Nuotr.: USA Today - Scanpix
Nuotr. USA Today - Scanpix

LeBronas Jamesas buvo arti trigubo dublio, puolime dominavęs Anthony Davisas surinko dvigubą dublį, o Los Andželo „Lakers“ išlygino Vakarų konferencijos pusfinalio serijos rezultatą.

34
34
61%
14/23
10

Antrajame susitikime Kalifornijos klubas NBA Orlando burbule 117:109 (36:20, 31:31, 23:41, 27:17) susitvarkė su Hjustono „Rockets“ ir išlygino serijos rezultatą (1-1).

Nugalėtojams LeBronas per 39 minutes pelnė 28 taškus (9/12 dvit., 1/5 trit., 7/10 baudos), atkovojo 11 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus bei suklydo 7 kartus.

Vieną tritaškį įmetęs LeBronas pakilo NBA rekordų puslapiuose. Tai buvo 386-asis LeBrono tritaškis NBA atkrintamosiose, o pagal šį rodiklį jis aplenkė antroje vietoje buvusį Ray Alleną (385). Pirmoje vietoje yra 470 tritaškių pataikęs Stephenas Curry.

„Tuomet, kai LeBronas įjungia puolimo režimą, mes esame geriausios savo formos“, – kalbėjo „Lakers“ treneris Frankas Vogelis.

Tai buvo jau 161-oji LeBrono pergalė NBA atkrintamosiose, o pagal šį rodiklį jis pavijo pirmoje vietoje buvusį Dereką Fisherį.

Davisas per 36 minutes surinko 34 taškus (14/23 dvit., 1/1 trit., 3/6 baudos) ir tapo rezultatyviausiu mačo žaidėju. Aukštaūgis taip pat pridėjo 10 sugriebtų kamuolių bei 4 rezultatyvius perdavimus.

„Lakers“ laimėjo 16 iš 17 rungtynių, kuriose LeBronas ir Davisas kartu pelnė bent 60 taškų.

Iš pirmųjų 15 metimų „Rockets“ įmetė tik tris šūvius, o po pirmojo kėlinio atsiliko 20:36.

Los Andželo ekipa antrajame kėlinyje turėjo 21 taško persvarą (42:21), tačiau per trečiąjį ketvirtį praleido 41 tašką, o tuo pasinaudojęs Hjustono klubas išsiveržė į priekį 2 taškais (92:90).

Gimimo vieta: Akronas, JAV

„Tuomet galvojome tik apie tai, kaip laimėti šias rungtynes“, – apie mintis prieš paskutinį kėlinį prisiminė Davisas.

Lemiamu metu „Lakers“ greitai perėmė iniciatyvą – spurtavo 23:9 ir susikrovė 12 taškų pranašumą (113:101). Paskutinę minutę po Jameso Hardeno dvitaškio Hjustono ekipa priartėjo iki 6 taškų, tačiau kitoje atakoje LeBronas įmetė dvitaškį ir uždarė rungtynes.

Per lemiamas 12 minučių LeBronas atliko abu savo blokus.

Pralaimėjusiems Jamesas Hardenas pelnė 27 taškus (2/4 dvit., 4/8 trit., 11/13 baudos), o 6 tritaškius iš 12 pataikęs Ericas Gordonas surinko 24 taškus.

„Jie išėjo ir už mus žaidė kiečiau. Antroje mačo pusėje mes pabudome ir išsiveržėme į priekį. Tokį intensyvumą turime demonstruoti nuo pat pradžių ir viskas bus gerai“, – teigė Hardenas.

Mačas nepasisekė Russellui Westbrookui. Gynėjas per 33 minutes pelnė 10 taškų (3/8 dvit., 1/7 trit., 1/3 baudos), atkovojo 13 ir perėmė 2 kamuolius, sėkmingai asistavo 4 kartus, bet suklydo 7 sykius.

„Šiuo metu tiesiog bėgioju po aikštelę. Turiu peržiūrėti rungtynių įrašą ir išsiaiškinti, kaip galėčiau būti efektyvus“, – sakė Westbrookas.

Susitikime „Lakers“ dėl traumų neteko dviejų krepšininkų. JaVale‘as McGee susižeidė kairės kojos čiurną, o Dionas Waitersas – kirkšnį.

McGee džiaugiasi sėkmingais epizodais:

Dėl to jie turėjo palikti aikštelę ir į ją nebegrįžo. McGee nebežaidė nuo trečiojo kėlinio pradžios, o Waitersas sužaidė tik tris minutes antrajame kėlinyje.

Trečiasis serijos mačas įvyks naktį iš antradienio į trečiadienį 03 val. 30 min.

„Lakers“: Anthony Davisas 34 (15/24 metimai, 10 atk. kam.), LeBronas Jamesas 28 (9/12 dvit., 11 atk. kam., 9 rez. perd.), Markieffas Morrisas 16 (4/5 trit.), Kyleas Kuzma 13 (6/7 metimai), Rajonas Rondo 10 (9 rez. perd.), Danny Greenas 9 (3/5 trit.).

„Rockets“: Jamesas Hardenas 27 (11/13 baudos), Ericas Gordonas 24 (6/12 trit.), P.J. Tuckeris 18 (4/7 trit., 11 atk. kam.), Robertas Covingtonas 17 (4/8 trit.), Danuelis Houseas 13, Russellas Westbrookas 10 (4/15 metimai, 13 atk. kam.).