Nuotr.: AFP – Scanpix
Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Nuotr.: AP – Scanpix

Baudos aikštelėje dominavęs Anthony Davisas nerado lygių, LeBronas Jamesas liko vos per vieną rezultatyvų perdavimą nuo trigubo dublio, o jų vedama Los Andželo „Lakers“ atsidūrė per pergalę nuo Vakarų konferencijos finalo.

Fotogalerija

Franko Vogelio treniruojama ekipa ketvirtajame pusfinalio mače 110:100 (26:22, 31:19, 29:29, 24:30) pranoko Hjustono „Rockets“ ir serijoje iki keturių pergalių atitrūko 3-1.

Davisas per 40 minučių įmetė 29 taškus (10/16 dvit., 0/2 trit., 9/9 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 2 metimus.

LeBronas surinko 16 taškų (7/12 dvit., 0/5 trit., 2/3 baud.), 15 atkovotų kamuolių ir 9 rezultatyvius perdavimus.

„Lakers“ triuškino varžovus skirtingose taškų grafose: pagal pelnytus taškus baudos aikštelėje – 62:24, pagal antrojo šanso taškus – 17:3, pagal taškus greitose atakose – 19:2.

Kovą dėl atšokusių kamuolių Kalifornijos ekipa laimėjo net 59-33.

„Žinome, kad atsidūrėme didžiulėje duobėje, tačiau kitos rungtynes – tos, kurias privalome laimėti, – neslėpė „Rockets“ vairininkas Mike'as D'Antoni. – Jeigu demonstruosime tokią kovą, kokia buvo ketvirtajame kėlinyje, viskas bus gerai.“

Alexui Caruso pataikius iš toli ketvirtojo kėlinio viduryje, „Lakers“ įgijo 23 taškų persvarą ir atrodė, jog galutinai uždarys rungtynes – 101:78, tačiau tuomet „Rockets“ dar nenuleido rankų.

Ericas Gordonas ir Russellas Westbrookas susmeigė po tritaškį bei inicijavo Hjustono klubo spurtą 18:2, po kurio „Lakers“ pranašumas sumenko iki 96:102.

„Manau, jog savo vaisių davė mūsų agresyvumas, kuris leido puolime susikurti daugiau progų“, – kalbėjo Hardenas.

29
31
63%
10/16
100%
9/9

Kodėl tuomet „Rockets“ buvo tokie vangūs per pirmuosius tris ketvirčius?

„Geras klausimas, – pridūrė Hardenas. – Nieko dėl to negalime padaryti.“

Kitoje atakoje Davisas įmetė du taškus, o likus rungtyniauti 35,2 sekundės Caruso įsmeigė tritaškį ir Los Andželo krepšininkai sėkmingai užbaigė susitikimą – 108:100.

„Akivaizdu, jog turime pasitempti, – teigė LeBronas. – Privalome tinkamai užbaigti rungtynes.“

Davisas po susitikimo pirštu bedė į klaidas: jis suklydo 5 kartus, Jamesas – 4, o visa „Lakers“ ekipa – 18.

„Per daug klydome“, – sakė „Lakers“ centras.

Užstrigęs Jamesas Hardenas per 39 minutes iš žaidimo pataikė vos 2 metimus iš 11 (18 proc.), tačiau realizavo 16 iš 20 baudų ir įmetė 21 tašką. Russello Westbrooko sąskaitoje – 25 taškai.

P.J. Tuckeris vienintelis komandoje liko be taškų: per 33 minutes prametė po du dvitaškius ir tritaškius.

Los Andželo komandai nepadėjo Dionas Waitersas (kirkšnies skausmai) ir JaVale'as McGee (čiurnos patempimas).

„Rockets“ gretose nerungtyniavo burbulo saugumo gaires pažeidęs Danuelis House'as.

„Rockets“: Russellas Westbrookas 25, Jamesas Hardenas 21 (2/11 metimai, 16/20 baud.), Ericas Gordonas 19 (4/8 trit.), Austinas Riversas 14.

„Lakers“: Anthony Davisas 29 (12 atk. kam., 5 rez. perd., 5 kld.), LeBronas Jamesas (15 atk. kam., 9 rez. perd.) ir Alexas Caruso – po 16, Rajonas Rondo 11 (10 atk. kam., 8 rez. perd.), Danny Greenas ir Kentaviousas Caldwellas-Pope'as – po 10.

LeBrono Jameso žaidimo momentai:

Anthony Daviso žaidimo momentai:

Naujausia ENBO laida:

Atrinkti (0) Visi (10)
D.
Šaunuolis Lbj, kad pagaliau užleidžia lyderio pozicijas A.Davisui. Lbj pirmam kėlinį sulošė 6min ir sėdosi ant suolo iki antrojo vidurio gero. Per tą laiką, kol Lbj nebuvo, komanda susikūrė pranašumą ir jį išlaikė iki pabaigos. A.Davis, Caruso ir Horton-Tucker T pranašumą sukūrė. Horton Tucker išvis kosmosas. Naujokas, reg sezone 6 rungtynes sulošęs, atkrintamosiose niekad gyvenime nelošęs, išleido jį Vogelis pirmam kėlinį ir puikiai sužaidė ir puolime, ir gynyboje, komentatoriai stebėjos, Rockets žaidėjai buvo pasimetę. Tiesiog Lakers žaidėjai geresni ir turintys gilesnę rotaciją, Rocketsai jau atrodo tiesiog pavargę, tad serija aiški irgi. Plius visi žinom, kad Houstono tungtynių Kinija netransliuoja, tad ir taip aišku buvo, jog Nba ir teisėjai darys viską, kad Hiustonas toliau neitų, nes vieni pagrindinių pinigų šaltinių yra iš transliacijų Kinijoje. O Lebras jau senai nėrė Kinijai ir klaupės jiems ant kelių. Tad ši serija kitaip ir negalėjo klostytis.