Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ (1-0) Ispanijos ACB pirmenybes pradėjo nelengva pergale.

Ispanijos vicečempionai namuose 89:86 (18:23, 27:21, 26:22, 18:20) palaužė Burgoso „CB Miraflores“ (0-1) ekipą.

Iki mačo pabaigos likus 2 minutėms Nickas Calathes pataikė metimą viena ranka ir padidino „Barcos“ persvarą iki 3 taškų (84:81). Neilgai trukus sumaištimi pasinaudoję šeimininkai atrado laisvą po krepšiu atsidūrusį Nikola Mirotičių, kuris pelnė lengvus taškus ir dar labiau padidino „Barcelonos“ persvarą – 86:81.

Likus 32 sekundėms „Barcelona“ pirmavo 86:83, tačiau arbitrai Jasikevičiui skyrė techninę pražangą, o jau po kelių akimirkų Alexas Renfroe atliko sėkmingą reidą krepšio link ir rezultatą išlygino – 86:86.

Katalonai lemiamam išpuoliui turėjo 18,7 sekundės. Jasikevičius ataką patikėjo Adamui Hangai, kuriam pavyko išprovokuoti varžovo pražangą. Vengras pataikė tik antrąjį baudos metimą ir „Barcelonai“ suteikė minimalų pranašumą (87:86).

„CB Miraflores“ krepšininkams buvo likusios 5,9 sekundės, tačiau lemiamos atakos metu svečiai užsidirbo pražangą puolime, o už parodytas emocijas strategui Joanui Penarroya buvo skirta diskvalifikacinė pražanga.

Galų gale Alexas Abrinesas realizavo abu baudos metimus ir taip įtvirtino „Barcelonos“ pergalę.

Įspūdingai žaidęs Mirotičius per 30 minučių pelnė 22 taškus (3/4 dvit., 4/6 trit., 4/4 baudos), atkovojo 10 ir perėmė 3 kamuolius, blokavo 1 metimą, sykį suklydo, išprovokavo 3 pražangas bei surinko 35 naudingumo balus.

Pačioje rungtynių pradžioje nesusilaikė Jasikevičius, kuris po prasto komandos starto emocingai kreipėsi į savo auklėtinius.

„Du susitikimai, trys susitikimai – minutės pertraukėlės jums negana!? Ar jums to neužtenka?“ – komandai pakeltu balsu rėžė strategas.

Į „Barcos“ pergalę didžiulį indėlį įnešė ir Oriola bei Abrinesas. Pastarasis per 28 minutes pelnė 22 taškus (1/2 dvit., 5/6 trit., 5/5 baudos), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 pražangas bei surinko 28 naudingumo balus.

Tuo metu Oriola pridėjo 20 taškų (8/10 dvit., 4/8 baudos), 11 atkovotų kamuolių, 6 išprovokuotas pražangas bei 26 naudingumo balus.

Mirotičiaus, Abrineso ir Oriolos trio pelnė 64 iš 89 „Barcelonos“ taškų.

Dar pirmajame kėlinyje šeimininkai atsiliko 11:21, tačiau kur kas sėkmingiau sužaistas antrasis kėlinys leido „Barcos“ ekipai į ilgąją pertrauką išeiti pirmaujant 45:44.

Jasikevičiaus auklėtiniai iniciatyvą buvo perėmę trečiajame kėlinyje, kuomet Oriola surinko 4 taškus paeiliui, Mirotičius smeigė tritaškį, o „Barcelona“ spurtavo 10:0 bei įgijo 12 taškų persvarą – 71:59.

Vis tik svečiai atsakė identiška atkarpa ir prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui iš „Barcos“ pranašumo buvo telikę 2 taškai (71:73).

„Barcelona“: Nikola Mirotičius (3/4 dvit., 4/6 trit., 10 atk. kam., 35 naud. bal.) ir Alexas Abrinesas (5/6 trit., 28 naud. bal.) po 22, Pierre‘as Oriola 20 (8/10 dvit., 11 atk. kam., 26 naud. bal.).

„CB Miraflores“: Vitoras Benite 18 (4/6 dvit., 7/7 baudos), Kenas Hortonas 17 (4/5 dvit., 3/5 trit.), Dejanas Kravičas ir Jordanas Sakho po 9.