Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix

Visas rungtynes pirmavusi Bostono „Celtics“ po įgytos solidžios persvaros, skirtingai nei praėjusiuose susitikimuose, finišavo užtikrintai ir įsirašė pirmąją pergalę Rytų konferencijos finale.

Fotogalerija

Brado Stevenso auklėtiniai trečiajame mače 117:106 (31:22, 32:27, 26:24, 28:32) pranoko Majamio „Heat“ ir sušvelnino serijos iki keturių pergalių rezultatą iki 1-2.

„Heat“ pirmajame susitikime per pratęsimą sugebėjo atsitiesti po 14 taškų deficito, antrajame sugrįžo iš 17 taškų atsilikimo, tačiau šį kartą panašiu scenarijumi nė nekvepėjo.

Ketvirtajame kėlinyje didžiausią 20 taškų persvarą įgijusi „Celtics“ nesidairė atgal ir iki pat finalinės sirenos išlaikė kontrolę savo rankose.

Trigubo dublio ritmu žaidęs Jaysonas Tatumas per 41 minutę įmetė 25 taškus (7/13 dvit., 2/7 trit., 5/5 baud.), sugriebė 14 kamuolių ir išdalijo 8 rezultatyvius perdavimus.

Marcusas Smartas puikiai realizavo užsidirbtus baudų metimus, kuriuos ketvirtajame kėlinyje pataikė 9 iš 9, o iš viso įmetė 10 iš 10 ir dvikovą baigė su 20 taškų.

Bostono klubo ketveriukė Tatumas, Smartas, Jaylenas Brownas ir Kemba Walkeris kiekvienas individualiai surinko po 20 ir daugiau taškų bei pakartojo unikalų rezultatą, 1986 metais pasiektą legendinės „Celtics“ kompanijos.

Tąkart po 20 ir daugiau taškų atkrintamųjų rungtynėse sumetė Larry Birdas, Danny Ainge'as, Dennisas Johnsonas, Robertas Parishas ir Kevinas McHale'as.

„Celtics“ persvara baudos aikštelėje buvo daugiau nei užtikrinta: „keltai“ iš šios zonos surinko 60 taškų, „Heat“ – 36.

Floridos klubas iš toli metė 44 tritaškius, iš kurių tikslą pasiekė 12. Tyleris Herro pataikė 4 iš 12, Jae Crowderis – 2 iš 10, Duncanas Robinsonas – 2 iš 10, Goranas Dragičius – 1 iš 5, tuo metu Kelly Olynykas prametė visus keturis tolimus metimus.

25
31
8
14

Bostono ekipa po mėnesio pertraukos sulaukė Gordono Haywardo pagalbos. Čiurnos traumą išsigydęs puolėjas per 31 minutę iš žaidimo pataikė 2 metimus iš 7, surinko 6 taškus, atkovojo 5 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 3 sykius prasižengė ir užfiksavo 9 balų naudingumą.

„Celtics“ startinis penketas surinko 100 iš 117 taškų.

Bamas Adebayo pralaimėjusių gretose užfiksavo solidų dvigubą dublį: 27 taškai (10/14 dvit., 7/9 baud.) ir 16 atkovotų kamuolių.

Majamio klubui tai buvo vos antroji nesėkmė šio sezono atkrintamosiose: konferencijos ketvirtfinalis su Indianos „Pacers“ įveiktas 4-0, o pusfinalis su Milvokio „Bucks“ – 4-1.

Nepaisant šio pralaimėjimo, „Heat“ pakartojo istorinius klubo žygius svarbiausiose sezono kovose. Santykiu 10-2 komanda startavo 2005-ųjų, 2012-ųjų ir 2013-ųjų atkrintamosiose.

Majamio klubas nė karto nepirmavo rungtynėse pirmąkart per paskutinius 70 ekipos susitikimų. Paskutinįsyk taip nutiko 2019-ųjų lapkritį dvikovoje su Filadelfijos „76ers“.

„Heat“: Bamas Adebayo 27 (16 atk. kam.), Tyleris Herro 22 (4/12 trit.), Jimmy Butleris 17 (8 atk. kam.), Duncanas Robinsonas 13 (4/8 trit.), Goranas Dragičius 11 (2/10 metimai, 5 kld.), Jae Crowderis 10 (2/10 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Celtics“: Jaylenas Brownas 26 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Jaysonas Tatumas 25 (14 atk. kam., 8 rez. perd.), Kemba Walkeris 21, Marcusas Smartas 20 (10/10 baud.).

Tatumo žaidimo momentai:

Browno žaidimo momentai:

Atrinkti (0) Visi (2)
kasioguru
ir vel vos neisbarste +20 Celtics. kazkaip i pabaiga sunkiai jiem. jei sugebes dabar islygint, tai manau perlaus serija ir eis i finala, kaip ne kaip talento ir patirtires daugiau turi, reikia tik tinkamai visa tai isnaudot.