Matulis, bet taip pat gali būti ir daugiau variantų – Ignas Vaitkus ir Vytautas Šulskis per savo karjerą irgi yra nemažai žaidę lengvaisiais kraštais.

29-erių Rice'as tapo paskutiniuoju, bet skambiausiu „Juventus“ tarpsezonio pirkiniu, o jo perspektyvos Utenoje yra vienas įdomiausių dalykų prieš LKL sezono startą.

2013-aisiais 35-uoju šaukimu į NBA pakviestas amerikietis garsėja neįtikėtinu talentu puolime, tačiau stipriausioje pasaulio lygoje neįsitvirtino, o labiausiai jam karjeroje trukdo aikštingas charakteris.

„Juventus“ vyriausiasis treneris Urbonas nusprendė rizikuoti po to, kai į komandą atvykti atsisakė Deividas Gailius, ir beliko rinktis iš Rice'o ir Kennetho Gaineso variantų, o šią riziką taip pat paskatino ir sąlyginai nedidelis buvusio NBA krepšininko atlyginimas, tinklalapio „BasketNews.lt“ žiniomis, siekiantis apie 7 tūkst. eurų.

Jei Urbonas su 198 cm ūgio krepšininku ras bendrą kalbą ir šis išbus Utenoje iki sezono galo, gali būti labai įdomu, mat už Rice'o talentą kalba skaičiai – 2017-2018 metų FIBA Čempionų lygoje amerikietis Holono „Hapoel“ ekipai pelnydavo po 20,1 taško ir atkovodavo po 5,8 kamuolio.

Rice'ą aikštėje keis į klubą po septynerių metų pertraukos sugrįžtantis Matulis, kuriam Urbonas aikštėje galės patikėti ir specialias užduotis.

Matulis vasarą trijulių turnyruose užsirekomendavo kaip žaidimą lipdantis žmogus, atliekantis daug juodo darbo ir galintis stabdyti varžovų lyderius.

Stipriai rizikuojant su pagrindiniu lengvuoju kraštu, Utenos klubas nesėkmės atveju nesugriūtų – į trečią poziciją be problemų gali pasislinkti tiek Šulskis, tiek Vaitkus, tačiau suveikusi Rice'o korta „Juventus“ pakeltų į kitą lygį.

Pliusas: NBA lygio talentas puolime, kokio „Juventus“ klubas dar nėra turėjęs.

Klausimas: ar Urbonas ras bendrą kalbą su sunkaus charakterio reputaciją turinčiu Rice'u?

Sunkieji kraštai

Nuotr. BNS

Pagrindinio „Juventus“ sunkiojo krašto vietą aikštėje užims Žygimantas Skučas, o jo dubleriu ir toliau bus Vytautas Šulskis.

28-erių Skučas artėja prie savo karjeros piko ir su kiekvienu sezonu demonstruoja vis brandesnį žaidimą, savo energiją nukreipdamas teisinga linkme.

Praėjusį sezoną krepšininkas buvo labai svarbi „Juventus“ pergalių dalis ir sau įprastu pasiaukojančiu stiliumi žaidė gynyboje bei iš kantrybės išvesdavo oponentus, o jo pranašumas – galėjimas žaisti vidurio puolėju, kuomet žaidžiama mobilesniu penketu.

Taip pat 202 cm ūgio kaunietis pernai ryškiai pagerino metimą iš distancijos ir demonstravo geriausius procentus karjeroje – 44,7 proc. tritaškių (17 iš 38) ir 81,2 proc. baudų (56 iš 69).

Tiesa, Skučą pristabdė patirta kirkšnies trauma „Hoptrans 3x3“ turnyro metu ir jam įsilieti į žaidimą nuo sezono pradžios veikiausiai nepavyks, todėl čia gali atsiverti skylė.

Kitas puolėjas, Šulskis, praėjusiais metais labai sunkiai įsivažiavo, tačiau jau prieš pandemiją demonstravo puikią sportinę formą ir būtent to uteniškiams reikės nuo sezono pradžios, kol visa jėga vėl galės žaisti Skučas.

32-ejų Šulskis yra šiuolaikiškas ketvirtas numeris, pasižymintis labai geru krepšinio supratimu, kuris leidžia vilniečiui išlaikyti savo žaidimą aukštame lygyje.

Vis dėlto praėjusiais metais veterano pataikymas iš toli stipriai suprastėjo ir nesiekė 30 proc. (29,6 proc., 21 iš 71), o žinant, jog dvimetrinis krepšininkas nėra greičiausias ir stipriausias atletas, „Juventus“ trenerių štabui reikia tikėtis, jog Skučo nekamuos sveikatos problemos ir šie puolėjai vienas kitą galės puikiai papildyti.

Pliusas: skirtingo stiliaus ketvirtieji numeriai, įnešiantis įvairovės žaidime.

Klausimas: ar Skučas gali savo žaidimą pakelti į dar aukštesnį lygį?

Vidurio puolėjai

Nuotr. fiba.basketball

Artėjantį sezoną uteniškiams po krepšiu ūgio ir raumenų tikrai netruks – į komandą po dvejų metų pertraukos grįžta 216 cm ūgio Mindaugas Kupšas, o taip pat „Juventus“ garbę ir toliau gins Julius Jucikas. Šioje pozicijoje neišvengiamai atkarpomis turės rungtyniauti ir Skučas.

