Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta

Dramatiškai „Cido“ arenoje „Betsafe-LKL“ sezoną pradėjusių Panevėžio „Lietkabelio“ (0-1) ir Prienų „CBet“ (1-0) ekipų mačas pateikė nemenką staigmeną.

19
32
83%
5/6
12

Prieniškiai antrojoje rungtynių pusėje atlaikė šeimininkų spurtą ir triumfavo 87:84 (26:17, 24:28, 16:27, 21:12).

Po pertraukos Panevėžio krepšininkai į aikštę grįžo nusiteikę perlaužti rungtynes. Įpusėjus kėliniui jie surengė įspūdingą atkarpą 21:2 ir pirmavo 68:59. Šį spurtą inicijavo Kyle'as Vinalesas, vien trečiajame ketvirtyje surinkęs 12 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje „CBet" po Regimanto Minioto tritaškio vėl išlygino rezultatą (75:75). Paskutinės penkios rungtynių minutės vyko taškas į tašką. Mačui pasiekus kulminaciją, šaltesnius nervus išlaikė Prienų krepšininkai. Jie po Marquisas Wrighto metimo pirmavo 87:84 ir, apsigynę nuo lemiamo šeimininkų išpuolio, džiaugėsi pergale.

Solidžiai nugalėtojų gretose žaidęs Miniotas per 30 minučių pelnė 19 taškų (4/6 dvit., 2/2 trit., 5/6 baudos), atkovojo 12 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas, 2 sykius suklydo bei surinko 32 naudingumo balus.

Iki rungtynių pertraukos ant parketo vyko tikros taškų lenktynės – abi komandos kartu sudėjus pelnė beveik šimtą taškų, atakuodamos daugiau nei 50 procentų taiklumu, o pirmaisiais smuikais savo klubuose griežė Gytis Masiulis ir Egidijus Dimša.

Startinis jaudulys mažiau paveikė „CBet“ krepšininkus. Regimantas Miniotas surinko 6 taškus, 5 pridėjo Marquisas Wrightas ir prieniškiai įpusėjus kėliniui pirmavo 13:5.

Po minutės pertraukėlės žaidimas kiek apsilygino – komandos keitėsi taikliais metimais, bet Prienų ekipa išlaikė pranašumą ir vedama sėkmingai atakavusio Dimšos pirmąjį kėlinį baigė turėdama 9 taškų persvarą (26:17).

Daugiausia pataiko: Marin Maric

Antrojo kėlinio pradžioje „Lietkabelis“ pagerino taiklumą, tačiau būdų pelnyti taškus rado ir „CBet“ – Dimšos ir Tomo Digbeu pastangų dėka Prienų komanda pirmavo 39:30.

Antrajam kėliniui persiritus į antrąją pusę, Paulius Valinskas, Masiulis ir Vytenis Lipkevičius smeigė po tolimą šūvį ir panevėžiečiai ėmė kvėpuoti svečiams į nugaras. Visgi Dimša tęsė savo benefisą ir į rūbines komandos išėjo prieniečiams pirmaujant 50:45.

Prieš mačą šeimininkams buvo įteikti 2019-2020 m. sezono „Betsafe-LKL“ bronzos medaliai ir trečiosios vietos taurė. Apdovanojimus gavo pernai ekipoje žaidę krepšininkai – Paulius Valinskas, Vytenis Lipkevičius, Margiris Normantas, Tadas Vaičiūnas ir Gabrielius Maldūnas.

„Lietkabelis“: Gytis Masiulis 15, Paulius Valinskas ir Kyle'as Vinalesas po 13, Marinas Maričius ir Margiris Normantas po 12.

„CBet“: Regimantas Miniotas 19, Egidijus Dimša 16, Marquisas Wrightas 14, Mindaugas Sušinskas 13.