Ispanijos ACB pirmenybėse žaidžiantys Dovydas Giedraitis ir Martynas Sajus sezoną atidarė puikiais pasirodymais.

Gimimo vieta: Vilnius, Lietuva

Dviejų lietuvių akistatoje pergale 88:84 (25:18, 15:19, 21:25, 27:22) džiaugėsi Sajaus atstovaujama ir išvykoje žaidusi Manresos „BAXI“ (1-0), kuri įveikė Madrido „Estudiantes“ (0-1) krepšininkus.

20-metis Giedraitis per 22 minutes pelnė 17 taškų (2/4 dvit., 4/5 trit., 1/2 baudos), atkovojo 1 kamuolį, išprovokavo 2 pražangas bei surinko 15 naudingumo. Tai buvo rezultatyviausias ir naudingiausias gynėjo pasirodymas karjeroje.

Tuo metu Sajus per 13 minučių įmetė 6 taškus (1/2 dvit., 4/8 baudos), sugriebė 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 4 pražangas bei surinko 9 naudingumo balus.

Itin atkakliose rungtynėse mačo nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis akimirkomis. Giedraitis smeigė tritaškį, o Edwinas Jacksonas pridėjo dvitaškį ir „Estudiantes“ įgijo 5 taškų persvarą (76:71). Vis tik svečiai atsakė atkarpa 7:0 ir likus 2 minutėms BAXI pirmavo 78:76.

Prasidėjus paskutinei dvikovos minutei Aleksa Avramovičius realizavo baudas bei vėl atstatė lygybę – 82:82. Vis tik tuomet išmušė Sajaus šlovės valanda.

Lietuvis pataikė pirmąją baudą ir prametė antrąją, tačiau atkovojo kamuolį puolime bei pelnė taškus iš po krepšio ir savo komandai suteikė 3 taškų persvarą (85:82).

Po šio epizodo Alecas Brownas prasižengė puolime, o Manresos krepšininkai savo pergalę įtvirtino taikliais baudų metimais.

Nugalėtojų gretose puikiai žaidęs Guillemas Jou pelnė 16 taškų (4/4 dvit., 2/4 trit., 2/3 baudos), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, sykį suklydo, išprovokavo 4 pražangas bei surinko 24 naudingumo balus.

„Estudiantes“: Dovydas Giedraitis 17 (4/5 trit.), Aleksa Avramovičius (8/8 baudos) ir Aleksandras Cvetkovičius (3/4 trit., 20 naud. bal.) po 15.

BAXI: Guillemas Jou (4/4 dvit., 2/4 trit., 24 naud. bal.) ir Rafa Martinezas (4/5 trit.) po 16, Makai Masonas 13 (3/7 dvit.), Jonathanas Tabu 10.

Atrinkti (0) Visi (9)
Fpiz-2
Nustebino tik jų treneris, kuris per draugiškas visiškai nesuteikė minučių, o per oficialias išleido. O Dovydas tai kaip Dovydas - seniai aišku kad tarp jaunų Lietuvos SG šiam momentui čia ryškus nr1 lygiai kaip Jokubaitis tarp PG. Tiesa, kiek nemaloniai D.Kairys nustebino, kad jo broliui Karoliui šiam momentui nemato vietos Ryte, kas mane asmeniškai liūdina. Nors faktas kad Goudelokas po naujako greičiausiai out už 50k + tuoj loš Rytas per 2 turnyrus ir tegu tik po to ne*isa proto apie nuovargius...