Nuotr.: AFP - Scanpix
Nuotr. AFP - Scanpix

Toronto „Raptors“ buvo labai arti to, jog Rytų konferencijos pusfinalio serijoje su Bostono „Celtics“ patektų į tokią situaciją, iš kurios išsikapstyti nėra pavykę jokiai NBA komandai, tačiau nuo to juos stebuklingai išgelbėjo lemiama ataka.

31
28
73%
11/15
8

Dramatiškai išsigelbėję Nicko Nurse'o auklėtiniai 104:103 (28:33, 19:24, 29:23, 28:23) palaužė „Celtics“ ir sušvelnino serijos rezultatą – 1-2.

Prieš prasidedant paskutinei rungtynių minutei Kyle'as Lowry sušvelnino NBA čempionų atsilikimą, o vėliau Fredas Van Vleetas rezultatą ir išlygino (101:101), tačiau likus žaisti pusę sekundės Danielis Theisas dėjimu vėl sugrąžino „Celtics“ pranašumą – 103:101.

Vis dėlto „Raptors“ po minutės pertraukėlės fantastiškai išpildė Nurse'o nubraižytą derinį – Lowry skersą perdavimą sugavęs OG Anunoby nieko nelaukęs smeigė tritaškį ir neįtikėtinai išgelbėjo NBA čempionus.

Lowry atlikti perdavimo nesutrukdė ir į aikštę mestas 231 cm ūgio Bostono klubo milžinas Tacko Fallas.

Pralaimėjimo atveju serijos rezultatas būtų tapęs 0-3, o per NBA istoriją jokiam klubui nėra pavykę išsikapstyti iš tokios situacijos.

„Perdavimas nieko nereiškia, visi nuopelnai atitenka Anunoby dėl pataikyto tritaškio, – po mačo kalbėjo Lowry. – Tai buvo sunkus metimas, o perdavimas jį tik sukūrė tokiam vyrukui kaip OG. Tai nuostabus momentas vaikio karjeroje.“

Mačo herojumi tapęs 23-ejų Anunoby per 45 minutes pelnė 12 taškų (1/3 dvit., 3/5 trit., 1/2 baud.) ir atkovojo 10 kamuolių.

Po rungtynių vyriausiasis „Raptors“ treneris Nurse'as atskleidė, jog paskutinės atakos derinį nusižiūrėjo iš legendinio trenerio Hubie Browno, 12 sezonų treniravusio NBA komandas, schemų.

„Raptors“ didžiąją mačo dalį buvo besivejančių vaidmenyje, o po dviejų kėlinių deficitas buvo dviženklis (47:57). Vis dėlto po pertraukos Kanados ekipa greitai atsitiesė bei po Lowry tritaškio išsiveržė į priekį (61:60) ir po šio momento aikštėje vyko kova taškas į tašką.

NBA čempionų gretose rezultatyviausiai rungtyniavęs Lowry per 46 minutes pelnė 31 tašką (11/15 dvit., 2/8 trit., 3/4 baud.), atkovojo 6 kamuolius bei atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

„Celtics“ visų rungtynių metu į priekį vedė Kemba Walkeris – 29 taškai (5/8 dvit., 4/7 trit., 7/7 baud.) ir 3 rezultatyvūs perdavimai.

Ketvirtasis serijos mačas įvyks naktį iš šeštadienio į sekmadienį.

„Raptors“: Kyle'as Lowry 31 (11/16 dvit., 8 rez. perd.), Fredas Van Vleetas 25 (5/13 trit.), Pascalis Siakamas 16, OG Anunoby 12 (3/5 trit., 10 atk. kam.), Marcas Gasolis 10.

„Celtics“: Kemba Walkeris 29 (7/7 baud.), Jaylenas Brownas 19 (12 atk. kam.), Jaysonas Tatumas 15 (3/14 dvit., 9 atk. kam.), Marcusas Smartas 11.