2019-ųjų vasarą Kupšas sudrebino Lietuvos krepšinį su žinia, jog pasirašė sutartį su Jeruzalės „Hapoel“. Nors „Hapoel“ klube krepšininkas ir neįsitvirtino, vien kontraktas su tokio lygio ekipa įrodo Kupšo meistriškumą.

216 cm ūgio bokštas „Juventus“ jau yra rungtyniavęs 2017-2018 m. ir čia sužaidė geriausią karjeros sezoną – 13,6 taško, 6,6 atkovoto kamuolio ir 18,4 naudingumo balo.

Kupšui Utenoje netrūks motyvacijos – kaip „Juventus“ direktorius Eimantas Skersis tinklalapio „BasketNews.lt“ tinklalaidėje atskleidė, vidurio puolėjas norėjo sugrįžti į Panevėžio „Lietkabelį“, tačiau klubo vadovybė nenorėjo aukštaūgio.

Žinoma, tokio stiliaus centrai nebėra tokie paklausūs, kaip anksčiau, bet vis dar gali būti labai naudingi atkarpomis, o žinant, jog Kupšui dabar 29-eri ir jis jau pasiekė savo karjeros piką, niekas turbūt labai nenustebtų, jei joniškietis LKL fiksuotų panašią statistiką kaip 2017-2018 metų sezone.

Kupšo dubleris Jucikas praėjusią vasarą į Uteną atvyko su antsvoriu ir labai sunkiai pradėjo sezoną, tačiau šiemet situacija kitokia – tinklalapio „BasketNews.lt“ žiniomis, centras vasarą intensyviai sportavo ir į pasiruošimo stovyklą atvyko puikios sportinės formos.

Niekam nekyla abejonių, jog abu vidurio puolėjai LKL mastu yra aukšto lygio krepšininkai, tačiau klausimų kelia abiejų centrų panašumas ir ar tai nebus problema gynyboje – Kupšas tikrai taps varžovų taikiniu puolime, o jei Jucikas ir sugebės pikenrole atlikti stepoutą, tai tikrai nėra pats mobiliausias atletas.

Ir čia dar kartą galime paminėti, koks svarbus „Juventus“ žmogus kitą sezoną bus Skučas – puolėjas ne tik yra mobilus, bet ir fiziškai labai stiprus žaidėjas, todėl atkarpomis, o veikiausiai ir lemiamu rungtynių metu, aikštėje užims centro poziciją.

Pliusas: karjeros piką pasiekęs ir motyvacijos nestokojantis Kupšas.

Klausimas: ar uteniškiams nepritrūks mobilumo?

Išvada

Nuotr. BNS

Iš pažiūros žiūrint, „Juventus“ ant popieriaus surinko stipriausią sudėtį klubo istorijoje, su kuria uteniškiai turi galimybių kovoti dėl medalių LKL, tačiau klausimas, kaip viską seksis išpildyti aikštėje.

Didžiausia mįslė ir rizika yra ties Rice'o pavarde ir nuo to, kaip krepšininkui seksis pritapti Utenoje, priklausys ir „Juventus“ galimybių lubos, nes tai neabejotinai yra vienas individualiai stipriausių žaidėjų LKL.

Taip pat vieno tikro įžaidėjo buvimas sudėtyje irgi atrodo rizikinga, tačiau matant, kokia gili ir įvairiapusė yra „Juventus“ perimetro linija, čia Urbonui rasti sprendimų neturėtų būti sunku.

Galbūt, esant galimybei, norėtųsi dar vieno žaidėjo priekinėje linijoje, nes abu centrai yra panašaus stiliaus, Skučą vasarą kamavo sveikatos problemos, o Šulskis nėra tikras ketvirtas numeris, todėl dar vienas krepšininkas, norint įnešti balanso, priekinėje linijoje nepamaišytų.

Vis dėlto pastaraisiais metais Utenoje netrūkdavo skambių pergalių ir panašu, jog jų gali būti dar daugiau artėjantį sezoną, kur „Juventus“ minimaliai, ko gali tikėtis, tai grįžti į LKL pusfinalį, o sėkmingai sukritus aplinkybėms – ir ten patriukšmauti.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (6)
Realus
neblogai uzpyles legionierius buvo. urbona jauciu laikyt reikejo :)
2020-09-08
+1
Atsakyti
Nu ka
nesusitvarke Urbonas, pervertino save:))
2020-09-08
+1
Atsakyti
Koganas
Atvanoja kazkieno bobele JR.Rice ir ismete,dar alaus atsinese i trefke pataisyti sveikatai, i nosi pasiule visiems visi prisiperde i trusikus ir iskviete milicija
2020-09-07
+1
Atsakyti
Anonimas
didziausia intriga ar Rice isbus juventuse iki nauju metu. nes ig jau juokesi is gyvenimo salygu
2020-09-05
+1
Atsakyti
Anonimas
Neišbuvo :DD
2020-09-07
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 6

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.